Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15+5 naposan levett AFP-m...

15+5 naposan levett AFP-m eredménye: 2,82 MOM és 76,81. A kombinált tesztem 1:50. 000-hez kockázati arány lett a 12 hetesen. Nem csináltak uh-t, hanem rákérdeztek a magzatvíz levételre. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Köszönöm

2014. ápr. 28. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha betegen is megtartanád a babád, akkor ne menj el. Ha nem szeretnél beteg babát, akkor menj el!
2014. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy félre értelek, de a kombinált tesztet nem csináltak uh-t???
2014. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kombinált teszt az a down rizikót nézi (többek között) a magas AFP viszont utalhat nyitott gerincre, ezért más a 2 eredmény...viszont magzatvíz levétel előtt biztosan csináltatnék egy uh-ot anélkül nem engedném, de szerintem nem is csinálják automatikusan (bár szerencsére nem voltam ilyen helyzetben így biztosra nem tudom)

Szerintem menj el egy magán dokihoz ennyit megér az egész. (ja és mindig arra gondolj, hogy az AFP egy szar vizsgálat nyártól már nem is lesz...szóval egyáltalán nem biztos, hogy bármi gond van a babáddal)

2014. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Mivel az AFP gyakran téved, én nem aggódnék. A magzatvíz-vizsgálatra csak akkor menj el, hogy ha beteg, nem tartanád meg. Egyébként egy alapos genetikai UH elegendően ki tudja szűrni, és általában nincs is gond. Általában így működik: a magzatvíz-vizsgálatot alapból felajánlják, az UH ettől függetlenül úgyis kell.
2014. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el egy ultrahangra. Ha megoldható, Budapesten az Istenhegyin dr. Hajdu Krisztinához menj, Ő genetikus és kiváló szonográfus orvos!
2014. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A 12 hetesen magánkórházba csinálták a kombinált tesztet, vérvétellel és ultrahanggal és minden rendben volt, tökéletes volt az eredmény.
2014. ápr. 28. 11:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy az Afp sokszor téves eredményt mutat, nem megbízható, elavult. Szerintem is ultrahangra kellene menni elsőként, de olyanhoz, aki jó is benne, gondolom magánorvoshoz célszerűbb lenne elmenni.
2014. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a kombinált jó én nem aggódnék, van még a 18. heti genetikai, ha ott látnak valamit, utána is lehet amniocentézisre menni a 20. hétig.
2014. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én ugyanígy jártam. 15+4 naposan néztek AFP-t és rögtön küldeni akartak magzatvíz mintavételre. Nagyon megijedtünk, de a szülésznőm bevitt egy gyors genetikai uh-ra ahol közölték, hogy minden a legnagyobb rendben, akkor jönnek ki ilyen eredmények, ha a /biztos/ 16+0 hét előtt néznek AFP-t.Mindenképpen csináltass genetikai UH-t ott már a jellegzetes rendellenességeket látják. A nyitott gerincet meg főleg, ha ez nem lenne elég megnyugtató és az anyagiak megengedik menj el egy Nifty-tesztre a 18. hét előtt (195.000Ft) vagy ha nincs rá keret, akkor vetesd le a magzatvizet.
2014. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez fura, hogy egyből magzatvízvételre akarnak küldeni. A genetikai tanácsadást fel sem ajánlották. Mert akkor oda viszed az eddigi eredményeidet, ott csinálnak egy nagyon alapos uh-ot és ha ezek alapján felmerül, hogy valami nem oké, akkor ajánlják fel az amniót.

Nekem a korom miatt kellett mennem a tanácsadásra (eredményeim jók voltak). Ott a doki és az uh-os is mondta, hogy minden tökéletes mehetek haza (szóba sem hozta az amniót). Doki nem ajánlotta fel neked a tanácsadást? De ha nem akar küldeni én akkor is elmennék egy nagyon részletes uh-ra (nem tudom hol laksz, milyen lehetőségek vannak, de ha nem ott a környéken biztos van megbizható szakember). Addig biztos nem szúratnám meg magam, míg minden egyéb vizsgálatot meg nem csináltatok, amit ilyenkor lehet. Pl ha még a 16 hétbe vagy a 4-es teszt is belefér (nekem alapban azt csináltak).

2014. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!