Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet abból, ha a gyerek...

Baj lehet abból, ha a gyerek gyakran rúgja meg a hasam, ülésből rádől, rá fejel stb?

Figyelt kérdés

Próbálom kivédeni, de nem mindig sikerül.


26 hetes vagyok, a lányom pedig 15 hónapos.


2023. júl. 19. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nyílván attól függ, hogy milyen intenzitású az ütés.

Alapvetően a magzatvíz védi a babát, de azért mindent nem bír ki! Próbáld kivédeni, pl azzal, hogy nem fekszel le mellé.

Tudom-tudom, ez elég nehéz...

Ugyanebben a cipőben járok, 27 hetes terhes vagyok, egy 2,5 éves örökmozgó kisfiam van itthon. Ha azt látom, hogy izgága, ugrál az ágyon, akkor direkt nem fekszek oda mellé.

Ha látom, hogy szalad felém, akkor a kezemmel megállítom, vagy elfordulok, hogy ne èrje a pocakot ütés.

Mást nem lehet tenni...

2023. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Szóval ezért nem játszotok a kis gyerekeitekkel, ezért nem bohockodtok velük, nem emelitek fel, nem bujtok oda, elfordultok.. Ahelyett, hogy vartatok volna pár evet, hogy az első és a masodik gyerek is megkapja a maximalis törődést.

Testvérfeltekenyseg igy el is kezdődik.

2023. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.

Igen, próbálom, csak már most akkora a hasam, mint az elsőnél a végén kb.

Amúgyis vigyáznom kell a lepény rossz helyzete miatt is.

De néha-néha becsúszik így is.



2. Nevetséges vagy.

Kezdjük ott, hogy nem véletlenül vagyok most terhes a másodikkal, direkt így terveztük, mivel már nem vagyok 20 éves. Ez az egyik, a másik meg, mintha a 9 hónap amúgy örökké tartana.

Ki mondta, hogy nem játszom vele, meg nem bújok oda?

Mindegy, nem fogok magyarázkodni egy anonim netes nagyot mondónak.

2023. júl. 19. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Nekem egy 12 hónaposom van és 32 hetes terhes vagyok. Kb egy hét után megtanulta, hogy nem szabad a pocim bántani, mert az fáj nekem. Egy ideig csak próbáltam vigyázni, de amikor nyafi volt valami miatt, akkor valahogy mindig pont tenyérrel dőlt a hasamra. Akkor határoztam el magam, hogy nem nyúlhat hozzá. Valószínűleg nem olyan könnyű megnyomorítani egy magzatot, de én inkább nagyon vigyázok, főleg ahogy csökken a magzatvíz mennyisége és nő a baba, nehogy ezen múljon.

#2 Ennek ellenére bújok össze a lányommal, néha kiskifliben alszik velem, rohanok utána négykézláb (én vagyok a tigris és a négykézláb mászás kifejezetten jó a magzatnak is, hogy beforduljon vagy csak addig is több helye van).

2023. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!