Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 másodpercre megnéztem egy...

20 másodpercre megnéztem egy himlős gyerek kiütéseit, elkaphatom én is? Nagyon kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom egészségügyben és behoztak egy himlős kisfiút. Megnéztem a kiütéseit, akkor már féloldalasan/háttal volt nekem, tehát nem volt felém fordulva. Elküldtem őket a megfelelő orvoshoz, aki ezzel foglalkozik, de még sosem voltam himlős és 16 hetes terhes vagyok. Nagy esélye van, hogy elkapom?😔
2023. jún. 14. 16:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, de biztosra nem lehet mondani. Egészségügyisként alap lett volna a védőoltás a terhesség előtt, ha még nem voltál bárányhimlős.
2023. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Te egészségügyben dolgozol? De mit? Adminisztrálsz? Takarítasz?

Mert ha egészségügyi végzettséged volna, akkor ez a kérdés meg sem születik...

2023. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fura, hogy eü-dolgozóként nem vagy tájékozott ebben a témában.
2023. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, ha eü. intézményben dolgozol, betegekkel kapcsolatba kerülhetsz, hogyhogy nincs arra előírás, hogy terhesen milyen munkakörbe kell áthelyezni? Vagy nem jelentetted be a terhességedet? Miért nem?


Ha pl. röntgensugárzással dolgoznál Magyarországon, akkor amint bejelented a terhességedet, onnantól nem dolgozhatsz abban a munkakörben. Tehát csak akkor kerülhetnél ilyen helyzetbe, ha utólag derült volna ki, hogy terhes vagy.

2023. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
De ha eü intézményben dolgozol, ott is meg tudod kérdezni, mivel itt nem sok orvos írogat.
2023. jún. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem mindenhol ugyanazok a dolgok vonatkoznak a terhesekre, egészségügyi dolgozókra, mint magyarországon.

Volt már több járvány a környezetemben, a testvérem is volt himlős, sosem kaptam el. De terhesség alatt gyengébb az immunrendszer, ezért érdekelnek személyes tapasztalatok, vélemények.

A többi mindenre van magyarázat, de nem fogom leírni, mert nem az a lényeg.

2023. jún. 14. 18:16
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáértél vagy csak nézted?
2023. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egy harmadik világbeli szegény ország ez a "Külföldország", akkor bizonyára a munkaügyi szabályok nem engedik, hogy a dolgozó (ill. magzata) egészségét veszélyeztesse a munkája. Az tény, hogy nálunk sokszor túl óvatosak a szabályok, tehát elhiszem, hogy pl. az EU sok országában lazábbak. De azt nem hiszem, hogy ott pl. hagynának olyan helyen terhesen dolgozni, ami veszélyes lehet rád vagy a babádra.
2023. jún. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem írtam hogy eus ország 8as, de nincs is miről beszélni, nem titkolom hogy terhes vagyok, és így is dolgozni kell, ha nem akarok aztán pénz nélkül ülni majd otthon ha megszületik a gyerek🤷🏻‍♀️

7es, kesztyűben értem hozzá, és nem volt felém fordulva a gyerek, a hasán lévő kiütéseket nem néztem meg közelről. Úgy gondolom nagyon kicsi az esélye hogy bármi gond legyen, csak szükségem lett volna bármire ami megnyugtat. De már kicsit megnyugodtam

2023. jún. 14. 20:05
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az a baj,hogy bármikor mehet bármilyen fertőző betegség.:( Gyerekkórházban dolgozom,sokszor jó ideig ellátjuk mire kiderül,hogy amúgy pl.agyhártyagyulladása van,de volt már sokféle más fertőző betegség is. Nálunk nem is lehet ezek miatt egyébként terhesen ott dolgozni.
2023. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!