Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez nagyon rossznak...

Szerintetek ez nagyon rossznak számít? i.imgur.com/YaLjVrC.png

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok ma voltam cukorterhelésen.

2023. júl. 17. 18:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
Ez nagyon rossz eredmény.
2023. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És most mit csináljak? Baj lesz? A maszekhoz októberre tudnék időpontot kérni az késő. A kórházban a diabetológus meg megint 2 hónap.
2023. júl. 17. 19:14
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Mégis mi ezzel a baj? Éhgyomri 5,6 alatt jó, 60 perces 10 alatt, 120 perces 7,8 alatt. Mindegyik határértéken belüli.

Az meg nettó retardált, aki terhesnek inzulint kér, ugyanis MINDEN terhes inzulinrezisztens, és az égvilágon semmi konzekvenciája nincs annak, hogy milyen magas az inzulin, ha a cukor jó.

2023. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A 120 perces magasabb, mint kéne, de nincs tragédia.
2023. júl. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
Aki leponzotott, ugyan magyarázza már el, miért tette.
2023. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

Ez a cukor erősen határeset, én ezzel már jobban odafigyelnék az étkezésemre. Súlygyarapodásod hogy áll?

Amúgy én nem pontoztam senkit, de nem MINDEN terhes inzulinrezisztens. A méhlepény által termelt hormonok hatására csökkenHET a sejtek inzulin érzékenysége.

2023. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

Nem csökkenhet, hanem csökken. A mértéke változó maximum. De továbbra is teljesen irreleváns az inzulinszint vagy az inzulinrezisztencia megléte.

Egyébként sem kell egy terhesnek gyorsan felszívódó szénhidrátot gyorsan felszívódó szénhidráttal enni, meg 25 kg-ot hízni, függetlenül attól, hogy a terhelése esetleg normál tartományon belül van.

2023. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az hogy növekszik valamennyit a szervezet inzulinra való igénye, az nem inzulinrezisztencia, de felőlem legyen ahogy akarod. A kérdező terhességi korában ez a nem terhes inzulinszintjének kb a kétszerese kéne legyen. Itt látszik, hogy ezen a kérdező bőven túl van. Nem biztos, hogy retardált az, aki ki tud értékelni egy ilyen vizsgálatot, bár tény, hogy kevesen vannak. (Nem magamra gondolok, én azért nem ülök olyan magas lovon, hogy csak úgy csípőből osztogassam az ilyen jelzőket azokra az orvosokra, akik egy kicsit is eltérnek a jó öreg protokolltól.) Ha csak kíváncsiságból, magának kérte az inzulint, akkor benne van a pakliban, hogy az orvosa is csak lehülyézi.
2023. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

1. Inzulinszintekre a mai napig nincs egységes normál tartomány meghatározva. Igen, én is ismerem az egyre inkább elterjedt határértékeket, de egységes álláspont továbbra sincs.

Nem terhesekre sem, nemhogy terhesekre. Mert azokr aztán végképp nincs.

Tehát komolyan érdekelne, hogy honnan veszed, hogy az ő terhességi korában éppen a kétszerese lehetne a normál értéknek (ami ugye szintén nincsm, ahogy már írtam).


2. Továbbra is kíváncsi lennék, hogy ha már megállapítottuk, hogy a kérdező inzulinszintje a normálnál magasabb, ellenben a vércukorértékei a normál tartományon belül helyezkednek el (még csak nem is annyira határérték), akkor mi is a relevanciája ennek?


Ugyanis pusztán inzulinrezisztenciára egyébként sincs gyógyszer törzskönyvezve, Metformin is csak PCOS társulása esetén adható előíratnak megfelelően, terhesben meg egyelőre a már koárbban elkezdett Metformin kezelés folytatása sem teljesen elfogadott, pláne nem a terhesség alatti Metformin terápia indítása.


Szóval? Azon kívül, hogy ne egyen annyi szénhidrátot, meg figyeljen oda, hogy milyen fajta szénhidrátokat fogyaszt, ami egy terhesnek amúgy is alapvetőnek kellene, hogy legyen, mit is kezdünk ezzel?

2023. júl. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Szóval de, az egészséges terhesség is inzulinrezisztens állapot.

2023. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!