Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig tarthat ez az állapot?

Meddig tarthat ez az állapot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A terhességem 7-ik hetében járok, ma voltam vizsgálaton és mindent rendben talált az orvosom.

8,4mm az embrió és szívhang is van már.

Tudom, hogy minden terhesség más és más, csak kiváncsi vagyok, hogy kinél milyen tünetek voltak az elején. :)

Nekem a mellfájdalmon, hányingeren és a puffadáson kívül nincsen más tünetem.

Ami néha megijeszt az az enyhe alhasi görcs, ami nem olyan, mint menstruáció előtt ez a mindjárt megjön érzés, hanem teljesen más, talán mint amikor túl eszi magát az ember és el nehezedik a gyomra(abszolút nem eszem sokat).

A másik, amit ritkán érzek és rövid ideig az a fenekembe nyilaló érzés.

Más is tapasztalt ilyet a terhessége során?

Az orvosom mondta, hogy rendeződik a méh, nyúlnak a szalagok stb..



2023. jún. 26. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen ahogy a doki mondta.

Ez természetes még szülés után is nyilalhat..nekem is igy volt sajna

2023. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Megnyugtató, köszönöm!😊

Próbálok nem túl gondolni dolgokat, de mivel első terhességem így nehéz nem stresszelni.

2023. jún. 26. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Persze :) én megértem mindenen is stresszel az ember főleg az elsőnél,még az is aki azt mondja ő nem...dehogynem :)
2023. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alhasi görcs néha így 14 hetesen is előjön, tényleg nyúlnak és rendeződnek a dolgok :). A puffadás most is tart szintén időlegesen. A mellfájdalom is jön-megy. Ami nekem még volt, az a pokoli gyomorégés. Volt, hogy aludni nem tudtam tőle. A legrosszabb érzés a 9-10. hét volt, ekkor enni is alig tudtam (nem volt hányingerem, szimplán mindentől undorom), és pokoli fáradt voltam. A 11. hét környékén meg elég gyorsan enyhülni kezdtek, a végére már rettegtem, hogy miért múltak el :D...

Most így jönnek-mennek a tünetek, néha fájdogál itt-ott, máskor napokig sehol semmi, néha puffadok, néha nem, néha ég a gyomrom, néha nem. Ilyen ez a popszakma :D.

2023. jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nem volt ilyen érzésem. A második trimeszter volt kegyetlen. Folyton menstruációs érzésem volt, mint amikor megjött és fáj.

Az első trimeszterben csak párszor hánytam.

A hüvelyembe nyilalt nekem néha, a fenekembe nem. Illetve néha beszúrt.

A 36. Hét körül pedig volt egy-egy nap amikor alig tudtam felállni, annyira nyomott alul. Rendesen feszített fájt. Mint kiderült túl lent volt a kis feje.


Viszont ilyenkor sok minden érzés normális, mert konkrétan az egész testünk változik, a belső szerveinek nyomódnak arrébb.

Növekszik az baba is (tudomtudom nem baba MÉG...), Nyúlnak a szalagok.

De ha bármi miatt kétséged van, inkább szólj az orvosnak, kérdezd meg.

2023. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Detto úgy vagyok, ahogy a 4-es, még a hét is stimmel. Úgyhogy ne aggódj kedves kérdező. Nincs semmi baj 😊
2023. jún. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Normális. :)


Nekem az elején csak a mellfeszülés volt és a fenekembe nyilaló fájdalom volt.. Kisebb alhasi görcsökkel.

Aztán most már (8+1) hányinger is, meg nem kívánok semmit sem enni. Pár napja kifejezettem undorodom minden ételtől, amiben hagyma van. A szagát sem bírom. A kávéval ugyanez. :)

2023. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!