Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudnék felkészülni...

Hogy tudnék felkészülni lelkileg a következő időszakra?

Figyelt kérdés

Második babánkat várjuk.

Kislányom 5 éves.

Év végén fogok szülni.

Kislányommal sajnos rosszul éltem meg az első időszakot.

Szoptatási nehézségeink voltak, feszes izomzat miatt tornára is jártunk, nagyon tapasztalatlanok voltunk, az éjszakázás rettenetesen kimerített.

Nincs segítségünk, mindent ketten oldunk meg.

Az első hónapokban még a baby blues is rányomta a bélyegét a hangulatomra, úgy éreztem magam, mint akit beraktak egy üvegbe és nem tud szabadulni. Sokáig éreztem, hogy mindenki más élete megy tovább, mintha az enyém pedig megállt volna.

Most, a második babával szeretném pozitívabban megélni a dolgokat.

Félek, hogy ne legyek “depis” és türelmes tudjak lenni az éjszakázás mellett is és a kislanyommal is tudjak azért lenni..

Érezte ezt így valaki?

Tényleg annyira kemény lesz két gyerekkel?


2023. aug. 5. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

5 eves mar a nagyobb, igy sokkal egyszerubb lesz, csak nagyon figyelj, hogy ne legyen feltekeny, tolts vele is idot, amikor KETTEN vagytok. Plusz szoptataskor mondjuk olvassal a nagynak, ne mindig azt lassa, hogy 24 oraban a kicsivel foglalkozol csak.

Depizni nem lesz idod, hidd el...

2023. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet felkészülni szerintem.

Hasonlóan voltam/vagyok, mint te, annyi, hogy nekem kisebb a nagyobbik.

Egyelőre nem gondolok erre, mert annál rosszabb.

Már most sokkal tapasztaltabb leszek, nem kell kísérletezni dolgokkal, magabiztosabban fog menni a dolog - vagyis úgy gondolom.

2023. aug. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a második gyerek érkezésénél a lelki felkészülésben viccen kívül az segített, hogy a nagyot felkészítettem :) Vagyis hát, "nagyot", mert nálunk alig múlt 2 éves, amikor megszületett a kicsi, szóval azért jelentősen kisebb a korkülönbség. De minthogy egy kis 1,5-2 éves mellett vártam a babát, nagyon a terhességgel foglalkozni nem volt lehetőségem, nem is szerettem nagyon a várandósságomat, cserébe viszont a "nagynak" amikor este olvastam mesét, olvastam sokat kifejezetten tesó érkezéséről, hogy menni kell kórházba, hogy milyen egy NAGY gyereknek a kisbaba mellett, stb (szóval direkt ilyen tematikájú könyveket vettem, szándékosan az ő felkészítésére), és viccen kívül így tudtam én is hangolódni kicsit. Ennek ellenére a baby blues nálunk is befigyelt szülés után, de sajnos ez ellen nem tudsz tenni (az a nézet, hogy "nincs időd depressziósnak lenni" iszonyat káros, nem unalomból lesz depressziós az ember), viszont nekem nagyon felszabadító volt, hogy végre pocak nélkül, valóban kettesben is tudtam néha lenni a naggyal, amikor pl a kicsi aludt vagy az apja/nagyanyja ringatta, akkor kettesben bújni a naggyal, szóval ez már önmagában egy szuper érzés volt (gyűlöltem a második terhességet, hogy ezt nem tehettem meg miatta). Illetve én igyekeztem minden megszokott napi rutint ugyanúgy tartani, mint előtte, semmi változással, csak hogy ott volt a pici a cicimen (éljen a szoptatás csodája). Viszont az tény, hogy ami az elsővel meghitt, békés, nyugodt volt az a kicsivel most csak úgy történik. Nincs összebújós szopizás, mert közben nem oda koncentrálok, hanem a naggyal játszunk, mesét olvasok, cicin lóg miközben ebédet melegítek neki vagy kenyeret vajazok, szóval ilyen nagyon jó elterelés volt az újszülöttkor nehézségeiről, ugyanakkor egyértelműen nehezebb kettővel mint eggyel volt. Bár lehet nálatok az 5 év korkülönbség az előnyödre válik, de azért a testvérféltékenységre készülj, az teljesen normális, ha van, olvass utána, hogyan lehetne jól kezelni (nálunk most a kicsi 9 hónapos, 3 éves a nővére, egyelőre én még nem jöttem rá, hogy kell ezt jól csinálni).

Kitartást, menni fog ez. Sok-sok rugalmasság és türelem, az biztos segít.

2023. aug. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Szia, nekem 13 hónapos a kisfiam és 20 hónap lesz közte és a kistesó között. Én is nehezen éltem meg az első fél évet, szintén a szoptatás, kimerültség miatt, plusz csak járó babakocsiban aludt hónapokig.... Férjemet sem éreztem elég támadnak, bele kellett razodnunk mindannyiunknak....

Én azzal nyugtatom magam, hogy minden baba más, szóval simán lehet a következő jó alvó, jól szopizó baba...

Baby bluest nem tudod kivedeni... Viszont próbálj meg segítséget szervezni az első időszakra, minél kevesebb teher legyen rajtad - ez lehet kajatendeles, mosogatasrol mosogatógépek váltás,takarítónő alkalmazása az első hónapokban.... Ha van lehetőséged szaritogepre, akkor meg vasalni sem kell...

2023. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!