Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen terhes diétát ajánlanát...

Milyen terhes diétát ajánlanátok amitől nem hízok gyorsan?

Figyelt kérdés
22 hetes vagyok de 14 kg felment már. Nagyon zavar.

2023. júl. 2. 19:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%

Hát miket eszel?

Cukrod rendben?

Nem nagyon kéne diétazni kivéve ha az orvosod nem mondja azaz nem indokolt.

mondjuk kerüld a túlzott liszt és cukor fogyasztást.

2023. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
53%
Én is hasonló cipőben járok, már a levegőtől is hízok, pedig nem eszem többet, mint előtte, sőt, még most több gyümölcsöt - zöldséget eszek, meg többet is iszom, és mégis.🤯
2023. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges etkezes. Figyelj arra hogy egyensulyban legyen a feherje es szénhidrát. Hajlamoskat vagyunk kb 2000kcal szenhidratot megenni es eszre se vesszuk (nasik).. Egeszseges szenhidratokat fogyassz. No cukor, no feldolgozott kaja. Es mindig csak annyit egyel ami epp eltelit. Ennel szigorúbban, ha a cukrod jo, nem kell.
2023. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

Én ha újra kezdeném biztos jobban odafigyelek. 20 kg rajtam van... Igaz + 10-el kezdtem, tehát mondhatni a terhességből 10 maradt rajtam.


Egyébként elég annyi, hogy napi 5x rendesen és egészségesen eszel. Nem eszel annyi cukrosat, péksütit, üdítőt. Hanem letisztultan étkezel. Persze nem fogyokurázni, csak odafigyelni rá. Illetve sok-sok folyadék. Gyogytea, citromos víz, víz.

Ha valamit megkívánsz nyugodtan edd meg. Csak ne egész nap egyél. Szerintem ennyi elég, hogy odafigyelsz.

2023. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%

Milyen életmóddal ment fel a 14 kg? Mert hiába írom, hogy ne edd magad durranásig, ne igyál cukrosat és ne egyél max mértékkel édességet, chipset stb ha ezek eddig is megvoltak. Jobb gyakoribb kevés adag egyszerre evésnél és érdemes a gyors felszívódású szénhidrátokat lassúra cserélni, sok sok zöldséggel.


Nem szabad koplalni terhesen szóval kalóriaszámlálást stb egyáltalán nem kellene.

2023. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%
A kcal szamlalas nem koplalás. Az a kcal deficit. A kcal szamolassal stagnaltatni is lehet a kg-ot. Kb az egyetlen bombabiztos modszer, csak szorakozna vele terhesen a fene 😄
2023. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Cukrosat nem eszek. Nagyon-nagyon ritkán. Szénhidrátot is csökkentettem igaz abból azért lemegy ott kell azért változtatni. Kenyér 76%-ban teljes kiörlésű. Teljes kiörlésű tészta van itthon már. Folyadékot nagyon sokat iszok. Sokszor napi 4 liter 😳 hát akkor inkább a szénhidrát 🙄 és helyette zöldség. 😒
2023. júl. 2. 20:06
 8/30 anonim ***** válasza:
66%

Huh én alapból nem szeretem a diéta kifejezést, amire neked szükséged van az egy egészséges étrend, nem pedig egy időszakos valami.


Ami szerintem támpont tud lenni (annak idején én is így tanultam bele), hogy próbálj meg a lehető legtisztábban étkezni. Ezalatt azt értem, hogy amennyire lehet kerüld a feldolgozott, finomított élelmiszereket, hozzáadott cukrokat. Továbbá a mindenféle csökkentett termékek sem jók, mivel olyan dolgokkal vannak pótolva, ami sokkal rosszabb a szervezetnek, mint mondjuk egy normális zsírtartalmú valami. Figyelj a szénhidrát, zsír, fehérje arányra, alapból azt szokták tanácsolni, hogy több legyen a fehérje beviteled, de ha úgy érzed, hogy kevesebb lesz egy idő után az energiád, akkor nyugodtan mehet magasabb szénhidrát (zab, köles, bulgur, barnarizs, zöldség). Cukrot próbáld minimalizálni, hagyatkozz arra, hogy csak gyümölcsből viszed be, de ezt se vidd túlzásba. Zsírokból pedig törekedj a természetes zsiradékok fogyasztására, magvak, jóféle olívaolaj, tökmagolaj, álaltiveredetű tiszta zsír pl. sütéshez, avokádó.

2023. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nem írok nevet! De köszönöm nem kérem a ne zabálja annyit privát üzeneteket.
2023. júl. 2. 20:08
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kezdd el a kaloriákat számolni, akkor legalább az kiderül, hogy mennyivel eszed túl magad, meg hoyg mivel kerül beléd a sok plusz kalória.

A terhességnél max. napi 300 kcal többletre van szzüksége a gyereknek a második félidöben, az elsöben semmivel sem kell több, mint terhesség nélkül.

2023. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!