Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg itthon vagyok 2023....

Jelenleg itthon vagyok 2023. május 25.-től gyesen a közel 2 és fél éves kislányommal,és most derült ki hogy (tervezve) jön a kistesó.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék hogy a jelenlegi helyzetben mi lenne a legkedvezőbb számomra anyagilag.. ? Az összeg ami alapján kaptam a járulékokat már a minimálbér alatt van.

2023. aug. 29. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az infó.

Van munkahelyed?

A megfelelő biztosîtási időd megvan?



A magyar szabàlyok engedik, hogy ha élő a terhességed, akkor amennyiben a szakorvos ad táppénzjavaslatot, akkor a háziorvos 9-es kóddal táppénzre vesz.

De előtte 30 nappal meg kell szüntetned a munkahelyeden a fiz. Nélküli szabadságodat.

Így kapsz táppénzt és a gyest.

Majd csed gyed gYes


De ez munkahelyfüggvénye

2023. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mondjuk még GYED-en vagyok, de mentem volna vissza szeptemberben dolgozni, viszont sikerült a 2.picur. Miután a nőgyógyász megállította a terhességet és rairta a papírra, hogy veszélyeztetett terhesség, másnap bementem a munkahelyemre, aznap megszüntettuk a fizetés nélküli szabimat, délután pedig a haziorvos aznaptol felvett táppénzre.
2023. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*megállapította
2023. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen van munkahelyem,és minden okés a biztosításommal is. Azt hallottam hogy ha bejelentem a munkahelyemen a terhességet akkor a régi béremmel kapok mindent.. ami nagyon kevés,kevesebb mint a minimálbér. Viszont a férjem egy HR-ese azt ajánlotta hogy menjek vissza dolgozni,(papíron)..kérjem ki az új szerződésemet majd a szabijaimat és amikor visszamennék valójában dolgozni akkor jelentsem be és akkor már az új szerződésben szereplő béremre számolnak mindent.
2023. aug. 29. 20:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Engem valójában az a része érdekel hogy ennek van-e becsületesen járható útja.. ? Mert ami 3 éve volt bér azzal most nem sokra megyek,de fizikálisan visszamenni dolgozni viszont nem tudok.
2023. aug. 29. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Egyrészt nem a legotobbi szerződés alapján kapod az ellátást, hiába emelték közben (nem tudom most pontosan, valaki okos majd leírja). Másrészt amíg újra állományban vagy, nem vagy védett és akár ki is rúghatnak.
2023. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

"Azt hallottam hogy ha bejelentem a munkahelyemen a terhességet akkor a régi béremmel kapok mindent"


Ez nem igaz, ha kéred a fizetés nélküli szabadság megszűntetését és ki veszel egyetlen egy nap szabadságot azt az egy nap szabadságot is már az új béreddel kell kapjad. Egyrészt törvény írja elő, hogy rendezni kell a bért, másrészt senki sem kereshet kevesebbet a minimálbérnél.


A 6-os válaszoló rosszul tudja. Terhesség alatt nem rúghatnak ki, nincs se a bejelnteshez, se terhességi héthez, se ahhoz kötve hogy szabadságon táppénzen vagy min vagy. Terhes vagy nem rúghat ki.

Ha nincs 120 ledolgozott napja a táppénzt megelőző időszakban akkor bizony az új szerződése szerinti bére alapján fogja kapni az ellátást (ha az magasabb, mint amit az előző gyerekre kapott, de ebben az esetben magasabb lesz)


Baba-mama pénzügy Facebook csoportba lépj be, ott szakértő segít, nem random gyakori kérdésekezők...

2023. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én megvártam a 12. hetet,genetikait stb. azután jeleztem a Hr-nek mit szeretnék(előtte nyőgyógyásszal egyeztettem mindenképp és kikértem az igazolást ami a tp-hez kell); bejelentettem a Hr-nek,hogy babát várok és hogy mit szeretnék-> kérvényt kellett írnom, hogy a fizetetlen szabit megszüntessék->megkaptam az új határozatlan szerződést az új emelt fizetéssel, közben elkezdtem letölteni a bent maradt szabijaimat-> leteltek a szabik,háziorvosom kiírt a nőgyógyász javaslatára.


Nekem semmi gond nem volt ebből, rugalmasak voltak.

2023. aug. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.. sokat segítettetek :)
2023. aug. 30. 06:55
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy a 30 év alattiak szja kedvezményét is tudod igényelni a munkáltatódnál, ha ők a kifizetőhely.
2023. aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!