Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés milyen értékig jó?

Cukorterhelés milyen értékig jó?

Figyelt kérdés
Mi volt az az érték, ami miatt diétázni kellett, esetleg inzulin kellett?

2023. jún. 19. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

7,8 terhelés után

Ezzel csak diéta

2023. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

7.8-ig jó.

Van aki 7 felett már diétát rendel, nekem 7.3 volt, de a dietetikus körberöhögött, hogy ezzel ő most mit kedjen, védőnő károgott ez, hogy halálosan magas.

Semmit nem diétáztam, de nem ettem cukros dolgokat kilószámra. Napi 5x ettem.

Baba egészséges lett.

2023. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*diabetológia is elküldött
2023. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

7,8 lett, 180ch diétát írtak elő és jópárszor el kellett mennem cukorprofilra :S

A másodikkal az első terhelés jó volt, de az előzmények miatt az orvos kért cukorprofilt a 36. héten, ott az egyik eredmény 8,2 lett, onnantól 180ch diéta mellé napi 3x1 inzulint kellett szúrnom és hetente menni a diabetológiára és a kiírt napon indították a szülést

(egyik babával sem sikerült tartanom a diétát, mindketten egészségesek)

2023. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

7,8 felett már komolyan vesznek a diabetológián, de azért sokan javasolják a 7 feletti értékeknél a diétát. Nekem első terhességemnél 8,3 lett a terhelés, szerencsére elég volt a diéta (160g CH), nem kellett mellé még inzulin is, de így másodszorra már a tervezés időszaka alatt elkezdtem odafigyelni (alapanyag szinten, számolgatni még nem), és miután összejött, akkor kezdtem komolyabban ismét elővenni a jegyzeteimet az előző terhességből, így lett a terhelésem 7,3 (előrehozott nem volt, pedig akár lehetett is volna). Ez hivatalosan jó, nem kellett diabetológiára szaladgálnom vele, de azért én még így is tartottam a diétát.

Két egészséges babám lett, tökéletes cukrokkal, alkalmankénti diétahiba ellenére is. Harmadszorra is így csinálnám, ha elkapna az elmebaj és bevállalnám ezt a mizériát még egyszer.

2023. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
7.8 lett. Az orvosom csak vigyorgott, hogy akkor kicsit álljak le a nassolással. Próbáltam jobban odafigyelni, de nem kellett diétáznom, ugyan úgy ettem édességet, csak mértékkel. Nem volt semmi gond a terhességgel, és azóta sem, a kisfiam is egészséges.
2023. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. terhességem 7,2. De nem voltam jól a fehér lisztes stb dolgoktól és alapanyagszinten diétáztam, a napi 5 étkezést tartva de nem mértem ki mindent. Senki se mondta, hogy diétáznom kellene de ram fért, így is ritkán mértem 7 felett.


3. terhességem 8,8. Ezzel bizony diabetológiára jártam. Inzulintár 35 hetesen fontolgatta a doki de azt mondta egyelőre nem kell, onnan már nem romlottak tovább az értékeim így végig elég volt a diéta, természetesen grammra pontosan kimérve mindent, ennél a terhességemnél muszáj volt.

2023. jún. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!