Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rh- vércsoportú kismamaként...

Rh- vércsoportú kismamaként ellenanyagot termelek 10 hetesen, a magzat súlyosan ödémás, s 2 nap múlva megszakítják a terhességet. 3 hete véreztem, akk nem kaptam Anti D-t mondván, van szívhang. Járt vki hasonlóan?

Figyelt kérdés
Én Rh-, férjem Rh+ vércs.-ú, először született egy Rh- lányunk, másodszor spontán elvetéltem (kaptam anti D-t), harmadjára pedig itt ez az eset, s nagyon szeretnénk tesót a kislányunknak.

#terhességmegszakítás #RH-összeférhetetlenség #Ödémás magzat #Negatív vércsoportú anya
2023. jún. 17. 20:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy tudom, hogyha az első kisbaba negatív akkor nem termel utána a szervezet ellenanyagot.

Hacsak az elvetélt baba nem pluszos vércsoportú volt. Vagyis gondolom én. Az első állítás tuti, a másikat csak gondolom.. de ha kaptál szurit, akkor hogy termelhet ellenanyagot? Az pont amiatt kapod, hogy ne termelj ha esetleg az utána fogant baba pluszos lenne.

2023. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Sajnálom. Ha jól számolom, 50% az esélye, hogy a következő baba rh+ legyen. De sajnos 50% az esélye a másik esetnek is. Hogy erre van-e valami orvosi megoldás, lombikbál tudnak-e vércsoport szerint választani, azt nem tudom.
2023. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Amikor véreztem 3 héttel ezelőtt, akk is be kellett volna sztem adniuk az injekciót, s így, h már alapból van a véremben antitest, valóban ezt az 50-50%-ot olvasom ki én is a helyzetből... De ez is vmi! :) Köszönöm az értelmes hozzászólásokat!
2023. jún. 18. 08:46
 4/25 anonim ***** válasza:

gyógyszer hatása úgy alakul ki, hogy az anyának beadva bekerül a keringésbe, és az esetlegesen anyai szervezetbe jutó magzati Rh-pozitív vörösvértestek D-antigénjéhez kötődnek, majd elpusztítják azokat, így mintegy elfedve őket az anyai szervezet saját védekező immunsejtjei elől. Emiatt az anya szervezete nem immunizálódik a magzati D antigén ellen, tehát a következő terhesség során sem lesz jelen a keringésben a D-antigén ellenes antitest, ami károsíthatná a magzatot.


A gyógyszert szükség esetén a terhesség során is be lehet adni, ha felmerül, hogy bármilyen ok miatt feto-maternalis transzfúzió következett be, vagyis magzati vér juthatott az anyai keringésbe. Mivel a terhesség során végzett szűrővizsgálatok során nemcsak a vércsoportot határozzák meg, hanem ellenanyagszűrés is történik, időben kiderülhet az is, ha az anya szervezetében ellenanyag termelődik.

Ezt találtam. Nem lehet hogy más volt a baj?

2023. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Persze lehet más is a baj, ami nem fog kiderülni sajnos, mert túl sok idő kéne hozzá, s utána nem kikaparnának, hanem megszülhetném a kicsim. Azért rugózok rajta folyton, h milyen orvost keressek ezután, ki tud ránk figyelni, s mi mit ne rontsunk el, vagy tudunk tenni vmit a férjemmel. Pl. nagyon nem vagyok paraanyuka, de ez a 2. sikertelen terhesség tényleg igen megvisel.
2023. jún. 18. 10:26
 6/25 anonim ***** válasza:

Elhiszem:( nem könnyű az biztos.

Ha Szombathelyhez közel vagy, akkor tudok egy nagyon jó és figyelmes nőgyógyászt ajánlani.

2023. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

0 Rh negatív vagyok, első baba, 18 hetesen véreztem, de megkaptam az anti-d-t. Úgy tudom ilyenkor a protokol az, hogy 12. Hét után adják be ha vérzés van, előtte sajnos nem kötelező, mert viszonylag akkor még nagy a spontán vetélés lehetősége.


21 hkm

2023. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
De most olvasom, hogy Te már szültél egyet. Akkor viszont az első szüléee után meg kellett, hogy kapd az anti-d-t tök mind1, hogy a babád milyen vércsoportú. Ha nem kaptad meg az gáz. Ha megkaptad akkor viszont nem kell többször és nem ezért lett szegény baba ödémás. A vérzés az a lepényből jött? Mert erre kb akkor van esély, hogy a te szervezetedbe kerül magzati vér. Kicsit kusza nekem a dolog. Sajnos 12. Hétig a vérzés se fura és sokminden előfordul. Tudom ez nem vígasztal és keresed a választ, de ha mar első gyerek után kaptál anti-d-t akkor sajnos alapból nagyon beteg a magzat és semmi köze a vércsoporthoz. :( (7es voltam)
2023. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Jee en vegig vereztem es terhesseg kozben fel sem merult azt anti d. Pecsen csak szules utan adjak, ha neg az anya es poz a baba. Vagy szamit honnan jon a ver.
2023. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%
8 as nem adnak automatikusan, csak ha indokolt. En rh - es kislanyom is. Nem kaptam. Csak a masodik gyereknel, mert o rh + lett
2023. jún. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!