Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség egyenesen arányos a...

Terhesség egyenesen arányos a hízással is ?

Figyelt kérdés

Még nem szültem, viszont egyszer majd szeretnék gyereket, és azon kezdtem el gondolkodni, hogy a terhesség során mindenki szed -e fel plusz kilókat?

Létezik olyan, hogy valaki megszül és nem vagy csak nagyon kis mértékben (+5kg) hízok?

Terhességnél többet eszik az ember ? Szóval megnő az étvágy?

Bocsánat ha bugyuta a kérdésem 😀



2023. júl. 5. 00:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%

Hát, én mind a két terhességemnél odafigyeltem. Az elsővel alig volt hasam, 10 kg-t híztam, de azt is inkább a vizesedéstől.

Másodiknál ugyanúgy odafigyeltem, szintén vizesedtem, és +23 kg lett a vége. :/ A baba 3 hónapos korára fogytam vissza az eredeti súlyomra.

2023. júl. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 babyboom567 ***** válasza:
59%

Alapból hízékony vagyok.Rettegtem is, főleg hogy anyukám is ilyen, és 20kilókat hízott velünk.

Én 7 kilót híztam terhesen, mindent ettem.Szülés után kevesebb voltam a kezdő súlyomnál.

Aztán jött a szoptatás, na 3 hónap alatt 15 kilót híztam,aztán a következő évben még 10et.

Szóval ez akkor és ott fog kiderülni,ha terhes leszel.

2023. júl. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
18%

Attól is függ ki mennyivel indul. Aki alapból durván túlsúlyos és diétára fogják terhesség alatt az lehet, hogy alacsonyabb súllyal megy szülni, mint amivel kezdett.


Aki olyan nádszál, hogy semmi zsír nincs rajta, a csípője meg a melle mint egy kislányé az nagyobb eséllyel szed fel plusz 20 kilót, mivel a teljes testalkata megváltozik a hormonoktól. (persze utána jobb eséllyel adja is le)


És van a kettő közötti átlag nő, akinél egyrészt genetika is befolyásoló (nálunk az egész családomban mindenkinek akkora hasa volt mintha ikreket várna)

és van az aki egész nap mekit meg sütit zabál.

2023. júl. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nem jár okvetlenül hízással. Én a szülés utáni második héten már kevesebb voltam mint terhesség előtt. Túlzottan megengedő is lettem magammal ez miatt, így utána 1 évre fel is jött 4-5 kg plusz, most azt adogatom le.
2023. júl. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én mindig is könnyen híztam ezért terhesség előtt naponta 1,5 órát sportoltam és nem ettem semmi csokit szinte csak heti egyszer csaló napon, 3 zöldteát megittam egy nap. 45 kg voltam iszonyatosan, kórosan sovány a lábam között át lehetett köpni mimden csontom kint volt.

Majd terhes lettem 24 kg plussz jött. Egyszerű okok miatt. Vagy 10 kg kellett a normál testönegindex eléréhez, veszélyeztetett terhes voltam és nem tudtam sokat sétálni mert féltem hogy elájulok, 6x voltam kórházban mert a vízet is kihánytam, ja a cigizést letettem, és volt hogy csak chipset tudtam enni az nem jött ki főtt kaja mindig kijött a mekibe jártam mert az még megmaradt. A fiam ebből 3,7 kg volt. Miután szültem már csak 15 kg volt rajt. Abból 10et az 3 hónapban leadtam 5 pedig maradt hála istennek mostmár nincsen kint egy csontom sem, csak lettek melleim fenekem meg formás derekam.

2023. júl. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én alapjáratom gyorsan hízok sajnos. A terhességem elején mondta az orvos,hogy oda kell figyelnem nehogy gond legyen belőle ha sokat híznék. 84kilóval kezdtem,most járok a 18.héten és 81 kg vagyok. Remélem ha hízok is netán akkor is max 5kgt. Eddig igyekszem odafigyelni,de az is segít,hogy semmi étvágyam nincs,nem kívánok semmit sem egyáltalán😖
2023. júl. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Én tipik olyan vagyok akire azt mondták mindig, hogy oh, meg se fog látszani a terhesség... kifejezetten sportos, atletikus vagyok, magas is, a mozgás a lételemem. Mellette tök normálisan eszem. Na, az első trimeszterben gyakorlatilag az ájulásig éhes voltam. El se tudtam otthonról indulni hogy előtte ne egyek valamit, és utána is ez volt, szóval rettentő nagy volt az étvágyam. Mellette viszont szarul is éreztem magam, émelygés hányás nélkül, gyengeség, kénytelenül felfüggesztettem az edzést is. És azonnal meg is éreztem magamon a változást. A külvilágnak annyira nem tűnik ugyan fel, most a második trimeszterben azért óvatosan újra edzem és igyekszem megfontoltabban kajálni... fogalmam sincs mi lesz a végére,mert most a meleg idő miatt még vizesedek is (ez azelőtt is megvolt). Nem lehet megjósolni kinek hogy reagál a szervezete.
2023. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Én lassan 24 hetes vagyok és a terhességi koromhoz képest nagyon nagy hasam van, mindenki azt hiszi, hogy az utolsó hónapban vagyok :D viszont eddig 1 kg-t sem híztam, a 12. Hétig fogytam 4 kg-t a rosszullétek miatt. Most szedtem vissza amit lefogytam pár hónapja. A baba nagyon szépen fejlődik ahogy kell. Szerintem most indul be picit nálam a súlygyarapodás, kíváncsi vagyok mennyi lesz majd a végén.


Amúgy erre hogy is mondjam nem tudsz úgy odafigyelni :D nekem most kezdődött a napokban ilyen nagyon kívános időszakom és kb bármit megennék, többet is eszek a napokban. Ha éhes vagy enni fogsz és terhesség alatt salátán nem leszel el. :)

2023. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
18 as vagyok: azt elfelejtettem mondani, hogy 76,5 kg-san kezdtem a terhességet ehhez vagyok 164 cm. Mondjuk rajtam valahogy ez a 76 se látszik azt mondják, kb mindenki 65 kg körülre tippel. Régebben sokat sportoltam + lehet szerencsés a testalkatom, nem tudom.
2023. júl. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

17: hanyadik hétben vagy

Hogy hogy már ilyen korán vizesedsz? Vérnyomásoddal van gond? (18-as kérdező vagyok)

2023. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!