Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héten van a cukor...

Hányadik héten van a cukor vizsgálat? Mindenkinek kötelező?

Figyelt kérdés
Vagy csak azoknak akik hajlamosak erre a betegségre?
2010. okt. 15. 09:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A 24. hét környékén, vagy ahogy az orvos mondja.

Nekem most, a 16. héten is csináltatnom kellett, mert magas volt a cukorszint a vizeletemben a védőnő gyorstesztje szerint.

Ha lehetséges jelei vannak a terhességi cukorbetegségnek, akkor előbb is csináltatnak. De inkább szúrjanak meg feleslegesen, minthogy baja legyen a babának. De nekem szerencsém van, jól bírom.

2010. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, ha nem lenne kötelező én akkor is megcsináltatnám, szerintem nagyon fontos vizsgálat. Még úgyis lehet valaki terhességi diabéteszes, hogy nem hajlamos rá.

Viszont, olvastam itt, hogy vannak helyek, ahol újjbegyből vizsgálják, hát az nagyon pontatlan vizsgálat! Ugyanis a vénában sokkal frisebb a vér, friss információt hordoz magában, míg az újjbegyben lévő vér régebbi, így a készülékkel és a vénából mért vércukor sokszor eltérő eredményt mutat. Pl. az én készülékem olyan 0,4-0,5-öt alapból szokott tévedni, plusz 1 egész az eltérése a vénás vértől, ha nem éhgyomorra mérik. Erre alapozni egy esetleges diabéteszes diagnózist nagyon nagy felelőtlenség lenne. De gondolom, akinek az újjbegyes vizsgálat rossz, azt tovább küldik rendes terhelésesre.

Ja, és én voltam zsömlés+tejes vizsgálaton is, annak az eredménye is más, mint a 70 g szőlőcukrosnak. Pl. sok kezdő cukorbetegnek nem megy föl annyira a vércukra a zsömle és tejre, míg a szőlőcukorra igen, főleg ilyen mennyiségre.

2010. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kriszti8888 válasza:
Fú,én mikor terhes voltam 28.héten nézték 1 kg cukornak megfelelő port itattak meg velem vízzel.utána óránként egymás után 3-szor volt vérvétel.ennek már 4 éve igaz,de itt ahol én lakom még így működik.
2012. máj. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!