Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok. Már a hideg...

Vav22 kérdése:

7 hetes vagyok. Már a hideg is kiráz az abortusz gondolatától. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Nem régóta vagyunk együtt a párommal. Védekezés mellett estem teherbe. Azóta teljesen depressziós vagyok én is. Ő viszont szeret engem, de érzi hogy én nem szeretem annyira,mint ő engem. (Nyáron lett vége egy hosszú kapcsolatomnak és sajnos még kicsit a hátása alatt vagyok). Én világ életemben abortusz ellenes vagyok. Viszont nekem nincs jövedelmem. Alkalmi munkakönyvel dolgoztam eddig, tehát nincs bejelentett állásom, tanulok még levelezőn és abszolút nem vagyok még érett egy gyerekhez, bár ez lenne a legkevesebb. Viszont úgy gondolom, hogy egy gyereknek az apjára is szüksége van. Viszont párom kerek perec kijelentette, hogy elkell mennem abortuszra, mert ha megis szülöm és szétmegyünk ő elveszi tőlem a gyerekünket. Abba belehalnék... Sajnos teljesen magam alatt vagyok, már arra is gondoltam hogy elmegyek egy pszichológushoz. Teljesen felemészt ez, hogy abortuszra kelljen mennem. Tudom, hogy ez a helyes és nem kerülhetem ki, csak ezt gyilkosságnak tartom... Talán soha nem bocsájtanám meg magamnak...
2008. dec. 31. 14:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon megértelek, én pont 2 hete voltam abortuszon. Én is védekezés mellett estem teherbe, csak nekem van már 2 gyerekem. Jó a házasságom is régóta együtt vagyunk, mégis így döntöttem, csak én más okból mint te.

Én is mindíg abortusz ellenes voltam, és álmomban sem gondoltam, hogy védekezés mellett terhes lehetek.

Amit leírtál a helyzetedről, annak alapján én a műtét mellett döntenék. Én úgy "oldottam" meg hogy ne boruljak ki, hogy nem gondoltam bele mélyen a dologba. Mármint, hogy megöltem a babámat meg ilyenek. Nekem az is segített(ha lehet ilyet mondani), hogy rosszul voltam nagyon, hányinger, hányás, étvágytalanság, és nagyon feszült voltam és türelmetlen. Ezért én csak túl akartam lenni a dolgon. Azóta sokkal jobban vagyok.

Sok sikert neked, hogy meghozd a helyes döntést.

Boldog új évet!

2008. dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

szia nagyon sajnállak....de sztem párod nagyon nagyon....öcsög....s nem hinném h úgxy szeret ahogy gondolod...akkor nem mondsana ilyet h menj abortuszra s ha megszülöd elveszi gyereket...egyébként ne hidd ezt el, nem veheti el, hogy gondolja, ha semmi pépnzed sincs akkor se veheti el, ez 100% ügyvéd csakádban vagyok:)

szóval ez legyen ezek után h pasi így áll hozzá vagyis sehogy, TE döntsd el, szüled??Hány éves vagy??

Ha látsz rá esélyt akkor neveld fel...de ezt te tudod, h van e segítséged stb...


De pasidon nagyon kiakadtam az ilyen az nem társ sürgősen kitenném mehet amerre lát

