Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csalhat a cukorterhelés...

Csalhat a cukorterhelés eredménye, ha mozogtam a két óra alatt és vizet ittam?

Figyelt kérdés

Nekem kórházi dolgozó ismerős mondta, hogy hazajöhetek gyalog közben és ihatok.

Kb 5 dl-t ittam meg és 24 perc séta volt viszonylag gyors tempóban hazáig meg vissza.

Lehet emiatt fals eredmény?


2023. júl. 31. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet fals eredmény.
2023. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy fals. A mozgás leviszi a cukrot.
2023. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én GDM-es vagyok, étkezés után 30 perc gyors tempójú séta simán jó tartományba viszi a cukrom, ami anélkül határérték felett lenne.
2023. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Jol elrontottad :)akár cukros is lwhetsz amiről éppen nem.fogsz tudni és beteg lesz a gyereked
2023. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kórházi dolgozó ismerősöd baromságot mondott.
2023. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
5# Sajnos így van,eü-s vagyok,viszont ami a legviccesebb az egészben,hogy amikor kismama voltam bizony ahol a cukorterhelést csinálták minden kismamát hazaküldtek például és ott rendszeresen ez van. Nekem szó szerint ezt mondták "menjek andalogni szépen vagy haza sétálni". Csak mint eü-s fogtam magam és leültem kint egy padra az épület előtt,ha már elzavartak,míg mások járkáltak haza és mindenfele sétálgattak.
2023. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elmondják, hogy tilos mozogni, inni is csak ha nagyon muszáj.
2023. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Ilyet, mint amit a 4. írt, miért kell egy kismamának válaszolni? Mellé gúnyos mosolygós emojival...


Gondolom, ha a Kérdezőnek mondják, hogy maradjon a fenekén, akkor marad és nem megy sehová.

2023. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok helyen nem mondják el, hogy tilos mozogni. Nagyon is sokat jelent, hiszen a mozgás segít lebontani a cukrot.

Így aztán evidens, hogy jobb eredmény születik, mintha 2 órahosszáig egy helyben ülne a kismama.

Én javaslom, hogy mindenkinek legyen otthon cukormérője. Csupán pár ezer forint, nem egy nagy összeg. Időnként érdemes rámérni, akkor is, ha egyébként jó lett a terhelés eredménye.

Nekem mindkét terhességnél a 3. trimeszterben romlott el a cukrom.

2023. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
6# vagyok. 9-es nem csak az,hogy nem mondják el,hanem kifejezetten kérik hogy menj és sétálj haza például,mint ahogy írtam is. Aki ezzel nincs képbe az szépen el is indul,ennyi.
2023. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!