Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan és mit vásároljak?

Hogyan és mit vásároljak?

Figyelt kérdés
Első gyerekemet várom és nem tudom hogy vásároljak.Egyesek aztmondják hogy ne is vegyek 0-3 hós ruhákat mert úgyse tudom majd ráadni, kicsi lesz mert nagy lett a babájuk és nemtudták ráadni, pénzkidobás volt.Hogy gondoljátok?
2023. júl. 25. 07:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

h&m kispasik, h&m kiscsajok csoportok fbn, szép állapotú ruhák vannak jó áron, de vinteden is érdemes nézelődni szerintem. ott is lehetnek ruhacsomagok jó áron, vagy egy embertől többmindent ha veszel, egy pk-val megúszod.

az én fiam 56centivel és 3,8kg-val született, hordott még 56os ruhákat pár hétig. szóval nyugodtan vegyél neki 56os ruhákat. minimum egy 5-6 váltás szerintem elég mert egyrészt tényleg gyorsan kinövi, másrészt gyakran fogsz mosni, mert bukott/kakis, stb... a szomszédnak 4.1 kilós babája született, a 62es rugi még bőven lógott rajta.

ha van szárítógéped, vmennyit fognak osszemenni is a ruhák, főleg a pepco, sinsay. f&f se mind bírja jól a szárítógépet. de ha van, még gyorsabban tudod forgatni a ruhákat.

mikor érkezik a babád?

2023. júl. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
H&mesből simán vehetsz 56-62es méretű ruhákat, pizsiket, nekem a lányom nagyon sok ideig hordta őket, pedig elég nagy volt. Nem hazudok, ha azt mondom, hogy volt olyan 56-62es méretű h&mes ruhája amit még 4 hónapos korába is simán ráadtam. Pont most voltak nagy akciók, body csomagok is leakciózva, érdemes szétnézni.
2023. júl. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Em vettem 50-es ruhákat is a fiamnak ..hordtuk vagy egy hónapig,utána az 56-osat sokáig hordtuk..3600 grammal szuletett és 50 cmvel.

Lanyom viszont egyenesen 62-est hordott.4250 grammal szuletett és 53 cm-vel.

Hosszusagban kicsit nagy volt,de a kisebb méret feszült a hasán,kényelmetlen volt nekim

2023. júl. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen igen vinteden is szétnéztem, akadnak jó ruhacsomagok olcsón, ujakat is veszek de itthonra a vintedes is jó :)
2023. júl. 25. 08:00
 5/24 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondtak, ne vegyek, vettem max. 5 darabot, erre 2 honapos koraig azokat hordta a gyerekem, annyira picike volt.
2023. júl. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen, de ezt előre nemtudni sajnos kedves 5ös :( veszek pár darabot vagy 5váltás újat meg vagy 5 váltásnyit vintedről, ha nem jó továbbadom.
2023. júl. 25. 08:25
 7/24 anonim ***** válasza:
Az enyém 2,8 kg-mal született, de olyan gyorsan hízott, hogy 6 hetesen már 68-as ruhát kellett ráadnom. Ettől függetlenül sem bántam meg, hogy volt 50 és 56-os ruhája, először egy 56-osat adtam rá, és kb úgy lógott rajta, mintha valami ronggyal körbecsavartam volna. Még ha gyorsan ki is növi, nem olyan nagy tétel néhány kisebb ruhácska, hogy ezért hetekig hülyén legyen öltöztetve.
2023. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

En 56-os ruhakat vettem, kisebbet nem, mert sejteni lehetett, hogy nem lesz picike, a kisfiam 53 centivel szuletett, de meg igy is a legtobb logott rajta.

De ez az allapot tartott kb 1 hetig, aztan belenott es vegul 1 honapig hordta is oket, utana jott a 62-es meret. Szoval abszolut nem akadaly, ha esetleg egy kicsit nagy a ruha, lehet igy is elni..:D

Koldokcsonk miatt inkabb ne is feszuljon a baban semmi, nem baj, ha lengebb picit.


En annyira minimalban toltam a vasarlast, hogy meg az elso heten kellett rendelnem plusz ruhakat neki, nem volt eleg :D

Szoval az a jo hir, hogy vasarolni barmikor lehet, ha esetleg kisebb vagy nagyobb kell, nem muszaj elore betarazni nagyon. A hosszu szoptatasok alatt szoktam csak igazan ra az online rendelesekre, mert egyszeruen nem volt mit csinalnom, haha 😂


Vintedrol en is szoktam vasarolni, csomoszor vettem onnan meg cimkes ruhakat, illetve a sokszor ezek a kisebb babaruhak olyanok, amik szinte csak mosva voltak, mert atnotte a gyerek.


H&M-es babaruhak egyebkent egy merettel nagyobbak, erre erdemes keszulni, ha esetleg vasarolsz onnan is.

Tehat az 56-os az inkabb egy 62-es meretnek felel meg, igy abbol erdemes siman 50-est is venni, nagyobb lesz.

2023. júl. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Tehát az 56os is nagy lehet a 0-3 éves korig? Akkor vegyek 1 hónaposra valót 50cm-est is?
2023. júl. 25. 09:03
 10/24 A kérdező kommentje:
0-3 hós bocsi elirtam
2023. júl. 25. 09:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!