Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alábbiakon kívül mit...

Az alábbiakon kívül mit vigyek majd a ceglédi kórházba szüléshez? Tapasztalatokat várnék, kinek mire lett volna még nagy szüksége a kórházi napokon?

Figyelt kérdés

Iratok,tisztálkodószerek,törölközők,papírtörlő,fertőtlenítő kendő(domestos),hajgumi,ásványvíz,extra betét-ebből mennyi kell?-,hálóingek,köntös,mama-bugyik 6 db,zokni,melltartó,2 papucs,szoptatáshoz textilpelus,evőeszköz,pohár,glicerines kúp.

Ha nem lesz kint velem a baba-első-,akkor vinnem kell neki kissapit,a kezére zoknikát,pelust stb?

Kérlek írjatok,ha Cegléden szültetek,nagy segítség lenne.

A dokinak mikor kell átadni a pénzt?


2010. okt. 16. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Jesszusom, igy elromlott az egeszsegugyi szolgaltatas M.O.-on? Meg evoeszkozt is kell vinni? Nalunk mindent adnak. pelust, ruhat bebinek, beteteket, kajat, es haromszor naponta takaritjak a kortermeket/furdoket. Etlapon lehet ennivalot valasztani, piszkos pelust, gyerek ruhakat, torulkozoket csak egy kosarba kell dobni, elviszik, kimossak, es visszahozzak. Es ez mind a nyilvanyos korhazakban, semmibe sem kerul.

Na persze, Kinaban, meg agynemut is kell vinni, a hozzatartozoknak kell segiteni furdetni, stb. Noverek csak gyogyszert adnak ki.

2010. okt. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem Cegléden szültem, hanem Komáromban, de azért válaszolok, hátha tudok segiteni. Extra betétből én nagyon sokat feltankoltam, pedig nem kellett volna, a felesleget ott hagytam az osztályon. Nagyon nagyból szükséged lesz kb. 6 db-ra, utána válthatsz eggyel kisebbre, de abból sem kell sok, de az sem baj, ha csak extra nagyot és extra intim betétet viszel be. Nekem az intim betét bőven elég volt már szülés utáni 2. napon. Pénzt mindenképpen akkor add oda, amikor négyszemközt vagytok. A babának pedig vigyél pelenkát, popsitörlőt(mi ezt nem kaptunk), ruhát nálam nem kellett, bár ez korházfüggő, kesztyüt én is vittem neki, de szerintem felesleges(olyan puhák a kis körmei, hogy nem tudja összekarmolni az arcát velük), és cumisüveget is vigyél neki, amiből adhatnak ill. adhatsz neki folyadékot, amig nem indul be teljesen a tejed. Én vittem magammal még: wc-ülőkére felhúzható papirt, nem használtam más után a wc-t, több bugyit pakoltam(textilből 6, eldobhatóból 10db), és vittem még szőlőcukrot, szülés után nagyon jól esett egy kis energia. Remélem, tudtam segiteni.
2010. okt. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én Cegléden szültem tavaly májusban. Én vittem még papír Wc ülőkét-nem tudom, mi a neve pontosan. Wc papírt is vigyél. Betétből jó, ha feltankolsz. Szülés után kapsz egyet, utána magadnak kell gondoskodnod róla. Én annyit vittem, amennyivel már nyugodt voltam, hogy biztos elég lesz.

A baba ruhájára nem lesz gondod, csak azt a ruhát kell vinni, amiben hazaviszed majd. Kis kesztyűt is adnak rá, ha karmolgatja az arcát. Ha kikéred a babát, akkor pelust vigyél neki. Tavaly úgy volt, hogy napi öt pelust biztosítanak (nem tudom ez változott-e), de én biztos, ami biztos vittem egy csomag pelust.

Én a pénzt akkor adtam át, amikor elmentünk a kórházból. Varratszedéskor akartam, de akkor nem voltunk egyedül, így az induláskor kerestem meg. De én nem a saját dokimnál szültem, mert pont szabira ment, és átadott egy másiknak. Ha a sajátomnál szülök, akkor a 6 hetes kontrollon adtam volna át.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2010. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és ami még nekem nagyon hasznos volt, az a mellszívó. Előző voltam.
2010. okt. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én 7 éve szültem Cegléden! De soha többet már akkor megfogadtam! Én akkor fültisztitó pálcikát is hozattam be a köldök ápoláshoz mert ami ott volt az nem volt jó semmire!A babát szinte kérdezés nélkül odaadják már nem igazán van az hogy ben thagyod én csak akkor vittem be amikor zuhanyozni mentem!Ott csak orditatták!Pelust is vigyél mert csak 5 darabot adnak és kb 7-8 is bekakált!Nekem rossz tapasztalatom van Cegléddel,először is farosan megszüleszteték velem a bébit fél évig alig birtam ülni:) A másik hogy ősszeraktak a korteremben egy "Nem akarok megbántani senkit" Enyhén barna nörű hülgyikével! Hazajövetel után 2 napra meg mozgott a hajam!

Képzelheted??

A következő lányomat Szolnokon szültem 4 éve! És egész már volt! A Kisfiunkat is itt fogom a hetekben!

35h Kismami.

2010. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A korhazakban aktivan buzditanak hogy ne rakd le a gyereket, torodj vele mar ott is. Otthon se tudod majd csak ugy lerakni.
2010. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
remélem még nem késtem el a válasszal...egy jótanács:ha császároznak mindenféleképp vigyél rögzítőbugyit vagy hasfogót!maga a rögzítőbugyi a betét rögzítésére van de tartja a hasadat és nekem rengeteget segített a mozgásban...ha nem kéred ki a picit akkor nem kell pelus stb,viszont én kiskesztyűt vinnék mert nem adnak.én 7hója szültem ott.
2010. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!