Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez nagyon rossznak...

Szerintetek ez nagyon rossznak számít? i.imgur.com/YaLjVrC.png

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok ma voltam cukorterhelésen.

2023. júl. 17. 18:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem akarok beszállni a vitába, pusztán annyi, hogy egyre elterjedtem a külföldi protokollban az, hogy a metformin szedése folytatható, nem kell elhagyni 12. hét után ugyanis nincs negatív hatása a magzatra, cserébe az esetlegesen kialakuló terhes cukornak igen. Én inzulinrezisztensként szedem egyébként jó ideje.


Az biztos, hogy az odafigyelő étkezés nem árt akár tartományon belüli a lelet, akár nem.


Gyors szénhidrátok elhagyása, helyettesítés lassú alternatívákkal, sok zöldség (gyümölcs is, de csak módjával a gyümölcscukor miatt), innivaló leginkább víz. Vezess be napi sétákat is ha nincs ellenjavallat veszélyeztetettség miatt. Ha ezeket betartod remélhetőleg megúszod a terhességi cukorbetegséget. :)

2023. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Tudom, mi az elterjedt, de ez is elég nehezen gyűrűzött be, sok orvos még most is abbahagyatja a terhesség alatt.

Itthon pedig a diétával nem egyensúlyban tartható GDM egyetlen kezelési módja az inzulin, külföldön meg simán adnak pusztán GDM-ben is Metformint elsődleges kezelésként. GDM-ben. Ami itt ugye nem áll fenn.


Tehát továbbra is ott tartunk, hogy nincs GDM-je a kérdezőnek, csak (elvileg, egyesek szerint, úgy, hogy valójában meghatározott és elfogadott inzulin határértékek még nem terhes állapotban sincsenek, nemhogy terhesekben) magasak az inzulin értékei.


Ami tehát továbbra se releváns.


A diétás tippek jók, de mint mondtam, terhességben ez lenne az elárható étkezés mindenféle egészségügyi probléma nélkül is.

2023. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem egy nagy mutatvány rákeresni, hogy hogyan alakul az inzulin szükséglet terhesség alatt. A végére emelkedik háromszorosra. Szerencsére vannak akik kutatják a témát, nálunk sokkal okosabbak. Lehet az egységesen elfogadott értékekre hivatkozni, persze. Ez azonban a páciens szempontjából nem mindig szerencsés. Ellenkező esetben sokkal előbb fel lehetne fedezni a problémát, és életmódváltással helyrehozni azt, nem pedig megvárni, amíg lehet osztogatni élethosszig a metformint.
2023. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Még egyszer kérdezem, mi a relevanciája annak, hogy szerinted a kérdezőnek túl magas az inzulinszintje normál vércukorértékek mellett?
2023. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Tudok leletet értelmezni. Látom hogy a cukor értéken belül van. De én eddig úgy tudtam hogy már az 1 órás sem lépheti túl a 7es értéket terhesség esetén. Nekünk nehezen jött a baba , tavaly endokrinológus kért 3pontos cukorterhelést. Azon az inzulinom 2,69. Egyébként 2ig jó. Igen van rajtam súly felesleg de nem azért mert fekszek egész nap. Sajnos olyan gyógyszereket is kell szednem amitől nagyon lehet hízni. Vagyis lassan abba hagyhatom szerencsére. Gyorsan felszívódó szénhidrátot nem eszek. Reggelire eszek 2 szelet teljes kiörlésű toas kenyeret pl vajjal szalámi és valami zöldség plusz fehérje por. Itthon ha mérem, éhomi 5,3. Eszek és 1 óra múlva 6,4, 2 óra múlva 5,6 és 6 között van. A cukrokat kerülöm. Nagy ritkán van bűnös napom. Tk tészták vannak itthon de nem is nagyon eszek. Igyekszek kerülni. Rízs krumplit sem, csak nagyon ritkán. Gyümölcsöt eszek. De ott is valami tk kekszel ami lassítja a felszívódást. Na de a cukor a cukorterhelésen megnyomta rendesen az itthonihoz képest. Az inzulint nem értem hiába lesegetem a neten. Eltérnek a vélemények.
2023. júl. 18. 10:01
 16/19 anonim ***** válasza:

Az 1 órás értéknek diéta mellett kell 7 alatt lennie.

És egyébként protokoll szerint nem kell terheseknek 60 perces értéket nézni terhelés során, de ha már megnézik, 10 alatt normál.

Inzulint meg, ahogy mondtam, teljesen felesleges terhesség alatt nézegetni.


Ha diéta mellett jók a cukraid, akkor amúgy is tök mindegy, hiszen normál esetben nem eszel meg 75 g tömény cukrot egyszerre….

2023. júl. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Értem. Ma mérem folyamatosan és jó. Persze odafigyelek úgy. De eddig is figyeltem. Néha persze belefér egy kis bűnözés😁


És inzulint miért nem érdemes? Azt értem hogy magasabb a baba miatt de nagyon nem értem miért...

2023. júl. 18. 13:58
 18/19 anonim ***** válasza:
Leírtam, miért. Mert a terhesség inzulinrezisztens állapot, nincs rá megegyezés szerinti határérték, és mert a magas inzulinszintnek normál cukor mellett nincs relevanciája, mert nem tudod kezelni azon kívül, hogy normálisan étkezel, ami egyébként is javasolt terhesség alatt.
2023. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Azt értem csak a miértje érdekelt volna. De megtaláltam. A hasnyálmirigyhez van köze. Köszönöm
2023. júl. 18. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!