Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
A párommal fél éve vagyunk együtt de sokkal régebb óta ismerjük egymást és összejárogattunk. Mindig használtunk gumit(nem a teherbe esés miatt hanem nehogy elkapjunk valami betegseget egymastol ugyanis nem lehet gyerekem az orvosok szerint) és terhes lettem. Nem szeretném elvetetni mert azt mondták nagy az esélye hogy nem lehet gyerekem(ahogy az elobb is irtam nőgyógyászati problémám miatt) A párom azt mondta hogy ő nem áll készen az apaságra de megérti hogy ez miatt meg szeretném tartani és ha ugy döntök megtartom ,mellettem lesz. Anyumék mellettem állnak hogy tartsam meg,viszont párom szülei nagyon negatívan állnak hozzá a dolgokhoz. Mert hogy ők csak 10év után vállaltak gyereket és amikor már volt saját házuk. Én 21 párom 24 éves. Anyagi háttér meglenne arra a pár évre ameddig ujra el nem kezdek dolgozni. Barátaimat is megkérdeztem. Egy részük azt mondta ne tartsam meg a másik részük meg hogy tartsam meg. Szerintetek? Nagyon bizonytalan vagyok
2023. aug. 28. 10:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Én megtartanám így, hogy elméletileg nem is lehetne gyereked.
2023. aug. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Megtartanám én is.
2023. aug. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Nem tartanám meg.

Egy nőnek max akkor nem lehet gyermeke ha nincs meg a méhe..

2023. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Biztosan megtartanám, de amúgy sem kérdeznem meg a barataimat,Párom szüleit vagy a szüleimet felnőtt emberként,nem az Ő döntésük, csak a Páromra es Rám tartozik.
2023. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Megtartanám, főleg ha a szüleid tudnának támogatni anyagilag, vagy az alapvető dolgok beszerzésében amire egy újszülöttnek szüksége van.

De ahogy olvasom apuka sem zárkózik el a segítségtől, támogatástól, ha amellett döntesz, hogy megtartod, így ha ez valóban így marad, akkor nem gondolkoznék sokat, főleg a háttér miatt, hogy alapból sem biztos, hogy lehetett volna gyermeked, egy abortusz után pedig még egy egészséges nő esetén is fent áll, hogy nehezen jönne össze a gyerek.

2023. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

Hogy használtátok azt a gumit, ha terhes lettél?!


Én, az én élethelyzetemmel nem tartanám meg. A te élethelyzetedet meg 3 mondatból nem ismerjük, nem lehet erre normális választ adni így.


Az, hogy a szülők mit gondolnak, szerintem a kutyát nem érdekli a történetben, mert egy nő magának szül, nem a mamáknak.


Párod most az mondja oké, támogat. De ez mit takar?!


Ha feltudod nevelni akár egyedül azt a gyereket, mama, párod és bárki nélkül is, akkor tartsd meg.

De ha nem, mert nincs meg hozzá minden adott feltétel (és itt nem gondolok nagy dolgokra, csupán egy hely ahol lakhatsz, és nem a szüleid nyakán, fix bevétel, amivel magad és a babát eltartod... )


Nekem is azt mondták, nem lehet gyerekem


Ennek ellenére túl vagyok 2 vetélésen és van 2 egészséges gyerekem.

2023. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

3-ast le lehet pontozni, de olyat orvos nem mond egy 21 éves nőnek, hogy nem lehet gyereke, meddő. Rengeteg vizsgálat kell hozzá, hogy egy ilyen diagnózist felállítsanak, és kétlem hogy 21 évesen végigmegy egy teljes vizsgálaton, aztán csak úgy elfogadja az eredményt az orvos hogy ennyi, nincs mit tenni, ez a lány meddő.


Szóval szerintem ez a történetbe lett szőve, hogy egyetértsenek a kérdezővel, hogy jó ötlet megtartani, ezzel is magát nyugtatva. Jöhet a lepontozás.

2023. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Le lehet pontozni hármast, de igaza van. Nagy csőd aha állítólagos gumi mellett becsúszik a gyerek egy meddő nőnél. Szó sincs ott meddőségnél. Értelmes orvos egy 21 évesnél amúgy sem bocsátkozik jóslatokba.


Egyébként meg azzal is egyetértek aki azt mondja, hogy itt három mondatból senki nem tudja megmondani. Nekem 21 évesen az életemet tette volna tönkre. Másnka meg az abortusz tenné tönkre.

2023. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

*csőd aha = csoda

Másnka = másnak


Ma brillirozik az autokorrekt.

2023. aug. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%
Tuti megtartanám. Ha a szüleid melletted vannak akkor senki nem lehet ellened, még ha apa lelép akkor is. Nem fogod megbánni, korod miatt még karriert is tudsz építeni a későbbiekben, vagy sulit elvégezni, ha vágysz rá akkor semmiképp ne vetesd el, mindig benned lesz az érzés hogy mi lett volna ha? Szerintem azzal rosszabb együtt élni mint egy gyerekkel
2023. aug. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!