Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz lett a kombinált tesztem...

Rossz lett a kombinált tesztem, közepes kockázat jött ki. Magas b-hcg miatt alakult igy, mert minden más rendben volt. Aki így volt mi lett vegül? Rendben volt a baba végül?

Figyelt kérdés

1:895 jött ki a Down-ra. Ez már közepes közkázat. Az orvosom javaslatára elvégeztettem a Nifty tesztet de még az eredményre várnom kell.

A uh-on egyébként minden rendben volt. 12+6 napon csinálták, a baba 12+5-nek felet meg a méretek alapján. Orrcsont látható volt, minden más eltérés nélküli. Kicsit meglepődtem a kockázaton, és mivel első baba, ahogy utána olvasgattam, tulajdonképpen csak a B-hcg nincs rendben. Persze gondolom ez önmagában is lehet jel, de hogy ennyire?

Tarkóredő: 1,8mm

Papp-: 1,17 MOM

B-HCG: 2,75 MOM

A súlyom biztos rendben volt, 168 cm-hez vagyok 58kg. A korom ami még beleszólhat, ugyanis 35 éves vagyok.

Legyszi, aki hasonlóan járt írjon hogy mi lett a vége..


2023. jún. 16. 15:16
 1/10 babyboom567 ***** válasza:
74%
a kolléganőmnek 1:6 volt az érték,és egészséges kisfia van.
2023. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A genetikai UH vizsgálat során 70%-os valószínűséggel látják meg az esetleges down szindróma jeleit. Ezt nekem az orvosom mondta.

A kombinált teszt lópikulát sem ér, mivel az csak egy valószínűségszámítás. Azonos adatokkal rendelkező kismamáknak hány %-ban született down-os babája.

A nifty lesz a tuti! Jól tetted, hogy megcsináltattad! Jó eséllyel egyébként, nem lesz semmi baj! Nyugodj meg!

2023. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, több mint 99%, hogy nincs baj. Idegőrlő a várakozás, de pontosan 1 a 895-höz az esélye, hogy beteg a baba. Az nem sok.
2023. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Katica997 ***** válasza:
86%
35 évesen majdnem kizárt, hogy közepes kockázatnál jobbat kapj. Ez a teszt egy nagy nulla, valóban nem több egyfajta valószínűség számításnál,ahol az alap értékeket a kor adja meg, ehhez jön a többi mért érték. A másik teszt majd megmondja az igazat.
2023. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont alacsony lett…


Úgyis igen rossz kockázat lett, de pataura..


De ott elég volt komolyabb uh ( vannak látható jelei egy idő után)

Minden rendben volt.



Azóta bele sem álltam kombináltba.

Nipt-et csináltattunk ( mi Prenàt) inkább

2023. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat! Amúgy Bátorfy doktor úrnál voltam uh-on az Istenhegyi klinikán, ő azt mondta uh alapján teljesen rendben van. Niftyt max akkor ajánlj ha 1000-nél kevesebb kockázat jön ki. De sokkal nyugodtabbak vagyunk/leszünk, hogy megcsináltattuk.

Remélem a legjobbakat én is, legközelebb biztos egyből erre mennék. Majd megírom mi lett, hiszem hogy rendben lesz.

2023. jún. 16. 16:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem jelent. Majdnem 0,1% az esélye, hogy beteg a baba, tehát 99,9%,hogy egészséges. Ráadásul ez is a korod miatt annyi. Jól tetted, hogy nifty-t csináltattál, az majd megmondja a tutit, de nincs okod aggódni, nem valószínű, hogy baj lesz. A kombináltat át is ugorhattad volna, ebben a korban semmi értelme, azon kívül, hogy fölöslegesen idegeskedsz. Én elmúltam már 40, nifty-vel fogok kezdeni. Eszem ágában sincs kombinálttal idegesíteni magam, úgyis sz@r lenne.
2023. jún. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En Norvegiaban elek,itt beszuntettek a kombinalt teszt alkalmazasat a megbizhatatlansaga miatt.35 ev felett NIPT tesztet lehet elvegezni helyette.
2023. jún. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma kaptam meg az eredmenyt! Minden rendben, negativ :) nagyon boldogok vagyunk!!!
2023. jún. 26. 21:46
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Jahhhj, de jó


Amúgy mi is Bátorfynál voltunk a 2. emlegetett Babàval, majd Lintnér Balázsnál is


Legközelebb Hajdú Krisztinát is megismertük😉


5.

2023. jún. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!