Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a feleségemen? 1. trimeszter, egész napos rosszullét, étvágytalanság, fáradtság, hányinger, hányás.

Figyelt kérdés

Feleségem a 7. hét vége felé jár jelenleg, de már kb másfél hete nem eszik rendesen, csak ropit, kekszet, sós chipset, almát.

Egész nap fáradt, később szokott felkelni + napközben 3-4 órát alszik pluszban. Szinte egész nap hányingere van és néha kijön belőle az a kevés "kaja" is. Emiatt fogyott is kb 2 - 2,5 kilót.


A folyadékbevitel rendben van (kb 2 liter víz + egy kis tea), illetve szedi a vitaminokat. Ezen a héten volt vérvételen, a vérképe kb tökéletes.


Hogyan tudnék rajta segíteni, van valami praktika / gyógyszer / gyógytea / akármi ami segíthet?


Akinél voltak hasonló tünetek, nálatok meddig tartott?



2022. nov. 13. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon aranyos vagy. De nem tudsz ezen segíteni sehogy.

Remélhetőleg a 12. hét körül elmúlik.

A rosszabb forgatókönyv, h akár végig így maradhat.

2022. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Inkabb a nö gyogyaszt kene meg kerdezni erröl, itt a gyakorin lehet ajanlanak egy nem megfelelö gyogyszert, teat.. aztan kitudja milyen következmenye lesz.

En is sokat voltam rosszul es hanytam is. Sajnos ez ilyen, masodik trimeszterre valamit javult de aztan jöttek mas fajta gondok, vizesedes magas vernyomas stb :)

2022. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Gyömbér tea segíthet az erős rosszulléten, ha a teát meg bírja inni. Ha az sem esik jól neki, akkor gyömbéres keksz, vagy vékonyra szeletelt friss gyömbér.

Pihenjen most sokat, ne terhelje magát.

Ha egy nap 5-nél többször hány, akkor azonnal menjetek el orvoshoz vagy az ügyeletre, mert előfordulhat, hogy folyadékpótlásra lesz szükség.


A fáradtság és aluszékonyság teljesen normális ilyenkor, emiatt ne aggódj.

Én is fogytam az első trimeszterben, az sem szokatlan dolog.

Amíg a vérképe rendben van, és a babával sincs baj, addig csak várni lehet. Remélhetőleg hamarosan jobban lesz.

2022. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos sehogy. Maximum azzal, hogy megkérdezed tőle esetleg mit kívánna. Kísérletezzetek, hátha valamitől amitől nem undorodik, nem fog hányni. Ami esetleg tartalmas, és pótolja a folyadék, illetve számomra egy uzsonnával is felér a különböző smoothiek. Könnyűek, nem terhelik a gyomrot, viszonylag gyorsan felszívódnak, vitamint tartalmaz.
2022. nov. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Vedd át tőle a házimunkát, főzést, bevásárlást. Nekem ez segített (volna) a legtöbbet.
2022. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem végig így volt, borzalmas. Az első trimeszterben gyógyszert sem adtak rá, utana kaptam cerucal-t, az egy darabig hatott, később már csak infúzióban. Nem nagyon lehet semmit csinálni, segíts a háztartásban, gyógymód nincsen rá.
2022. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezd meg őt, mivel tudsz segíteni :-) Nekem az ételkészítéstől lett rosszabb, az evéstől viszont jobb. Így sokat fejlődött a férjem főzési tudása :-)
2022. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Örülj neki ha ennyi is benne marad és le tud pihenni.

Vigyél neki chipset, ropit és takargasd be. Ezzel tudsz most neki a legtöbbet segíteni

2022. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a cipőben járok épp én is. Nekem a gyömbéres limonádé (sima limonádé, benne gyömbér darabok) kicsit segít, sokszor eszek keveset, főleg krumplit… hátha a feleségednek is segít.
2022. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos terhes vagyok, a mai napig egész nap fáradt vagyok. És heti egyszer minimum hányok. Ebben sajnos nem tudsz neki segíteni, nekem az első trimeszteremben még a víz se maradt meg voltam 2x ez miatt korházban. Ez sajnos ilyen. A lényeg hogy igyon sokat. Aggódni semmi okotok én 5 kgot fogytam az első trimeszterben, a babám egészséges teljesen. A párom úgy segített hoy minden reggel hozott friss reggelit a boltból amit kívántam, vagy csinát. Azok viszonylag jól megmaradtak. Napi 3 db B6-ot szedtem és egy nyalókát ettem ha nagyon kivoltam (gyömbéres, gyógyszertárban kapható, kisgyerekeknek szokták adni ha a buszon hányingerük van). Nagy segítséget jelentett, hogy megfőzött helyettem (persze csak amíg nagyon vészes volt a szitu). És sokat segített hogy éreztem hogy szeret, támogat. Mindig nyugtatott hogy nincsen semmi baj, gyengéd volt. Nyugodt környezetet biztosított, ami miatt szintén jobban lettem.
2022. nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!