Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombikos anyukák! Valóban...

Lombikos anyukák! Valóban előbb indult be a szülés a várt kb 40. hétnél?

Figyelt kérdés
Saját ismerősi körömben ez a tapasztalat, illetve egyre többet hallom hogy előbb érkeznek a lombikos babák. Nem törvényszerű de kiváncsi lennék a tapasztalatokra.
2023. júl. 7. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez abszolút független a megtermékenyítés módjától. tesóméknál spontán teherbeesésnél mind2x 2 héttel előbb érkezett a gyerkőc. a másik tesóméknál indítani kellett a szülést. nálunk napra pontosan érkezett a gyerkőc.
2023. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosom féltett a koraszüléstől, mert elég hamar rövidült a méhnyakam, de annyira bevált a sok pihenés, hogy 41. betöltött hétre már elő voltam jegyezve indításra. Végül 40+4 hetesen szültem.


Szerintem statisztikailag azért jöhet ki rövidebbre a természetes fogantatáshoz képest a lombikos várandósságok hossza, mert gyakoribb az ikerterhesség (ott eleve nem hordják végig), plusz a nőknél lehetnek olyan egészségügyi problémák, amik miatt előbb kell befejezni a terhességet.

Szintén lombikos ismerősömnél 32. hétben jelentkezett a toxémia (ez mondjuk sima terheseknél is esélyes), sürgősségi császár lett.

2023. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha statisztikailag nézzük nem csak a lombikos, hanem a spontán fogant babáknál is több születik meg a 40. hét előtt, mint a 40. héten vagy azután.


(A családomban egy ember van, aki a kiírt napon született, mindenki más hamarabb. Vagy elég megnézni a kismamás csoportok posztjait, a babák nagyobbik része inkább a 38-39. héten születik)

2023. júl. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Úgy értettem, hogy valószínűleg átlagban a lombikos terhességek rövidebbek, mint a természetesek. Nem a terminuson volt a hangsúly.

2023. júl. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyit mondott az orvosom, hogy kicsit felgyorsított folyamat a legeleje, így kb 1 héttel is előrébb lehet, viszont ez sem azonos minden babánál. Az átlag tapasztalat 35-38 hét közötti születés.
2023. júl. 8. 09:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem lombikos és 41.hétre be kellett feküdnöm mert nem akart beindulni.2 nap után indították.

Mondtam nehezen jött össze de ki sem akar jönni 😅

2023. júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!