Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. hétig valóban olyan...

A 12. hétig valóban olyan gyakori a vetélés kockázata vagy legyek nyugodtan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem rég derült ki a terhességem, mert késett és teszteltem. Most tartok az 5. hetem végén.

Sokára megyek még az orvoshoz, csak majd a 8. héten, de olyan sok helyen olvasom, hogy halk gratuláció, meg hogy sajnos ilyenkor bármi lehet még üres petezsák, kevés hcg, nem fejlődik, növekszik, nem jó helyen tapad, nincs szívhang stb.


Ez olyan elkeserítő olvasni, mert én annyira vártam már a pozitív tesztet, fél éve várjuk a babát és nem gondoltam volna mikor összejött, hogy utána tényleg lehet izgulni hetekig, hogy na mi lesz a 12. Hétig.


Amúgy nyugodt vagyok, meg egyáltalán nem kívánom beképzelni, hogy ez a baba ne jöjjön össze. Bízok benne, hogy a jó Isten mellettünk van és egy család leszünk végre. :)


Leírnátok ti hogy éreztetek mikor várni kellett heteket a vizsgálatokra amik a 12. hétig voltak.


:)



2023. jún. 28. 20:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Legyél nyugodtan, mást úgy sem tudsz csinálni. Sajnos elég gyakori igen.
2023. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt tudod követni, hogy az adott terhességi korban, mennyi a vetélés valószínűsége. Te most olyan 15% körül vagy, ami elég sok még, de napról napra csökken. Bízni kell.

2023. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2023. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos gyakori, de ezzel nem tudsz mit kezdeni. A 12. hétig én nagyon izgultam + aztán majd amikor jön a 12. Heti genetikai ultrahang és vérvétel azon megy az izgulás, hogy egészséges legyen és ne kelljen elvetetni. Aztán jön a 18-20. Heti genetikai ultrahang ami szintén izgulós, mert ott is kiderülhet, hogy esetleg olyan rendellenessége van a babának amiért meg kell szakítani a terhességet bár ennek talán már kisebb az esélye.


Visszatérve az eredeti kérdésre ezért sem szokták 12. Hétig elmondani és azt is csak kb a genetika után amikor már kb fix, hogy minden rendben. Addig sajnos bármi történhet.

2023. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
5 terhességemböl 2 született meg. Igen ez gyakori!de nem lehet ellene tenni.
2023. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
5! Azért nem ennyire...lehet egyéni probléma van nálad,nem? Kiderült valami, mi volt az ok?
2023. jún. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 terhességből 1 szülés a statisztikám.
2023. jún. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok. Pedig 1.5 évig próbálkoztunk. Se vetélés,se kémiai terhesség nem volt.
2023. jún. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodból nekem úgy tűnik, hogy igazából te is tudod, hogy sajnos igazán csak akkor nyugodhat meg egy kismama a terhesség kimenetelét tekintve, mikor a kezébe adják az egészséges kisbabáját szülés után, és sajnos nem igazán van erre ráhatásunk azon kívül, hogy vigyázunk magunkra.

Az első terhességemnél pont több vetélés volt a környezetemben, így tudomásul vettem, hogy van esély rá, hogy nem marad velem, missed ab lett a vége :(

Utána volt egy kémiaim, az nem rázott meg, mivel mire kiderült, már tudtam, hogy nem lesz belőle terhesség.

A harmadiknál viszont a pozitív teszttől kezdve rettegtem, hogy valami baj lesz, aztán csak megszületett a kisfiam :)

Remélem te az 1 terhesség-1 szülés tábort fogod erősíteni pár hónap múlva! :)

2023. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy voltam ezzel, hogy tiszteletben tartom az anyatermészet adottságait. Vagyis elfogadom, hogy a 12. hétig bármi lehet, és ha megtörténne a baj, akkor se fogok úgy tenni, mintha "nem gondoltam volna, hogy ez lehet", hisz tudtam, hogy lehet. De amíg nem történik semmi, addig bizakodok a legjobbakban, mert minden egészséges terhesség is elindul valahol.

Végül teljesen egészséges fiam született.

2023. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!