Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ, hogy ki hányja...

Mitől függ, hogy ki hányja végig a terhességet, és ki nem?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a hcg hormon okozza a terhességi hányást, de mitől függ ez pontosan, hogy ki hány, és ki nem, illetve kinek múlik el, és kinek nem?
2023. júl. 9. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első sorban adottság kérdése. Nekem pl anyukám mind3 terhességét végighányta.

Én az első babámmal félidőig, a másodiknál kb 15-16.hétig voltam rosszul. De sok barátnőm van, aki hozzám képest meg sem érezte.

Nem lehet megmondani szerintem.

Az hogy a te szervezeted hogy tolerálja a hcg hormon és egyéb változásokat szerintem abszolút egyéni adottság kérdése.

(Úgy tudom a hcg hormon szintje valahogy befolyásolja az agyban a hányingert-ez okozza a rosszulléteket). de én pl nagyon savas is voltam, ami rátett plusz egy lapáttal.

Eleinte ahogy nő a hormon szint lehet az ember egyre rosszabbul, majd ahogy beáll egy alacsonyabb szintre (13-14.hét után, kinél mikor) úgy lehetsz egyre jobban.

Én viszont olyat is ismerek aki tényleg még utolsó héten is mindennap hányt🤷🏻‍♀️ nagyon egyéni

2023. júl. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem személy függő. Az első és a harmadik terhességemet végighánytam. A másodiknál semmi, még émelygés sem volt 🤷
2023. júl. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem személy függő. Nekem az elsővel 14.hétig volt folyamatos rosszullét, és hányás, másodikkal semmi. Mind a 2 fiú, tehát még ez sem volt más.
2023. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Passz mindharommal meg egy szedules vagy rosszullet sem volt (vegyesek) szoval nem tudom.

A tesom hanyos volt mindkettovel.

Anyu meg nem egyaltalan.

2023. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy tolerálja a szervezeted a hcg-t. Mint ahogy a fenti példák is jól mutatják, ez életed folyamán változhat is. Gondolom azon belül függ sokmindentől, de én még nem találtam erre vonatkozóan pontos infókat.
2023. júl. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!