Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Femibion mellett vashiány?

Femibion mellett vashiány?

Figyelt kérdés
30 hetes terhes vagyok, eddig végig Femibiont szedtem terhesség alatt. Most jött meg egy vérvételi eredményem, hogy elég sokat romlott a vasam egy hónap alatt, eddig kifejezetten magas volt, most meg az alsó határ alatt van bőven. Nincs ezekben a terhesvitaminokban bőven elég vas? Vegyek még azt is mellé külön? Már így is szedek külön magnéziumot, kálciumot, a pm alulműködésemre gyógyszert, lassan több tablettát eszem, mint a nagymamám. És mindet természetesen időben külön kell szedni, egész nap csipog az időzítőm. Annyira éltette az orvosom ezt a Femibiont, de ha ebben sem elég, ami van, akkor ennyi erővel szedhetek Jutavitet is, és amellé még 3 másik vitamint... Mit gondoltok? Ez általános vagy csak nekem megy ez ilyen rosszul? Kifejezetten egészségesen eszem, mozgok, kint vagyok sokat napon. Nem terhesen sosem volt baj a vérképemmel.
2023. jún. 26. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez van/volt.


Külön szedtem D vitamint, vasat, szelént, magnéziumot, ludeát és allergia elleni gyógyszert a terhes vitamin mellé.


Mondjuk én csak a magnéziumot szedtem eltérő időpontban, minden mást benyomtam este rendezzék le egymás között.

2023. jún. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen a vérkép értékek eltérnek a normalistól. A femibion nagyon jó vitamin, semmi köze ahhoz, hogy a baba leszívja a raktaraidat. Plusz azt se tudjuk, hogyan táplalkozol, nem csak a vitamin felelős a tapanyagellátásért. Szóval mielőtt kiakadsz, mutasd meg dokinak a verkepedet, terhesen egy kis, a nenterhes ertekekhez képesti verszegenység normális, főleg a vege felé.
2023. jún. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Én is femibiont szedtem, mellette magnézium, maltofert.


Valahanyadik hét után a doki döbbenten mondta h már rég le kellett volna állnom a femiboinnal, mert csak a babát novesztem vele. Bár előtte nem szólt, hogy hagyjam abba....

4 kiló felett született valóban.


De a vasat végig szednem kellett, utána is.

2023. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt nagyon gyakori a vashiányos vérszegénység, olyankor kell pluszba vasat szedni, nekem írt fel az orvosom.
2023. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy ilyenkor + vas is kell. Nem kell ebbe többet belelátni, valószínűleg szülés után is fog még kelleni a vérveszteség miatt, de aztán rendeződni fog.
2023. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Meg kell nézni mennyi és milyen típusú vas van benne és mennyi az, ami kell egy terhes nőnek.

Viszont a magnézium befolyásolhatja bizonyos vitaminok és ásványi anyagok felszívódását, ezért nem tanácsos egyszerre bevenni a vassal.

Próbálj meg szerves vasat szedni, ezek hatékonyabban szívódnak fel.

2023. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azért fura, hogy ha ilyen gyakori a vashiány, akkor miért nem raknak a Femibionba többet. Na mindegy. Írt az orvosom fel amúgy vasat, vagyis hát javasolt egy vény nélkülit.

#1 Milyen allergia elleni gyógyszert szedtél? Minden fűfélére allergiás vagyok, de nekem az orvosom azt mondta, hogy ki kell bírni. D vitamint nyáron is kell szedni?

2023. jún. 26. 10:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó hogy nem teszik bele, mert lehet valakinek nem kell több, vagy rosszul van tőle (pl székrekedés lehet a sok vastól). Nem mindegy, ha külön kell bekapni? Persze értem hogy meg kell venni pluszba, de ha egy bogyóban lenne akkor meg annak is nagyobb lenne az ára.

Milyen orvos mond ilyet hogy a vitamin "csak a babát növeszti"- ez nem igaz.

2023. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hulyeseg is vitaminban a vas, ha van mellette benne magnezium es kalcium is, amik gatoljak a felszivodasat.
2023. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezzel teljesen egyet értek #9. A kalcium és magnézium egymás felszívódását gátolják, a vas nem tud felszívódni az előző kettőtől. Úgy tűnik nem lehet megúszni a terhességet egy darab komplex vitaminnal, akármilyen jó is az.
2023. jún. 26. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!