Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kevés az olyan terhesség, ami...

Kevés az olyan terhesség, ami alatt nincs szinte semmilyen tünete a kismamának?

Figyelt kérdés

Sajnos sok kellemetlenséggel jár a terhesség, és sokszor tényleg 'teher', pl. a hányás, étvágytalanság, gyomorégés, mindenhol fáj, stb.

De viszont vannak olyan anyukák is, akik mondták az ismeretségi körömben, hogy egész végig alig voltak tüneteik, és nagyon szerettek terhesnek lenni.

Gyakoribb az, ha valakinek sok tünete van, és kevesebb az olyan eset, ahol tünetmentes a terhesség?

Ki hogyan élte meg? :)


2023. jún. 17. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Az a normális ha nincs tünet.
2023. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
A tünetek nagy része pszichés, tudat alatti tiltakozás.
2023. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Aha pszichés, mi?

Meg a menstruációs görcs és a vajúdás is csak pszichésen fáj... ok.

Minden attól függ az elején mennyi hcg hormon termelődik és te arra éppen miként reagálsz. Ha nehezen, akkor van hányás és minden jóság ami ilyenkor van. Ha könnyebben bírod, jobban reagálsz ezek csak kicsit vannak, vagy akár teljesen elkerülnek.

Első fiammal szerencsére nem volt brutális, másodikkal már inkább, pedig 2 fiút szültem, de tök más minden terhesség.

2023. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi tünetem nem volt szinte. Kicsit álmos voltam az első hetekben. Ennyi.


Nem tudom, hogy normális-e vagy nem,de azt hiszem, ezt nem mi választjuk.


A húgom mind 3 terhességét végighányta. Még szüléskor is hányt.


Én meg nem is émelyegtem 1x sem. (1 terhességem volt).

2023. jún. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik gyermekemet várom.

Az elsőnél semmi tünet, csak kétóránként farkaséhség az első trimeszterben, és a végén az óriási hasam miatt nehéz volt mozognom (pedig aktív voltam), egyébként álomterhesség volt.

A másodikat konkrétan végighánytam és -émelyegtem, harmadik trimsztertől végig alvászavar, közben derékfájás, légszomj, amit csak el lehet képzelni.

Most a 2. trimeszterben vagyok, az elsőben brutál kimerültség és álmosság volt, és csak egészségtelen kaját bírtam enni, de azt kilószámra - most a másodikban időnként hányok, de azon kívül más panaszom nincs, visszatértem az egészséges kajákra, ami a kívánást illeti.

(Ja, mnindegyik tervezett, sokat várt baba (volt), és még szeretnénk kistestvéreket, úgyhogy nem hiszem, hogy "tudat alatti tiltakozás" lenne.) Úgyhogy ez még csak nem is alkati kérdés, hanem egyszerűen minden terhesség más. Tarts ki, azzal biztasd magad, hogy semmi sem tart örökké! - ez majd a babával is hasznos gondolat lesz :)

2023. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Körülöttem főleg olyan kismamák voltak akik jól voltak.Én magam is a szerencsés tünetmentes csoportot erősítettem. 1 emberről tudom, hogy végig viszonylag rosszul volt..
2023. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel zéró tünet. Most sem panaszkodhatok, de érzem ahogy húzódnak a szalagok, fáj a derekam,néha émelygek de nem hánytam most sem.
2023. jún. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és gratulálok annak, aki babát vár :)) ❤️


#5, persze, bár így gondolkodna mindenki, hogy a babáért mindent kibírunk, de egy tavalyi ilyen terhességgel kapcsolatos kérdés alatt azt írta egy anyuka, hogy szenvedés az egész terhesség, és rohadt nagy szívás, egyszer bevállalta, de többször nem fogja.

Szerintem ő nem is igazán várta a babát, mert akkor nem így állna ehhez a dologhoz.

Persze, más állapot, de saját gyerekről van szó, és ha valaki nagyon vágyik gyerekre, biztos, hogy egy pocsék terhesség után is újra bevállalja, HA szeretne másodikat.

Ez nem tudja elrettenteni a dologtól.

2023. jún. 18. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!