Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet liszteriózis, vagy én...

Lehet liszteriózis, vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Csütörtökön melóban iszonyú hasgörcsökkel rám robbant egy igazi hasmenéses dolog, ami miatt eléggé beparáztam, mert 17 hetes terhes vagyok, és azt se tudtam mi görcsöl pontosan. Persze az első amit feldobott a net a liszteriózis volt, és hiába hogy olyasmit ettem azelőtt amit már ezerszer (csicserisaláta friss zöldségekkel, minden megmosva, kivéve a gázos bébispenótot, de azon nem segített volna egy öblítés ha tényleg baj van vele...) most hirtelen az első számú főbenjáró bűn lett. Jött egy jó erős hányás is, aztán otthon elkezdett felmenni a lázam estére, 38,3-ig

Na ezen a ponton felhívtam a nőgyógyászom, írtam a védőnőnek, másnap pedig személyesen mentem a háziorvoshoz... Totál chill volt mindegyik, mondták hogy valszeg semmi különös, igyak sokat, várjak pár napot, vegyek be egy algopirint... egyedül a nőgyógyász mondta hogy ha nagyon magas a láz, akkor esetleg menjek ügyeletre, de ott is csak egy labor miatt. Nem volt magas, és be is aludtam, másnapra nyoma se volt a láznak, hasmenés meg görcsök még volt aznap, aztán szombatra elágták az egészet.

Viszont annyi mindent összeolvastam... háziorvos konkrétan megmondta hogy inkább ne olvassak, de normális az hogy a liszteriózis fel se merült mint lehetőség? Név szerint rákérdeztem, de csak legyintettek hogy baromi ritka. Érdemes még tovább nyomatni a témát, vagy örüljek hogy nincs bajom már? Sajnos a baba mozgását még nem érzem, emiatt is nyugtalan vagyok mindentől.


2023. júl. 17. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A haziorvosnak van igaza.ne olvass,mert amit a neten osszeolvasol,attol kikészült idegileg

Ne aggodj,minden oke lesz

2023. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Meggyógyultál, nem? Bekaptál egy vírust, ami átment rajtad, ennyi.
2023. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ne olvass, mert csak ez van belőle. Ki vagy már készülve egy abszurd hülyeségen. Ezzel a felesleges stresszel többet ártasz a babádnak. Fejfájásra rákeresel, 5 perc múlva kiadja hogy agydaganatod van és elkezded szervezni a búcsuztatód. Nagyon nehéz lehet a mai orvosoknak ennyi felvilágosult és mindent tudó pácienssel.

Ebben a melegben benyaltál valami kis vírust, nyugodj meg.

2023. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!