Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség, PCOS inzulin...

Terhesség, PCOS inzulin rezisztencia nélkül, alacsony vércukor szinttel?

Figyelt kérdés

30 hetes terhes vagyok. PCOS mellett estem teherbe, IR-em nem volt. Szőrösödés sem volt nálam, max kicsit jobban hullik a hajam, és sok apró ciszta volt a petefészkemben. Viszont a vércukor szintem terheléssel is csak 3,7, éhgyomorra 3,2 körül van. Napi szinten édességrohamom van, ha perceken belül nem eszek valami csokisat, édeset, émelyegni kezdek, és agressziv is leszek.

Szülés után is megmaradnak a ciszták, vagy lehet hogy felszivodnak? Valószinüleg ujra visszaesem majd? Ha igen, akkor az olyan fog.gátló segithet rajtam, amelyiket szoptatás alatt is lehet szedni? Tapasztalatokat várok


2012. szept. 30. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A PCOS kezelésében a fogamzásgátló nem megoldás. Elfedi a tüneteket, de súlyosbíthatja az alapbetegséget!!! Fontos!


Az alacsony vércukrot okozhatja az extrém magas inzulinszint is a vérben. Mennyi volt a terheléses inzulinod 3 időpontban?


A ciszták nem szívódnak fel maguktól.


Minden kérdésedre a válasz itt:


[link]

2012. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* jah és sok boldogságot a picivel! :)))
2012. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az első terhességemet így hordtam ki, mint te.

A cisztáim elmúltak, de a szoptatás után rendszertelen lett a ciklusom és visszajöttek a ciszták, mert nem lett kezelve.

2,5 év kezelés után újra terhes lettem, szülés utáni kontrolon nem voltak ciszták és nem voltak nagyobbak a petefészkeim.

Mindenképpen el kell kezdenem majd a hármas kezelést, ez a megoldás, nem a fogamzásgátló.

Ez nem visszaesés, hanem egy olyan betegség, amit egész életedben kezelni kell.

2012. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 senyekegy válasza:
Én is PCOS vagyok. Fél évig diétáztam, mielőtt teherbe estem. (Természetesen azóta is tartom a diétát. Most 20 hetes km vagyok.) Ha tartom a diétát, újra teherbe tudok majd esni, vagy kell hozzá valami egyéb kezelés is? Mit jelent pontosan ez a "hármas kezelés"? Kihez kell fordulni ilyen ügyben? Nőgyógyász, háziorvos? Előre is köszönöm a segítséget.
2012. okt. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!