Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség....

Terhességi cukorbetegség. 23.hétben vagyok IR-es. Még nem küldtek cukorterhelésre. De félek hogy ha mennem kell, nem lesz jó az eredmény. Esetleg fenn állhat maradandó probléma a babánál ha csak ezután veszik észre a cukorbetegséget?

Figyelt kérdés
Persze próbálok oda figyelni a táplálkozásra. De van h be csúszik egy két olyan kaja aminek nem kéne. Ha innentől kezdve be tartom a “diétát” ill csak olyat eszek és akkor amit szabad, akkor a babának lehet baja? Nagyon félek, és ostorozom magam hogy hogy a p*csába ez eddig nem is esett le nekem.

2023. jún. 9. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt magyarázta a dietetikus, hogy a babának az a lényeg, hogy a maximális vércukorértékek ne legyenek túl magasak (a magyar kezelési elvek szerint 7 mmol/l alatt maradjanak). Tehát az étkezések utáni puklik teteje.


Szerintem általában is jó ötlet a saját kezedben tartani a sorsod irányítását. Jelen esetben ezt egy egyszerű vércukormérővel megteheted. Az AccuCheck vagy a Dcont márkákat ajánlom mert nem mind ugyanolyan pontos, patikában is vehetsz vagy neten rendelve. A leírás alapján el tudod végezni a mérést. Az ára ilyen pár tízezer forint támogatás nélkül, az egész terhességre számolva napi pár méréssel, de ha felírják, úgy olcsóbb a lapka. A tűket a legtöbben csak ritkán cserélik, mikor már kezd tompulni.


A nehézség abban van, hogy téged a maximális vércukorérték érdekel, de csak pontszerűen tudsz mérni. Szóval meg kell tippelned, mikor van a csúcs. Ha betartod az IR diétát, akkor az étkezés kezdete után 1 órával van kb a csúcs, szóval akkor mérj (érdemes telefon riasztást beállítani). Ha becsúszott egy nem okés kaja, akkor tennék egy plusz mérést fél órához, mert akkor hamarabb lehet a maximális érték.


Namost, ha minden rendben van, akkor nem is muszáj minden étkezést mérni (legalábbis ami kutatást olvastam, ott az jött ki, hogy akinél jók az értékek, ott nem növeli a babára nézett kockázatokat, ha csak minden másnap mér). De persze ha olyat ettél, ami nem teljesen oké, akkor mindenképp mérj.


A diétán kívül segít még a mozgás. Evés után egy fél óra séta a kutatások szerint akár 1-2 mmol/l-rel is visszaveheti a csúcsot, ami jelentős különbség.

2023. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hogy eddig lehetett-e baja a babának: tudtommal onnantól veszélyes ez, mikor a kicsinek kialakul a hasnyálmirigye és önálló inzulintermelése lesz. És emiatt nem valószínű, hogy baja lett, mert nem alakul ki nagyon korán. Meg amúgy is, ha tényleg csak néha-néha ettél mellé, akkor az a pár alkalom nem oszt, nem szoroz, innentől figyelj jobban, de ne idegesítsd magad a múlton, az csak árt.
2023. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
24.héten nézik,addig elvileg nem ártalmas
2023. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van hogy csak a végén alakul ki a cukorbetegség.

Ajánlom a Terhességi cukorbetegség facebook csoportot. Dietetikusom egy semmire kellő volt,mindenre nekem kellett rájönni. Az q lényeg hogy 7 alatt maradjon lehetőleg az érték.Néha be fog csúszni hiba,mert lesz amit útközben nem tolerál a szervezeted vagy a Terhesség előre haladtával érzékenyebb leszel olyanra amire előtte nem. Én pl nem ehettem paradicsomot vagy sima kenyeret sem,de helyette ettem borsos,oaprikás túrót lapkenyérrel😅 fontos mekkora diétát kell tartanod, ebben nagy segítség egy kalória számláló mérleg.

2023. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ireseknél már 1. trimeszter végétől ellenőrizni kell a cukrot reggelizős terheléssel.
2023. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ☺️
2023. jún. 11. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!