Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisebb magzat a harmadik...

Kisebb magzat a harmadik trimeszterben?

Figyelt kérdés

Volt, akinek bajt jelentett, ha kisebb lett a gyerek a harmadik trimeszterben?


A normál tartományban vagyunk, de az legszélén.


Azt gondolom, hogy én nagyon pici vagyok, a családom fele apró, a férjem átlagos, de ezzel a családjában magas. Korábban gyakoriak voltak a kissúlyú babák is mindkét családban (2.8-3.2 kg között).


Szóval ez amúgy jelezhet bajt? A többi érték (magzatvíz, szívhang, meg úgy ránézésre a baba), nem tűnik rossznak (az orvos szerint), csak épp jelenleg már két héttel kisebbre becsüli a gép, mint a 12. UH-n.


2023. ápr. 3. 19:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah és mindene kisebb a feje sokkal, a többi paraméter csak kevéssel, két hét múlva kell visszamennünk…
2023. ápr. 3. 19:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mármint mennyivel kevesebb?


Az én babám is mindig kisebb volt kb. 2 héttel, de nem volt baj, annyit mondtak, hogy ne számítsak nagy gyerekre, 3 kiló lett végül, 50 cm, pedig kicsit túl is hordtam. De pl. a férjem is kicsi baba volt anno, pedig felnöttként nem alacsony.

2023. ápr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Legutóbb egy hónapja 4 nappal volt kisebb másik orvosnál. Most más miatt gyorsan bementünk ügyeletbe és 1.5 hét.
2023. ápr. 3. 20:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel kisebb?


Na meg az sem mindegy, hogy magándoki mérte vagy sztk-s orvos.


Nekem a lányom 30hetesen megbecsülte a doki 27hetesnek. Utána másnap az en dokim azt mondta ez mettó baromság, jó a mérete.

39+1nél nst-ről elküldtek uh-ra. 2.2kg-nak becsülte a doki, majd nyersen hozzátette, készüljek fel, mert beteg.

Másnap 3.3kgval megszületett makk egészségesen.

2023. ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos, hogy eltérhetnek a számítások aszerint, hogy melyik gép, menjünk vissza két héten belül az előző orvoshoz, hogy ő is ránézzen.
2023. ápr. 3. 20:07
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 Mindkettő magándoki.
2023. ápr. 3. 20:08
 7/11 A kérdező kommentje:
De köszönöm, megnyugtató ezt olvasni :)
2023. ápr. 3. 20:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Aránytalan magzati retardációval riogattak kb. a 28. héttől. Esélyes volt, hogy végig sem viszem a terhességet, koraszülött lesz, stb. Szigorú ágynyugalomban voltam. Minden értéke rendben volt, csak a haskörfogata volt kicsi, kb. 2 hét lemaradásban volt.

10-25 percentilisnek mérte a dokim.

Végül majdnem 3300 g lett, időre született a 40. hétben, már 41+0 hétre kitűzték az indítást.

Tény, hogy hosszú, de kis pocakú baba volt, vékony combokkal, de nagyon hamar nőtt a súlya odakint. 🙂 Eleinte minden talpas nadrág derékban leesett róla, mire belehízott volna, hosszra kinőtte.

2023. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem felváltva mondta a nőgyógyász, hogy nem fogom tudni természetesen megszülni, olyan nagy, meg kérdezett vissza, hogy nem mondták esetleg, hogy beteg a baba, mert túl pici. Szerencsére pár alkalom után már nem hittem neki, úgyhogy nem aggódtam. Időben született egészségesen, 2980 grammal.
2023. ápr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 héttel le volt maradva. 38+4 született 2620 grammal ide kint nagyon gyorsan hízott. Már a kórházból 2740 grammal hoztam haza 😊 valamiért bent neki valami nem volt jó ami miatt nem tudott hízni.
2023. ápr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!