Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Clexannal hogy ment nálad a...

Clexannal hogy ment nálad a szülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Terhesség alatt clexannal kell magamat szúrnom.

A doktornő hétfőn azt mondta hogy csütörtökig gondoljam át a tervezett szülést hogy bevállalom e. Mivel ha császár lenne a vége nálam nagyobb lenne a kockázata a szövődményeknek. Altatni kellene stb.

Akik szintén clexannal szúrták magukat nekik is tervezett szülés volt??



2023. júl. 26. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem, én spontán szültem. Semmilyen komplikáció nem volt.

De ha jól értem, akkor nálad van más is, nem csak a clexane szúrása. Nálam pl fel se merült hogy ne szülhetnék természetesen, altatásos császár meg el se hangzott egyszer sem.

2023. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Spontán szültem. Mikor beindult a vajúdás aznap este már nem szúrtam.

Fel sem merült császár.

Nálad van más gond is?

2023. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Program császár indikáció. Műtét közben jobban tudják kontrollálni a vérzést.
2023. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Nálam szó sem volt altatásról, ráadásul 2x 0,6-osat szúrtam minden nap. Semmilyen komplikáció nem volt a műtét miatt , még utána 6 hétig kellett szúrni, azóta csak tablettában szedem
2023. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Ezen kívül más bajom nincsen.

2023. júl. 26. 12:42
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Végig szúrtam minden este egyet. A doktornő azt mondta hogyha beindul a szülés akkor már ne adjam be. 4 óra alatt éri el a clexane a maximumát (akkor kell venni az ellenőrző vérvételt is hogyha szükséges, ez az Anti Xa), 12 óra alatt kb kiürül. Szóval hacsak nem extra gyors a szülés akkor nem valószínű gond emiatt.

Én végül délután szültem, hüvelyi úton. Semmi nem volt az előző esti clexane miatt.

2023. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem, de múltkor rákérdeztem a nőgyógyásznál, annyit mondott, van rá protokolljuk, ne izguljak ezen, szúrjam nyugodtan, egy császárnál sem fog gondot okozni.

Szülésfelkészítőn volt egy ugyanilyen kérdés másik kismamától, neki elvileg a dokija kifejezetten javasolta a program császárt emiatt - de az ottani orvos, aki válaszolt, azt mondta, hogy ez egy nagy baromság.

2023. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Clexanozok én is minden nap a legelejétől és még kell a szülés után 6 hétig. Most tartunk a 34.héten.Ez engem is érdekelne.. Programozott császárom lesz 39.héten és szülés napja előtt egy nappal kell befeküdnöm, akkor majd megmondják gondolom beszúrjam-e.
2023. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem hétfőn reggel beindult a szülés magától előtte este még beszúrtam a clexant semmi probléma nem volt szülés közben sem utánna.
2023. aug. 5. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!