Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi vizet isztok terhesen?...

Mennyi vizet isztok terhesen? Meg van a 3 l? Figyelitek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A doki 3 l-t javasolt mindennap, én sokallom, mert 50 kg vagyok és 167 cm magas. Szerintem 2 l elég lenne, bár tudom nyár van. És ígyis puffadok és este nagyon rossz, ha tele van a hólyagom.

Kíváncsi vagyok ti nektek mi erről a véleményetek. :)



2023. júl. 22. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem volt meg.


Annyit ittam amennyit kívántam.

2023. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Sosem iszom 3 liter vizet meg nem terhesen sem iszom annyit..ami lemegy egy nap es lement terhesen is,az az egy liter volt es akkor meg tulzok is talan
2023. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem és soknak is tartom a 3 litert. 1 litert ittam meg, az is nehéz volt. Mellette gyümölcs, leves.
2023. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Fogalmam sincs mennyit iszok, nem méregetem.
2023. júl. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Én nem figyelem, de nekem amúgy megvan. Napi kb. két üveg ásványvíz elfogy, plusz mellé jönnek egyéb folyadékok, mint a levesek, gyümölcsök, tea, valamilyen (általában cukormentes) üdítő, de mostanában megpusztulok a gyümölcslevekért is. Én mindig is sokat ittam, így esett jól (nincs és nem is volt baj sosem a cukrommal).

Amúgy igazából maga a folyadékbevitel a legfontosabb, nem annyira az, hogy az konkrétan víz. Csak azért baromira nem célszerű és egészséges 3 liter jó cukros kólával bevinni ezt a folyadékmennyiséget. De ha például sok levest eszel mellé és/vagy sok lédús gyümölcsöt/zöldséget, lecsúszik egy hosszú kávé, stb., akkor valójában jóval több a folyadékbevitel, mint amit ténylegesen megiszol.

Ha önmagában ezt a 2-3 liter folyadékot csak víz formájában kellene bevinni, akkor elég sokan kiszáradtak volna már.

2023. júl. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Annyit ittam amennyi jol esett.

Soha nem figyeltem ezekre. Mindjuk azza sem mint "nemszabad" enni.

Pl japanban voltunk 2 honapot mikor 4honaps terhes voltam. Eletemben nem ettem annyi nyers etelt mint ott de imadtam. Erdekes modon a cukrol az alatt 2 honap alatt siman rendbe jott.

2023. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Az utolsó hónapokban amúgy is meleg volt, sokat ittam. Biztos megittam a 3 liter vizet, de nem számoltam. 1. és 2. trimeszterben nem ittam többet, mint nem terhesen.
2023. júl. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Én 2-2,5 l vizet megiszom, emellé szoktam inni tejes kávét és eszem gyümölcsöt, mostanában mondjuk dinnyét, ami tele van vízzel. Én ennyit igényelek is egyébként, nem kell különösebben figyelnem rá.
2023. júl. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!