Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet lelkileg felkészü...

Hogyan lehet lelkileg felkészülni programcsászárra?

Figyelt kérdés
Több okból is indokolt, nem én akartam így és őszintén szólva félek. Nagyon. 33 hetes terhes vagyok.
2021. aug. 31. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az orvosoddal. Ha megválaszolja a kérdéseidet, akkor talán kevésbé fogsz félni.
2021. aug. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj császáros anyukákkal. Tudatosítsd magadban, hogy ettől nem vagy kevesebb. Ugyan úgy szülés mint a természetes. Ez a ti utatok. A műtét gyors lesz, nincs mitől tartanod
2021. aug. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán az vigasztalhat valamennyire, hogy legalább tudod mi lesz. Mikor kell menni a kórházba, mikor fog születni, mikor kell lábadozni, ilyesmi. Tudsz vele tervezni. Én azt se tudom, mikor indul majd be a szülés, mettől meddig álljunk készenlétben (folyamatosan variálnak a baba mérete miatt), menni fog e természetes úton vagy a vége úgyis császár, mire számítsak a kórházban utána, stb. Nyilván készülök mindenre, de talán egyszerűbb lenne, ha előre tudnám, hogy mi lesz.


A műtét meg műtét. Nem jó, de minden rendben lesz. Vacakoló eü ellenére sem vagyunk India szintjén, tehát jó kezekben leszel, vigyázni fognak rád. És a végén ott lesz a kis babád.

2021. aug. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem császároztak, nem programozott volt, hanem 10 ora vajúdás után döntöttek a császár mellett. Az aneszteziológus kedves volt, beszélt hozzám, kérdezgetett. A császár kellemetlen volt, az is, hogy le volt kötve a kezem, de összességében nem volt rossz élmény. Hallottam mikor felsírt a baba, aztán odahozták a fejemhez megmutatni. Annyira szép volt, nem volt olyan kis lila, ráncos ahogy a képeken látni, hanem gyönyörű volt. Aztán átvittek az őrzőbe, kaptam meggymagpárnát a hasamra, sokat kellett inni és aludhattam is. Az őrzőbe visszahozták a kicsit, hogy próbáljon enni. A felállás rossz volt, de 4 nap múlva már alig fájt a felkelés, lefekvés. Sokat sétáltam már a kórházban is. 13 hónapja volt a műtét, de bizonyos pózban még mindig kellemetlen a szex, de ezt a gátmetszéses, szakadásos anyukák is mondják.
2021. aug. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj,nem lesz semmi baj.:)

Nagyon hamar túl vagy rajta.Nekem fél óra volt mindössze,ha lehetne ismét vállalnám a császárt,de most hüvelyi úton kell majd.Na,én attól félek.Szakadás,repedés,beöntés,órákig szülés,riogattak már mindennel.


Bevisznek,kapsz egy érzéstelenítőt (hogy ne érjen váratlanul: gerincbe kapod,de egy pillanat az egész..),szinte azonnal mellastól lefelé zsibbadni fogsz,majd teljesen érzéstelen leszel.

Áttesznek,megnézik érzel-e valamit,eltakarnak,és pár perc múlva kint a baba.

Nem biztos,hogy meg fogják mutatni,nekem sürgősségi császár volt és rohantak vele tovább,de utána életed végéig ott lesz majd. :D

Hallani hallottam valami kis egér cincogást utólag kiderült,hogy az ő volt.

Párom végig nézhette üvegfal mögül,kint elvághatta a köldökzsinórt és ameddig elláttak (kivették a méhlepényt,összevarrtak,kezelték a sebet,áttoltak) neki le kellett vennie a pólóját és egy kis pelusban rajta feküdt a csecsemő.Egy-egy órát kaptunk így mindketten mielőtt levitték.


Engem áttoltak egy egy ágyas szobába,kapsz pár órát pihenni aztán hozzák a babát mint a rendesen szült anyukáknak.(vagy neked kell menni,hely függő)

Még egy ami ne lepjen meg,ez fog fájni: egy nehéz párnát tesznek a hasadra,hogy lenyomják,és néha leveszik és megnyomkodnak.Cseszettül fáj,de elvileg muszáj,hogy vissza húzódjon a méh,meg mit tudom én x.x

Nagyjából 3 órán át tart még az érzéstelenítő,de át fogod aludni.


Maximum egy 3-4 nap ameddig tényleg úgy nagyon fáj a seb,és érzed hogy van.Utána megszokja a tested is,felveszel egy kényelmes lassabb tempót a szokottnál,és nem lesz baj.

Nekem annyira szép varratot csináltak,mire varrat szedésre mentem alig látszott,most már egyáltalán nem is lehet észre venni.Ha egy kicsit széthúzom/megfeszítem a bőröm akkor egy halvány fehér csík van és ennyi.:)

2021. aug. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Gondolj arra, hogy ez az egyetlen módja, hogy egészségesek legyetek mindketten. Oka van a programcsászárnak. Ha ez nincs, neked, vagy a babának komoly baja lehet.

Én 27 hetes vagyok, 3 hónapja műtötték a méhnyakam (konizáció), esélyes, hogy hegesedés miatt esetleg nem tágulok, így ha császár lesz, azért lesz, mert csak így születhet meg a babám komoly gond nélkül.

Én örülök neki, hogy van esélyem egy másik útra is, ha természetes úton nem tud megszületni.


Keress rá a császárvonalra. Segítenek.

2021. aug. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

5 azért sokninden függ a kórház prtokoljától. Ennek járj utána kérdező.

Ahol én szültem nincs arany óra császár után de még szőrkontakt se. 24 óra fekvés van. Addig csak inni lehet. Meg persze mozogni amennyire megy. Volt drén, katéter, 5 nap bent fekvés és az utolsó nap még bent varrat szedés. Ez mind mind kórház függő

2021. aug. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Facebookon van egy csoport, "Császárvonal " , rengeteg sorstárs és szakember, segítő van benne. Akár olyan embert is tudnak ajánlani, aki segít lelkileg felkészülni és utána feldolgozni, regenerálódni. Nagyon hasznos csoport.
2021. aug. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen oké, hogy félsz a szüléstől. A legtöbb kismama fél a szüléstől, függetlenül attól, hogy hol jön ki a gyerek.

Jó lenne megfogalmazni, pontosan mitől félsz. A fájdalomtól? A lábadozástól? Szoptatási nehézségektől, kötődési problémáktól? Esetleg attól tartasz, hogy valaki megszól a császármetszés miatt? Netán attól félsz, hogy meghalsz a műtőasztalon? Vagy attól, hogy a babád fog meghalni?

2021. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

7,én saját tapasztalatot tudtam írni,ha nem is teljesen így,de a császár nagy vonalakban ugyan így zajlik.Érzéstelenítő,vágnak,ki a baba,varrnak,mehetsz.

Én 4 órát aludhattam,barátnőm azthiszem 6-ot aztán keltették.

Katéterem nekem is volt,de akit érzéstelenítenek deréktól lefelé az mindig kap.

2021. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!