Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6+3 naposan 5 mm petezsák...

6+3 naposan 5 mm petezsák szikhólyaggal. Lehet, hogy később fogant?

Figyelt kérdés
Nincs szabályos menzeszem, egyik hónapban mindig rövidebb, a másikban hosszabb szokott lenni (35 nap körül). Most -a hosszabb hónapban- 33. ciklusnapon még negatívat teszteltem, majd a 40. napon már erős potitívat. Lehet, hogy csak később fogant, aazért nem látni embriót?

2023. júl. 19. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha 33. napon negatív volt a teszt, te meg az utolsó menzesztől számolod a terhességi kort, akkor marha korán mentél orvoshoz.
2023. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A doki a menzesz első napjától számolt (június 4.), a leletemen is 6+3 van.
2023. júl. 19. 14:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1000% hogy később fogant. Ha a 33. ciklusnapon még negatív volt a teszt (tegyük fel hogy valami nagyon gagyi 25-ös teszt), akkor maximum ovuláció után 13-14 nappal lehettél.

Azaz ez a baba legkorábban a 19-20. ciklusnapon fogant, szóval maximum olyan 5+4 nap környékén lehetsz, a petezsák mérete is kB ennek felel meg.


Tökéletesen rendben van minden, csak a 12. heti Uh-n mindenképp mondjad, hogy később fogant és a szülés várható idejét a mérete alapján legyenek szívesek megállapítani.

2023. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így egészen biztosan korábban fogant, ha még a 33. napon sem volt pozitív a teszt, de később igen. Az orvosok az átlagnak nevezett 28 napos ciklusból számolnak, ha ismert a menzesz 1. napja akkor is, ha hosszabb vagy rövidebb a ciklusod. Majd a terminuson változtatnak az I. genetikai uh-n, ha szükséges (nem véletlen, hogy van, ahol már nem menzesz, hanem CRL alapján hívnak rá).

Szerintem ne aggódj, az a lényeg, hogy innentől tartsa magát a méretekhez. Ha szépen tartja, akkor nem lesz semmi gond.

2023. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, hülye kérdésnek tűnhetett, de csak annyit mondott a doki, hogy még nem gratulál mert embriót nem lát, menjek vissza pár hét múlva. Még nincs gyerekem, és sokminden nem tiszta. Köszönöm a válaszokat!
2023. júl. 19. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, hogy később fogant. Nekem a 12.heti uh-n módosították is a kiírt dátumot, mert később fogant. Hosszabb a ciklusom, később volt ovum is emiatt, így nyilván a baba is kisebb volt. Fix 28napos ciklusnál pontos ez a számolás, de amiatt kell a menstruációtól számolni, mert az az egyetlen biztos pont, aztán ha úgy van módosítják, mint nekem is.
2023. júl. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mi ugyanannyi idős terhesek lehetünk 1-2 nap eltéréssel. Június 5-én volt az utolsó mensim, nekem is 6 hetet mondott a dokim. Egyelőre petezsákot látott és szikholyagot. 28-án kell vissza mennem hozzá, akkor elvileg már többet lát és tud majd mondani :)
2023. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincsen semmi baj, csak valójában nem 6 hetes vagy. Biztosan később fogant, különben hamarabb lesz pozitív a teszt. Azért nem gratulált az orvos, mert szívhang nélkül nem állapíthat meg élő terhességet. Nem azért, mert bármi baj lenne.
2023. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtatást, múlt héten már gratulált a doktor úr. :)
2023. aug. 3. 15:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Szuper, ezt jó olvasni :-)
2023. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!