Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek gerincferdulese van...

Akinek gerincferdulese van hogy alakult a szülés és később a gerince?

Figyelt kérdés

32 hetes kismama vagyok S alakú görbületem van, egyelőre semmi panaszom nincsen. Párszor fajt a derekam, de azt is inkább meghuztam, illetve a bordamnal faj néha ha sokat állok.

A szüléstől viszont felek, nem tudom mennyire bonyolult az epiduralis érzéstelenítés vagy menni fog e a természetes szules vagy jobb lenne császár. Nektek hogy alakult a szules?



2023. júl. 27. 02:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hordozni nem tudtam csak
2023. júl. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi kihatással nem volt a szülésre.
2023. júl. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi hatása nem volt
2023. júl. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam róla, hogy ennek bármi jelentősége van, nem is foglalkoztam vele, nem is okozott gondot szülésnél. Aztán szülés után rosszabb lett, de az a szoptatás meg a sok ringatás miatt volt. Jobb lett volna talán a hordozókendő, nem tudom. (Mondjuk nálam epidurális nem volt.)
2023. júl. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem itt nem a szülés a lényeg, hanem maga a terhesség, a súly, amit cipelni kell.

A szüléshez ennek semmi köze.

2023. júl. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt semmi kilátása a szülésre. Kétszer szültem természetes úton probléma mentesen. Hordozni is tudtam elég sokáig. Igaz, nekem enyhe fokú gerinc ferdülésem van. Annyi, hogy terhesség alatt sokat fájt a hátam, főleg a vége felé a nagy súly miatt.
2023. júl. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*kihatása kilátása helyett 😄
2023. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem ugyanilyen problémám van, semmi különöset nem tapasztaltam.

Terhesen se fájt különösebben a derekam, és utána sem jobban, mint várandósság előtt, ha mondjuk sokat kellett állnom.

Az érzéstelenítést pedig főleg nem befolyásolja szerintem.

2023. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az érzéstelenítést befolyásolja hiszen a gerinc teljesen máshol van mint normál esetben, tehát lehet hogy nehezebb beszúrni.

A másik amit olvastam hogy ha a csípő is aszimmetrikus lehet befolyással a szülésre is. Persze az sem mindegy kinek milyen fokú.

De mindenesetre örülök, hogy nem volt nagy hatással a szülésre vagy az azutáni létre, mert azt is hallottam hogy sokaknak állítólag rosszabb lett utána, vagy romlott a gerincferdülése.

2023. júl. 27. 13:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Sima szülésnél nem okozott gondot, császárnál ketten összesen hatszor szúrtak meg, nem akart sikerülni sehogy sem. Majdnem altatás lett belőle.
2023. júl. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!