2008. dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
előzö vagyok aki fel volt háborodva pain ...szóval eléggé sietve írtam sok hibával...szüleidre nem számíthaszt??
2008. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az utolsónak: Hát az hogy szeret az biztos, otthagyta miattam a régi életét is, az anyjával is szembefordult miattam. Ő azért mondta azt, hogy elvenné ha megszülném, mert van egy fia aki nincs mellette mert nem maradtam együtt az gyerek anyjával és azt mondta, hogy nem fogja mégegyszer elveszíteni a gyerekét. És ha én biztos lennék abban ,hogy mi együttmaradunk akkor ő támogatna mindenben , imádná a kicsit. A probléma az amit leírtam, hogy én még elég lebilis vagyok lelkileg, főleg az előző kapcsolatom miatt. Másrészt meg 20 évesen hogy mondjam 4 hónapos kapcsolat után, hogy mi örökké együtt leszünk??? Normális ember ilyen fiatalon, még 1-2 év után sem mondhat ilyet. Sajnos előző páromnál azt gondoltam, hogy mi már együtt maradunk mindig. Hát ezt csak gondoltam, egész pontosan 2 év 3 hónap és 5 nap után szakítottunk. Ezek után 4 hónap semmi.... Bármi történhet még. Ő is fiatal én is. És tisztában volt vele mikor összejöttünk, hogy nekem még azért van mit elfelejtenem, de ő azt mondta, hogy mellettem áll. Szóval úgy érzem nem vertem át. De gyereket így? Felelőtlenség... Szüleim se repdesnek az örömtől és nem állnak úgy anyagilag, hogy támogassanak. Jah és ki akartam menni Angliába tavasszal, bár ez a legkevesebb... Olyan mélyen vagyok, mint még soha... És nincs pénzem hogy elmenjek pszichológushoz...
2008. dec. 31. 15:17
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
szerintem meg szuld meg!! figyelj ide amit erezni fogsz abortusz utan ha elmesz hidd el nekem hogy sokkal roszabb lesz mint az amibe most vagy! nem szabad egy kis eletet elvetetni ISTENNEK az ajandeka ha isten adta neked akkor gondolhatod hogy arra is fog adni hogy felneveljetek egyutt a paroddal! remelem jol dontesz! sok sikert!
2008. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
A párod nem viheti csak úgy el a gyereket, nem eszik olyan forrón a kását. Ha pl. hazaköltözöl a gyerekkel a szüleidhez, mindjárt az ő jövedelmüket is beszámíthatod, mint a gyerek felneveléséhez szükséges pénzt. Unokatestvéremék voltak már hasonló helyzetben, utánakérdeztünk ügyvédnél, manapság teljes gyereknevelésre való alkalmatlanságnak kell fennállni egy anya részéről ahhoz, hogy 3 év alatti gyereket elvegyenek tőle. Ha csak az anyagiak számítanának, minden pici az apja mellett végezné, hiszen egy gyeden, gyesen lévő anyukának nyilván kevesebb pénze van, mint a kereső apának. Én a helyedben megkérdezném a családomat, hogy tudnak-e segíteni, és ha igen, mindenképp megszülném a gyereket. Abban igazad van, hogy a gyereknek az apjára is szüksége van, de azt manapság sajnos nemigen tudod garantálni. Rengeteg olyan egyedülálló anyát ismerek, akik annak idején boldogan együtt várták a babát a párjukkal. Az élet kiszámíthatatlan. Ennek a kis életnek viszont ez az egyetlen lehetősége arra, hogy megszülessen. Te pedig a kérdésed alapján tökéletes anyukája lennél. A szeretet a lényeg, minden más megoldható.
2008. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
szóval akinek írtál én vagyok....akkor válasz kérdésedre mertr ezt kérdezted, igen én megszülném....de én nagyon gyerekpárti vagypok...ha már egyswzer megfogant.20 éves vagy nem gyerek.S ha megtartod s együtt maradtok??na ezzel is lehet számolni nem csak azzal nem lesztek együtt...párod imádni fogja főleg ha van egy gyereke aki nincs mellette(nekem is van férjemnek s iszonyúan örült h babánk lett)ha meg nem lesztek együtt akkor dse veheti el akármit mond.na de tényleg te döntöd el, barátoddal ülj le komolyan beszélni mert fogy az időd...sztem ha igen mellett döntesz akkor nem kell ígérned max mondod h akkor próbáljáétok meg...de kívánom h okosan dönts
2008. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
[link] Nézd meg!! Én nem tenném,!!!
2008. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Hat nincs konnyu helyzeted, de valoban nem ertem, hogy a parod (ha szeret), hogy mondhat neked ilyeneket.

Mindenesetre en hiszek Istenben, de ne hallgass senkire, csakis onmagadra. Kesz vagy egy babara, eleg erett vagy? A parod akkor lehet, hogy segitene, de valoban o az, aki a legmegfelelobb apanak?

Probalj vele leulni es komolyan beszelni. Mondd el neki, hogy megijeszt, ahogy reagalt erre - lehet, hogy azota azert mar gondolkodott a dolgon (a ferfiaknak ez mindig sokk egy kicsit), es mashogy all hozza. De barhogy is lesz, a te tested, a te eleted.

A baba nem lenne boldog, ha nem akarjak, vagy hibaztatjak, hogy megszuletett, es harcolnak folotte, de lehet, hogy nem is tudod, de megvan benned az ero, es kepes leszel bevallalni.

Sok sikert a megfelelo donteshez, barmi is legyen az!

2008. dec. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi videót már láttam eleget, asszem elég volt belőlük... Sajnos tudom nagyon jól, hogy hogy zajlik ez az egész. Ha nem lennék vele tisztába, akkor csak fognám magam elmennék nem problémáznék és nem gondolkodnék ennyit rajta... Viszont a szüleimmel, főleg inkább Apámmal pláne nem olyan jó a kapcsolatom, hogy ilyen szinten rájuk támaszkodjak. A házunk is olyan amilyen. Én most nem otthon lakom, de a ház nagyon viseltes, tiszta repedés. Az felújítást meg halogatják évek óta. Persze ez részben pénz kérdése, részben meg hogy Apám olyan mint a gyerek és minden fontosabb...(számítógép, tök jó telefon, én nem így tenném a helyébe)Otthon állandó stresszes légkör van Apám folyton kiabál hogy velünk az egy dolog, de hogy Anyámmal azt nem tudom elviselni... Szóval ezzel annyit akartam mondani,hogy ha otthon nyugodt légkört, anyagi támogatást és persze lelki támaszt tudnának nyújtani, nem gondolkoznék egy percig sem... Így viszont alaposan át kell gondolnom...
2008. dec. 31. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!