Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti étvágytalansá...

Terhesség alatti étvágytalanság és eszméletlen gyomorsav. Más is tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés

Elég nehézkesnek bizonyul számomra a babavárás.

7. héttől 12-ig rengeteget hánytam, mindenki bíztatott, hogy jobb lesz..ami valahol igaz is, most vagyok 17 hetes és már “csak” reggelenként hányok, néha éjszaka + egész nap jön a savam..mindegy mit eszem vagy iszom. A legnagyobb probléma az étvágyam, nem kívánok semmit, semmi nem esik jól…nem is emlékszem mikor ettem utoljára egy igazán jót…nem magam miatt aggódom, hanem félek, hogyha ez így marad azzal ártok a babámnak.


Más is tapasztalt hasonlót ? Mivel tudnám fokozni az étvágyamat?


Sajnos legtöbbször ha meg is kívánok valamit az addig tart még meg nem veszem vagy el nem készítem magamnak, aztán úgysem esik jól.

Szóval a gyomromat már sikeresen elrontottam azzal a pár falattal is ami éppen lecsúszik…



2023. júl. 14. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Mondjuk első körben írass fel savcsökkentőt az orvossal...
2023. júl. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Én max 10x hánytam eddig hálistennek.

Gyomorsavam nekem is szokott lenni sűrűn de annyira nem vészes.

Viszont az étvágytalanság az kikészít már. Mindig olyan érzésem van miatta hogy a babának lesz valami baja,holott szépen fejlődik. Semmit sem kívánok egyáltalán,éhes is ritkán vagyok 😔 ez kb az eleje óta így van szóval nem lehet csak a kánikulára fogni.

19+5

2023. júl. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
18. hétig hànytam, óriási kajaundorom volt, aztán egyik napról a másikra megszűnt. Most 37 hetes vagyok, 2 hete 1x-1x visszajön a kajaundor és sajnos a hányás is, de ez előfordulhat. A vitamint szedjed, abból a kicsi elveszi, ami kell neki, sok vizet igyál, az is segít.
2023. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

A gyomorsav csökkentő mellett szétfőtt rizst próbálj meg enni ( nekem a gyomorsav csökkentő magában nem vált be).


A “jót enni” ilyen esetben szerintem felejtsd el, ahogy javul a gyomrod javulni fog az étvágyad is, első körben jó lenne, ha rendbe jönne a gyomrod. Amíg eszed a terhes vitamint, addig a babának nem lesz baja.


Ez olyan, mint mikor évekig gyógyították a gyomorfekélyt pszichológussal, aztán rájöttek, hogy jaaaah, amúgy egy baktérium. Egy valamire való tanulmány nincs, ami ki tudná mutatni az összefüggést, mert annyi tényezős.


A gyereknevelés olyan, mint az iskola, a nagy többség nem végzi el egyetem végéig az összes mérföldkövet tökéletesen, ha “elég jól csinálsz, elég mérföldkövet”, akkor rendben lesz a gyereked.


Majd küldöd dévényeshez meg fejlesztésre, ha amúgy diszlexiás lesz mert nem ettél elég olivabogyót vagy bármi.


Olyan nagy bajt biztos nem okoz, amit egyértelműen ki tudnának mutatni.

2023. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Szia. Én még csak 7 hetes vagyok, de az eszméletlen kaja undor rajtam van.. egyszerűen ha húsra gondolok vagy húst kell készítenem elkap a hányinger. Sőt reggel még kívánom a spagettit például de délután már rá sem tudok gondolni. Amit egyedül meg tudok enni az a húsleves.. attól nincs undorom.

Savam van nekem is de én iszok salvus vizet az segít.

Kitartást.

2023. júl. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Savlekötő és a lényeg, hogy legyen mindig valami apró a gyomrodban, ami felszívja kicsit. Keksz ropi akármi.


Hideg kóla vicces kívül.

2023. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A savlekötő az egy kva erős gyógyszer, rengeteget árt, és egy kismamának ajánlgatjátok, gratulálok.
2023. okt. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!