Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett az integrált...

Pozitív lett az integrált tesztem 1:70-hez, hogy down kóros lesz a baba, most voltam magzatvízvételen, de még várni kell az eredményre ezért félek, hogy kicsúszok az időből, mert már a 21. -ik hétbe vagyok?!

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 17:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Hogy mi legyen a babával? Vagy hogy hányadik hétig lehet elvetetni?
2010. okt. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
volt e már valaki ilyen helyzetbe és mi lett nála a végeredmény?pozitív teszt után lehet e egészséges a baba?
2010. okt. 14. 17:17
 3/25 anonim ***** válasza:
15%

Én a helyedben, azonnal megszakítanám..

Nálam már a gyanúja is elég lenne ehhez a döntéshez!!

Borzalmas egy beteg gyereket felnevelni, akármit is mondanak mások.



Sűrgesd meg azt az eredményt!!!

2010. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a sejteket vizsgálják genetikailag a magzatvízből, akkor szinte 100%-os az eredmény. Hogy döntesz, ha pozitív lesz az is? Jaj, de nehéz helyzet, nem irigyellek :(
2010. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Lehetett már olyanról hallani,hogy valakinek ezt mondták, de ő azért is megtartotta,mert amúgy le akarták beszélni róla,és egészségesen született.
2010. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Egy Down kóros babát is ugyanúgy lehet szeretni mint egy egészségeset. Biztosan nehezebb minden vele, és az élete sem lesz könnyű, de ezt neked kell eldöntened. 24.hétig vetélésről beszélünk, betöltött 24.héttől pedig már szülésről. Nem csúszol ki az időből.

Dönts úgy ahogyan ti a féjeddel azt a legjobbnak látjátok. De én mindenesetre még bizakodnék!!!! Lehet h semmi baja a picikének!

2010. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Hú, hát ez kemény kérdés...


Igazából nem tudom, hogy mennyi lesz az esélye, hogy Down-os lesz, de akkor azt jelenti, hogy 70-ből 1 biztos... szerintem ez elég reménykeltő... Bár persze, kicsit furcsa, de én bizakodó lennék, hogy beleesünk abba a 69-be...

Én gyógypedagógiát tanulok. Volt alkalmam találkozni kicsike Down-os gyermekkel is, iskolással is, huszon évessel is, s ha hiszed ha nem, egy 45 éves emberrel is.

Nagyon boldogak voltak. Olyan szeretetet árasztottak magukból, amire kevés "ép" ember képes. UGYANOLYAN emberek, mint mindenki más! Nem kell őket sajnálni, segíteni kell nekik. Ha korai fejlesztésben vesz részt nagyon nagy fejlődéseket érhetnek el vele. Minél korábban kezdik, annál jobb lesz. Természetesen nehezebb, mint egy "ép" gyermekkel, de ugyanúgy lehet őket szeretni.

Találkoztam az egyik gyermeknek az anyukájával is. Nem adná oda a gyermekét egy egészséges gyermekért sem...

Egyáltalán nem borzalmas egy Down-os gyermeket nevelni, s NEM BETEG!!!


Amúgy én úgy tudom, hogy a 16. hétig lehet művi beavatkozást végezni, de persze nem biztos, pláne ha kiderül egy genetikai rendellenesség.


Imádkozok értetek, hogy legyen minden rendben. Ám amíg megjön az eredmény, kérlek szentelj egy nap néhány órát arra, hogy ellátogatsz egy intézménybe, ahol ilyen gyermekekkel foglalkoznak. Megkéred az igazgatót(tömören elmondod mi a helyzet), szivesen beenged, s megismerheted egy kicsit a világukat. Szerintem nem fogsz csalódni...

Mindenesetre légy nagyon erős, imádkozz, s kívánom a legjobbakat!


Majd írd meg mi volt...

2010. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
2010. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig nem kapod meg az amniocentézis eredményét, ne gondolj rosszra! Tudom, könnyű mondani, de itt, ezen az oldalon is rengeteg Anyukától lehet hallani, hogy a Tiédnél rosszabb integrált teszt eredménynél is egészséges volt a baba!

Hogy lehet ilyet irni, hogy azonnal szakitassa meg a terhességét???? Egy esetleg egészséges Babától csak úgy megszabadulni, akire ki tudja, mióta vár az Anyuka!

Mellesleg én Down-os Gyereket nevelek, IMÁDOM, és oda nem adnám a világ minden kincséért sem!

(Akkoriban csak AFP-t néztek, ami tökéletes volt ...)

2010. okt. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az AFP 1:73 pozitív 21. triszómiára.

Múlt hét hétfőn voltam magzatvízvételen. Nagyon rossz az a 4 hét, mire megjön az eredmény, de NE ADD FEL, hogy egészséges babád lesz. Az uh mutatott valami rendellenességet?

2010. okt. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!