Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inzulin rezisztenciám volt...

Inzulin rezisztenciám volt terhesség előtt. Most meg terhességi diabéteszem. 22 hét óta diétázom, mérem a cukrom itthon. Egyszer sem ment 6,8 fölé. Ugye nem lesz baja a babának hogy csak a 22 hét óta figyelek oda a kajára?

Figyelt kérdés
Előtte se zabáltam, de be be csúszott pár olyan étel (süti, fagyi, fehérkenyér) ami nem kellett volna. Mit mondtok ha mostmár végig figyelem ugye nem lesz baj?

2023. jún. 16. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Minden kismamának a 24. héten van cukorterhelés (átlag terhesség esetében). Akkor derül ki ha terhességi diabétesz fennáll. Valószínű nem lesz baja.

Viszont azt nem értem ha tudtad te és az orvosod is hogy gond van a cukrod körül,.miért nem mérted az elejétől vagy miért nem küldött előrehozott termelésre.

2023. jún. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt így utólag én sem értem. De igazából nem az orvosra hanem magamra vagyok mérges hogy miért is nem állt össze nekem ez a kép. Akkor már az elejétől ahogy mondod ellenőriznem kellett volna. Most meg hatalmas bűntudatom van, hogy igazából hogy lehettem ilyen hülye. De komolyan annyira el voltam h babám lesz, ez meg eszembe se jutott. Nem tudom mire vélni. Pedig amúgy mindent olyan komolyan veszek. Egyáltalán nem értem magam.
2023. jún. 16. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Ne aggódj, nem véletlenül van 24 hetesen a cukorterhelés is. 20-24 hetes kor között romlik a cukoranyagcsere annyira, hogy ki lehessen szűrni a gdm-es kismamákat ráadásul a baba inzulintermelése is akkor indul.

25 hetesen derült ki nálam 3. terhességem alatt, másik 2-vel nem volt semmi gond, így hát nem figyeltem oda. Január eleje, a karácsonyt végigzabáltam, sajnos biztos, hogy végig rengeteg volt a cukrom. :/ ugye akkor még tényleg nem sejtettem, hogy rossz lesz a terhelés. Nem is nyugodtam meg terhesgondozásig. Ultrahangon mondta az orvos, hogy eddig semmilyen kárt nem okoztam a babának és jól is lesz ha diétázom, nyilván szigorúan betartottam meg mértem a cukrom. A baba teljesen egészséges, a születési súlya átlagos volt (3-3,5 kg közötti) és még a vércukra is mind tökéletes volt, akárhányszor is mérték.

2023. jún. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1x2x 7fölé megy vagy akár 10 az nem baj.

Ha tartósan 7fölött van az baj

2023. jún. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!