Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes kismama vagyok és...

27 hetes kismama vagyok és túl sok a keton a vizeletemben. Tapasztalatok? Mitől lehet?(nem vagyok cukros) A babának mi baja lehet ez miatt? Pedig annyira figyeltem mindenre. Nagyon ideges vagyok. Tudok segíteni?

Figyelt kérdés
A dokihoz csak jövő hétre kaptam időpontot. Azért is vagyok most ilyen riadt.

2023. júl. 10. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nálam 2szer volt cukorterhelés,mindkettő tökéletes volt, mégis minden labornál volt keton a vizeletben. Nekem q dokim azt mondta, mivel a cukor rendben ne foglalkozzak vele, kismamáknál előfordul. Olvastam is róla, valahogy a vese nem tudja kiválasztani és így ürül a cukor. Ha a cukrod rendben akkor ne aggódj rajta.
2023. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Terhességben diabétesz nélkül is előfordulhat a ketonuria; ráadásul most meleg van, jóval bővebb folyadékbevitel lenne normális, ez is rátesz egy lapáttal. Ettől függetlenül kontrollálni kellene többször.
2023. júl. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elegendo szenhidratot viszel be?
2023. júl. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is, nyugodj meg, nem lesz semmi baj. Cukorterheléses vizsgálaton nekem is volt keton a vizeletemben, de a cukrom tökéletes lett. Pár nap múlva megnézte a védőnő, akkor már nem volt benne. Lehet, hogy csak keveset ittál előtte, mert pl reggeli első vizelet volt. Másik ok a túl kevés szénhidrát lehet, de ha nem tartasz speciális étrendet, szerintem inkább a kevés folyadék a baj. Ha nagyon aggódsz, gyógyszertárban lehet venni keton tesztcsíkot, ellenőrizheted magadnak is, vagy a védőnő is meg tudja nézni.
2023. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem számoltam soha. De szerintem nem. Mondjuk éhes nem vagyok szinte soha. De attól figyelem a reggelit, uzsonnákat, ebédet, vacsit de jobbára ezek húsok szoktak lenni, zöldségek, tojás, hal ritkán krumpli. Szerintem nincs elegendő szénhidrát. Éppen olvastam erről az előbb. Annyit tudok max tenni még nem lát orvos hogy el kezdem számolni.

Bár arra is gondolok hogy nem ettem 12 órája a pisilés előtt es vizet sem ittam ak kb már 10 órája.

Remélem csak ennyi a baj.


Csak ugye olvasni rémtörténeteket, hogy a babában kárt teszek. Ez idegesít fel. Mert basszus azt hittem mindent jól csinálok. De sajnos nem.

2023. júl. 10. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha főleg hús+zöldséget eszel, akkor kevés lehet a szénhidrát. Krumpli, rizs, tészta, kenyér, zabpehely, hüvelyesek, ezekben több van. Azért nem valószínű, hogy baja legyen a babának.
2023. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! 🫶🏻

Ha tud esetleg még valaki valamit hozzászólni, szívesen elolvasnám.

2023. júl. 10. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!