Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit “illendő” hízni...

Mennyit “illendő” hízni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
24 hetes terhes vagyok és már most +10 kg rajtam van és attól tartok ez a végére a duplája is lehet. Nem voltam soha kövér de a hízásra hajlamos (158 cm 60kg voltam terhesség előtt). Normális ennyit felszedni? Vagy inkább valami diétát kéne elkezdenem?

2023. aug. 29. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Diétázni terhesség alatt (vagy bármikor) fölösleges, hacsak nem orvos rendeli el. Egészséges életmód: sok mozgás, kiegyensúlyozott táplálkozás, minőségi alvás (tudod, "most még lehet" :D), minél több idő a természetben, minél kevesebb a képernyő előtt.
2023. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem sok a plusz 10 kg. Egész terhesség alatt híztam ennyit.
2023. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem voltam sovány, 168 cm és 59 kg. 11 kg-mal mutatott többet a mérleg a végére. Szerintem sok a 10 kg már most. Tizenpár kg-ot mondanak, hogy max annyit "illik". Az a baba, meg a "járulékos elemek" súlya. Nem muszáj zsírt is felpakolnia a kismamának, főleg ha alapból sem soványka. Érdemes odafigyelni az étkezésre. Nyilván nem csak az alakod miatt, hanem egészségügyi szempontból is.
2023. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 10 kilót "engedett" a védőnőm. 12kg lett a vége. Eredeti súlyom 168/58kg. De vigyázz mert gyakran a nagyja az utolsó 4-6 hétben jön fel
2023. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is sok.

Én 165/65ről indultam mind a 2 terhességemmel.

Elsővel szülésiv 8, másodikkal 6kg jött fel rám. A védőnő igy is kiselőadást tartott, hogy ezek rengetegek.

2023. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pontosan 158 centi vagyok és 59,9-cel kezdtem a várandósságot, most vagyok 17 hetes. Én eleinte fogytam egy kicsit, de most +3kg-nál tartok. Nekem annyi az előnyöm, hogy IR miatt tartanom kell a diétát, de nem tudom még mekkora hízás várható. Nagyon kell figyelnem, az biztos. Esetleg egy dietetikussal nem tudsz beszélni?
2023. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Hát akkor én leszek az ellenpélda😃

Első terhességem 18 kg-val mentem szülni🤷🏻‍♀️

170cm 63kg-val kezdtem🤷🏻‍♀️

Nem voltam terhességi cukorbeteg, a baba 3450g-al született. A felesleg nagy része az első 2-3 hónapban lejött. A maradék 2-3 kg meg utána.


Most 170cm-hez 59 kg-val kezdtem 😃 jelenleg 30 hetes vagyok, es kb 10kg van rajtam, és most jön még a legtöbb. Nekem ez biztos hogy alkati pl, mert összevetettem a 2 terhességi könyvemet és nagyreszt ugyannnyikat híztam minden betöltött terhességi hétre mikor mértek.

Én nem parázok, most is cukrom. Hány meg hány ember hízik csomkt. És leadják. Magam részéről tudom is hogy le fogom, tenni is fogok érte.

De most ehes vagyok, és savas vagyok, és nem rudok mit csinálni.

Szerintem ne parázz ezen, engem folyton piszkál a védőnő.. aztán 5 éve, első baba után már azon is majd elájult, hogy korházból hazajövet nekem már alig volt hasam. Ha nincs egészségügyi indoka, akkor ne izgulj rajta. Majd lemegy :) kis odafigyeléssel nagyon hamar is!

2023. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem esztétikai okai vannak annak,hogy nem jó sokat hizni hanem egészségügyi.

Az, hogy valakinek nem okozott gondot 20+kiló addig másnak komoly baja lesz tőle ami veszélyeztetheti a babát, császár indikacio lehet stb.

Én 5kilot hiztam és most vagyok 37 hetes terhes, őszintén megmondom semmi bajom nincsen, meg a derekam sem faj viszont azt vettem észre h azok akik sokat híztak vagy már alapból volt rajtuk felesleg igenis többet panaszkodnak pl derekfajas, vizesedes, magad vérnyomás, cukor bajok.

2023. aug. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10, max. 15 kiló az ideális. Nyilván, aki súlytöbblettel indul, az akár stagnálhat vagy fogyhat is, más soványan meg felszedhet többet és még normálisba esik. Cukorterhelésed jó lett? Nem vizesedsz?
2023. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én jelenleg 18 hetes vagyok ikrekkel. Inzulinrezisztenciám van, tartom a diétát de nem olyan szigorúan. Eddig nem híztam semmit, habár szép kis plusszal kezdtem a terhességet. Szerintem elsősorban az a lényeg, hogy kiegyensúlyozott legyen a kajálásod és egészséges. Ha ennek ellenére sokat hízol akkor lehet ilyen a genetikád, vagy sok a víz. Azért nézegesd a cukrod és a vérnyomásod, lehet, hogy nem érzel semmit, mégis kezd rosszabbodni.

Ha pedig egészségtelenül eszel és azért hízol akkor nyilván ez az oka a hízásnak és változtass.

2023. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!