Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés sikertelensége?

Cukorterhelés sikertelensége?

Figyelt kérdés

16 hetesen elküldtek terhelésre, mert 160cm/70kgval túlsúlyosnak számítok. Rokonok között nincs cukorbeteg. 2 éve volt gyomorszukito műtétem, ami azt jelenti, hogy 2dl-s a gyomrom. Első terhelésnél 3-4dlt megittattak velem ( még ezt túl éltem, pedig jeleztem... ) De 50 perc után sugárban kihanytam az egészet. Kaptam egy újra kártyát. Ugyan az a mennyiség, ugyan úgy citrommal keverve... Már az utolsó korty után sugárban visszajött. Kérdeztem a diabetologùst, hogy most akkor mi van. Annyit mondott, ha nem megy nem piszkálnak, majd a 24 héten újra. Régi felfogású megyei kórházrol van szó.. hallani sem akarnak a reggelis verzióról, mert fals az eredmény. Viszont engem nem hagy nyugodni a gondolat... Tudni akarom, hogy rendben vagyunk-e. A terhelés alatt és után is még 40 percig izzadtam, ziháltam, remegtem ...

Van valakinek ezzel tapasztalata?


18hkm


2023. júl. 26. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:

165/78al lettem terhes mind a 2x. A kutya nem foglalkozott a sulyommal.


24hetesen volt mind a 2x cukorterhelésem.


A kórházba én is kihánytam, rosszul lettem a cukros szarjuktól.

Nekem a egy házhoz kijáró laboros csinálta meg így a cukorterhelést mind a 2 terhességemnél.

És a reggelis verzióval.

Elfogadta a nődoki

2023. júl. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én GDM-es terhesség után azt mondom 5-6 ezer forintért tudsz venni cukormérőt és néha rá tudsz mérni étkezések után. 1 órával utána 7 alatt van egészséges kismamáknál. Természetesen nem kell mindennap, elég szúrópróba szerűen.

Az a gond, 24 hetesen se feltétlen lesz sikeres a terhelés. Kellene egy reggelizős vérvétel, ha nem megy a tömény cukros de nem fognak foglalkozni ezzel ezek alapján.

2023. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tízezer forintból szuper otthoni mérőt vehetsz, tokkal-vonóval és egy rakat tesztcsíkkal. Gyakorlatilag meg tudod csinálni magadnak a reggelizős tesztet, akár hetente ismételve. Plusz mérheted szúrópróbaszerűen étkezések után. Nyilván pontosabb a labor, de az otthoni mérők is nagyon jók már, ki fog derülni, ha gáz van. Egy-egy magas értéktől ne ijedj meg, mérési hiba is lehet.


Viszont arra figyelj, hogy igazából nem az 1 órás érték számít csak, hanem hogy maximálisan meddig megy fel. Lassan felszívódó, "diétás" ételeket fogyasztva a csúcs kb 1 óránál van, de ha gyors felszívódásút ettél, akkor mérj fél óránál is.

2023. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha bypassod volt, akkor garantáltan van/volt gond a cukorháztartásoddal, úgyhogy jobban jársz az otthoni méréssel.
2023. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A reggelizős terhelésnek pont semmi értelme. De a cukrot elég 2dl vízbe feloldani.
2023. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4


Sleeve-m van. Ettől miért lenne garantált?

2023. júl. 26. 12:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert nyilván nem brahiból csinálták hanem mert el voltál hízva. Nyilván van határeset cukorháztartású elhízott, de a tapasztalat az, hogy a többség bizony karcolja terhesség nélkül is a cukorbetegséget, terhességgel meg tuti.
2023. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A reggelizős verzió nem ugyanaz. Az nem terhelés 🤷‍♀️

Viszont nem értem miért akarnak 3-4 dl-t megitatni veled. Nekem még az életben nem adták 2 dl-nél több folyadékban. Ha rosszul vagy a terhelés alatt/után, akkor mérget is vehetsz rá, hogy nincs rendben a cukoranyagcseréd.

2023. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7


Azért csinaltattam meg, mert le akartam fogyni, nem azért mert gondom lett volna.


#8


Az hogy megterhel nem is biztos, hogy gond lenne....


A többi informativ kommentet köszönöm.

2023. júl. 26. 17:20
 10/10 anonim ***** válasza:
8 vagyok. Mi van? :D ... Persze, hogy nem lenne gond. Az a lényege a terheléses vizsgálatnak, hogy meg legyél terhelve. Pont ezért nem alkalmas erre a reggelizős verzió. Viszont, ahogy már írtam, ha rosszul vagy a terheléses vizsgálat alatt, akkor 1000% hogy nem jól muzsikál a szervezeted a szénhidrát anyagcsere terén. Én elmennék inkább egy magán laborba, 3 pontos mérésre, normális helyre. Biztos hogy nem kell 3-4 dl folyadékot meginnod.
2023. júl. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!