Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gondot okoz hogy nem kaptam...

Gondot okoz hogy nem kaptam semmi gyógyszert? Hematóma..

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap voltam dokinál 6 és fél hetes terhes vagyok. Volt szívhang minden rendben volt. Viszont a doki látott a petezsák felett valamit amire azt mondta lehet vér vagy esetleg savó? Sajnos a második szót nem értettem, elég furán beszél a doki.. Annyit mondott nem kell aggódni, jobb lenne ha nem lenne ott.. Nem görcsölök nem vérzek.

Gyógyszert nem kaptam semmit. Annyit mondott nuku együttlét.

Itthon kigugliztam hogy mi is lehet ez.. Nem kellett volna szerintetek kapnom valami progi pótlást vagy akármit? Nagyon aggódom ☹️

Köszönöm ha válaszolsz



2023. júl. 13. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó eséllyel magától felszívódik majd.

Ha vérzést tapasztalsz viszont azonnal kórház!

Próbáld kímélni magad, pihenni sokat.

2023. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hematómára nekem sem adtak semmit, pedig IVF-m volt, és még a klinikára jártam terhesgondozásra. Csak pihenést javasoltak. Nekem ki is fakadt, elöntött a vér 7 hetesen, így vették észre.

Progeszteron nem tudom, erre használ-e. Nekem alapból kellett kúpot használnom.

A vérhigítóról állítottak le a hematóma miatt (túlstimuláció miatt szúrtam), merthogy az fokozhatja a vérzést.

Szerencsére 1 hét múlva nyoma sem volt a hematómának.

2023. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Higgy az orvosnak! Ha egy terhesség vetéléssel végződik, annak mindig oka van, mert nem volt egészséges a magzat. Rosszul hangzik, de ilyenkor a természet megoldja, és ezt semmilyen gyógyszerrel nem tudod befolyásolni. Mindig mondják, hogy progeszteron, de ez csak akkor használ, ha valóban hiányod van. Vérzést sok minden okozhat ezen kívül is. Amit viszont megtehetsz, hogy ha azt mondja nem kell aggódni, ne tedd. A terhesség esetében a legfontosabb a stresszmentesség. Felesleges addig kiborulni, vagy aggódni, amíg nem vérzel, erős görcsöket nem érzel. Van ilyen panaszod? Mert ha nincs akkor feleslegesen kelted magadba a feszkót azzal, hogy még felül akarod írni az orvost. Nyugodj meg, és fogadd el azt, amit mondott.
2023. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Progeszteron akkor segítene, ha progeszteron hiányod lenne. Viszont mellékhatásai is vannak, fölöslegesen nem érdemes fölírni. Szerintem mindent jól csinált az orvos, megbízhatsz benne. Pihenj, amennyit tudsz, és minden rendben lesz. A hematóma elég gyakori, és nagyon sok egészséges baba születik úgy, hogy volt hematóma.
2023. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!