Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok és igen csak...

20 éves vagyok és igen csak sokszor gondolok a gyerek vállalásra, idő kozonkent nagyon akarok. Aztán megtorpanok és donteskeptelenne vallok. Úgy érzem nem tudnék hozzá ragaszkodni. Nem lennék képes 0-24 Ben figyelmesen lesni őt, úgy érzem. Szóval- ?

Figyelt kérdés
Akinek hasonló érzései voltak és már anya. Megköszönnék egy pár jó tanácsot,velemenyt.
2023. jún. 22. 04:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom 20 évesen lakás, egzisztencia, minden megvan a gyerekvállaláshoz.
2023. jún. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk becsúszott, de nekem is volt jól megtakarított pénzem, meg neki is. Konkrétan 2 év, de még egy év csúszással is jobb lett volna, de így hogy volt megtakarítás így nem voltunk nagy bajban.

Csak nekem így most megfordult a kocka és nyilván nehezebb is lesz nekem utána munkát találni. Gyerek után lesz a karrier építés.

Neked/nektek van megtakarításotok? Stabil kapcsolat? Anyagi helyzet?

Te lelkileg kész vagy rá?

Sokat szoktam olvasni az oldalon, nagyon sokaknak még 10 év kapcsolat/megbeszélés után is próbára teszi a kapcsolatot.

2023. jún. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, amíg nincs meg hozzá minden, ami kell, addig meztelen sggre ne szülj :/

Mi a második gyerek vállalásával vagyunk így. Amikor babalátogatásra megyünk, mindig fellángol bennem, milyen jó lenne újra átélni a terhességet, újra érezni a babaillatot. Másnapra elmúlik, belegondolok milyen jó így hárman, nem kell már éjjel kelnem, a dackorszak is lassan elmúlik. De amíg a babák közelében vagyok, annyira erős az ösztönöm, hogy legszívesebben belevágnék újra. Ilyen ez, az ösztönök működnek, de amellett gondolkodó emberként a hátteret is nézni kell.

2023. jún. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

20 évesen miből szeretnéd felnevelni? Gondolom van egy stabil párod, férjed? Esetleg saját ingatlan? Netán egy autó hogyha bármi gond van tudjatok menni, ne kelljen másra várni? Van esetleg annyi félretett pénzed, hogy 3 hónapig megéljetek belőle 3-an ha esetleg a pároddal valami történik és keresőképtelen lesz egy időre?

Dolgoztál annyit hogy kapj csedet, gyedet, gyest?

2023. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves rossz indulatu emberkék!:) Van házunk, igen. Dolgozom én is és a párom is. Nekem 2 szakmám van! 😊 Kormozom (a saját hazánkban, nem szalonban😋) és van egy fodrász végzettségem is! Egyéb kérdés? Rossz indulat?😛
2023. jún. 22. 16:48
 6/14 A kérdező kommentje:
Saját házamban*
2023. jún. 22. 16:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Az nem vélemény ha ocsarolsz konkrétan és turkalsz a zsebemben+ valótlan dolgokat állítasz rólunk. Mert még ha csak kérdezned, válaszolnak is normálisan. Nem 12 éves cigány kislány vagyok aki (mint már láttam itt válaszok között) csupasz seggre szülne! Örülök hogy jobban tudod az anyagi hátterunk mint mixdd. És még mindig nem a kérdésre válaszoltál. Csak osztod az észt és próbálsz nagyot mondani. Aztán irasod alapján a való életbe egy nulla vagy😄
2023. jún. 22. 19:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Sok dologgal nem vagy itt tisztába! 1 óra alatt kész egy köröm 6000 forint. Reggel héttől este 9- ig dolgozom. Számold csak össze nyugodtan egy napi keresetem😄 biztos sok munkáltató ad 6000 Ft os órabért a dolgozóknak😄
2023. jún. 22. 20:03
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Nem az a lényeg mennyit keresel ezt nem fogod fel! Be vagy jelentve?Fizetsz adót? Mert ha nem akkor baba mellett a kereseted 0 lesz. Ez ilyen egyszerű.

Én nem kértem tanácsot így az én életemben pedig nem kell vájkálnod. De köszi az érdeklődést. :)

2023. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ha adózol, az nem 6000, ha nem adózol akkor nem kapsz semmit baba mellett :/
2023. jún. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!