Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ezek az érzéseim, nem...

Ha ezek az érzéseim, nem lennék jó anyuka és ne tartsam meg ugye?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem már csak leírni is a kérdést, de sehol máshol nem tudnám ezt kiadni magamból. Férjemmel egy éve vagyunk házasok, külföldön dolgozunk és próbálunk egy jobb jövőt biztosítani. Most kiderült, hogy egy”kis balesetből” terhes lettem.

Ezek kavarognak bennem és teljesen úgy érzem alkalmatlan lennék:


-Kissé problémás családból jövök, anyukámmal folyton viaskodtunk, apum korán meghalt, nincs egy normális családképem.


-Sok mindent kiakartam próbálni az életben és főleg szakmai téren, két szakmám van amit szeretek, jelenleg egy olyan munkahely ami nagy szabadságot ad, folyton utazok és egy ideig ezt terveztem csinálni(gyerek mellett nem lehetne)


-Volt egy pár gyerekkori traumám, amivel tavaly jártam terápiára, kerestem önmagam, hogy végre felszabadult ès boldog lehessek.


-Nincs jó jövőképem, már most úgy látom hogy az egész világ a feje tetejére állt és csak rosszabb lesz. Hozzak létre valakit aki szintén küszködni fog?!


-Sosem találtam a közös hangot gyerekekkel, nem tudtam hogy kell bánni velük. A picikkel nem jött, hogy “gügyögjek” de felnőttként se kezelhetem, egyszerűen idegen az egész.


-Intorvertált vagyok, egy idő után fárasztanak az emberek, sokszor lennèk egyedül, nagy a szabadságigényem.


-Még nincs külön ház, nem is döntöttük el hol akarunk élni, pár évig még dolgozni szerettünk volna hogy gyűjtsünk. Szülői házam lenne, ott anyukám aki persze segítene de együtt lakni hát..


-Az egyetlen ok ami mellette szól, hogy eddig fantáziáltam, hogy “majd” lesz ha minden klappol, nèzegettem a kismamákat, a családokat ahol volt 2 gyerek meg kutya ábrándoztam a páromnak hogy majd én is így szeretném stb de hát képzeletben minden könnyebb, az a baj mióta megtudtam ezt teljesen negatívan látok mindent.

Arra hajlok, hogy ezek miatt én mèg lelkileg nem állok készen és mintsem azt érezze hogy nem várt baba volt, vagy én hogy elrontottam az életem hajlok afelé hogy ne tartsam meg. Közben meg bűntudatom van.

Látok másokat akik minden áron szeretnének, egyszerűen imádják a kicsit, és úgy erzik ez az életük értelme- sajnos nekem ez az érzés nincs meg :((

Tudnátok pár tanácsot adni?


2023. aug. 12. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Kevés választ kaptál az előző ugyanilyen kérdésednél, mikor írtad hogy kamionos vagy?!
2023. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyszer majd pont a felsoroltak miatt leszel jó anya, de valószínűleg nem most. Nagyon sokan vállalnak gyereket gondolkodás nélkül. Azt neked kell eldönteni, hogy mi legyen, mert a te életedről van szó.
2023. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Komolyan kérdezem aki nem akar gyereket hogy a viharba nem tud normális védekezni??? Most kapásból ez a 2. kérdés amit olvasok...borzasztó.
2023. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Felsoroltál egy csomó pontot, amivel próbálsz meggyőzni minket arról, hogy arra bíztassunk, hogy ne vállald a babát.

Sokan vannak, akik ilyen körülmények között gondolkodás nélkül megtartanák.

Úgy érzem, hogy te nem szeretnéd megtartani és próbálsz emellett felsorakoztatni érveket, hogy ez másnak is elfogadható legyen morálisan.

Ha nem szeretnéd megtartani, akkor ne tartsd meg. Nem leszel ettől rossz ember és nem tartozol senkinek magyarázattal.

2023. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából én sem tudom, hogy mit akarok. Valahol belül, mélyen akartam, de most teljesen beijedtem és főként a körülmények hiánya miatt. Én sokat nélkülöztem gyerekként, ezért mindig az volt bennem, hogy ha nekem lesz akkor én mindent megfogok neki adni, lehetőségeket, élményeket, hogy ne érezzen hiányt semmiben. Hogy azt sportolhasson amit szeretne, olyan hobbija legyen amit èpp megálmodik, saját szoba(nekem sosem volt) stb.

Illetve megijeszt, hogy miért nem érzem azt a nagy vágyat amiről más is beszél. De abban sem vagyok teljesen biztos, hogy nem szeretném…

Reméltem vannak akik hasonlóan voltak és adnànak pár tanácsot, írnának tapasztalatot, ők mi alapján döntöttek és megbánták-e.

2023. aug. 12. 09:38
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Én a te helyedben 100% hogy megtartanám főleg hogy ha a párom is szeretné és támogatna benne,de ezt egyedül csak te döntheted el.
2023. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Amiket leirtal ellenervkent, egyáltalán nem olyan dolgok amik miatt ne lehetne megtartani vagy ne lennél jó szülő.


Hidd el sokunknak nem volt filmbe illő családja, senki nem nő fel úgy, hogy ne érje legalább egy trauma, nem is érzi mindenki az anyai ösztönt rögtön, sőt néha még szüles után sem jön azonnal..


De ezt neked kell eldonteni, a leirtak alapján én megtartanam.

2023. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Ha nem akarsz gyereket miért olyan nehéz normálisan védekezni? Jobb egy ártatlan élettel szórakozni most?
2023. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha ezeket le tudtad írni, azt jelenti, hogy tisztában vagy vele, ami szerintem pont kell ahhoz, hogy valaki jó anyuka legyen. Senki sem mondhatja meg, mit csinálj, ez a te döntésed. Nagyon nem mindegy, hogy az apuka hogy áll a témához. Bennem érvként valószínűleg dolgozna az is, hogy mi van, ha később, amikor már szeretnék, nem jön össze, el tudnám-e fogadni.
2023. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az kimaradt, hogy még aki tervezi és nagyon szeretné, annál is előfordul, hogy azon kattog, jó anya lesz-e. A férjed hogy vélekedik erről? Gondolom, már átbeszéltétek vele a témát. Ő jobban ismer, valószínűleg a kételyeidnél is jobban érzi, hogy mennyire komolyak. Ugyan a férfi leléphet, de azon sok múlik, hogy melletted áll-e.
2023. aug. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!