Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt legtöbbet...

Terhesség alatt legtöbbet mennyit lehet hízni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, én 52kg-al kezdtem a terhességemet, azóta már 65kg vagyok, viszont még csak a 26terhességi hétbe vagyok. Nem a magam alakjáért aggódom, majd szülés után lassan vissza fogynék, inkább a babára fókuszálok hogy neki nem-e ártok azzal ha túl sokat hízok meg, szóval értitek mire gondolok, nem lessz a babócának egészségügyi baja attól ha én kicsit jobban meghízok, adtam le cukorterhelésre vért és azzal sincs probléba.

Előre is köszönöm a válaszokat😊


2023. aug. 21. 15:49
1 2
 1/13 Bogica0616 ***** válasza:
51%
54 kg voltam, most 68-69 kg vagyok. Reggel kevesebb nappal több. 29. Hétnél vagyok. Nincs cukor gondom. Az első babával 28 kg hìztam. Nem lett baja tőle, már 8 éves. Bízom benne, hogy most sem lesz gond. Szerintem ez genetika. Alig eszem mégis hizom.
2023. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
kétszer is 20 kiló felugrott, nem lett semmi bajuk tőle, ez nem így működik szerencsére
2023. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem így működik 2-es válaszoló, akkor hogyan?

A túl nagy hízás számos problémát okozhat, nem hiába piszkálják ezért a kismamákat. A magzatra és az anyára is káros lehet.


Kérdező, a legegyszerűbb beírni a googleba, hogy "mennyit lehet hízni terhesség alatt" és egyből megvan a válasz. Nem mindegy az sem hogy a kezdősúly 40 kiló volt vagy 130+..

2023. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
ORVOSILAG egy gyerekkel 10-14 kiló lehet indokolt, ami efölött van, az csak arra jó, hogy az anya elhízzon, szükség nincs rá. (A vizesedés más téma, de az ellen is lehet tenni.)
2023. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon nem mindegy mi a kezdő súly, pontosabban inkább a kezdő BMI.


Én 175 centi vagyok, 56 kilóval kezdtem a terhességet, 26 hetes vagyok és 67 kiló.

Ha azt nézzük, hogy "10 kilót szabad hízni" már meg is haladtam, de ha azt nézzük, hogy ha nem lennék terhes még akkor is teljesen normális lenne ez a súly, és inkább terhesség előtt voltam túl vékony, akkor annyira nem csoda a dolog. Főleg hogy kb 3 kiló csak a mellemre a "hízás".

A cukrom is jó, a vérnyomásom is inkább alacsony, mint magas.


Nyilván ha valaki az én magasságommal 80 kilóval kezdi a terhességet és ugyanennyi hetesen már 90 kilónál jár az teljesenás kategória, ebben az esetben nő meg a kockázat a cukorbetegségre, magas vérnyomásra, és ezek lehetnek veszélyesek a babára, nem önmagában a plusz 10 kiló.

Az összsúly számít inkább.

2023. aug. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én orvosom 13 kilót "engedett" (elsővel 6ot, másofikkal 9et híztam gdmesként), de van olyan ismerősöm aki 40 et... Kórházban is töltötte a terhesség végét
2023. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát az internet szerint az maximális hizást már elértem amit egy egéssz terhesség alatt kellettvolna fölszednem, mert már vagyok plussz 13kg mint a terhesség előtt, de viszont sem a cukrommal se a vérnyomásommal nincs gond, és a lábam se dagad, és ami azt illeti a hasam is nem olyan nagy hogy ne lássam a lábam, épp ezért is nem értem hogy hova híztam el 52-ről 65-re 26hét alatt.😅😊
2023. aug. 21. 19:17
 8/13 anonim ***** válasza:
10-13 kiló maximum. A baba elveszi a szervezetből ami kell neki, semmi szükség két adag ételt enni vagy egész nap nassolni, mondván kettő helyett kell enni. Nyilván nem véletlen, csupán esztétikai okokból mondjak h nem kellene sokat hizni hanem mert több betegséget kihozhat.
2023. aug. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én 55 kg-ról indultam (167 cm vagyok) tehát vékony voltam 71 kg-al mentem szülni,a vége felé volt pici vizesedes nem vészes.Sokan mondták hogy nem hiztam semmit csak a pocak nagy és hátulról nem is látszik hogy várandós vagyok 😃 Egyébként az 1.ès 2. trimeszterben mentek fel gyorsabban a kilók. A baba több mint 3 kg született.Pár hete mértem magam 57 kg voltam ( 4 hónappal szülés után)
2023. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Szintén 26 hetes vagyok, 2 kilóval vagyok több, mint az induló súlyom, ebből közel 1 kg most a baba. Csak egy szép kis dinnye hasam nőtt.

Szerintem testalkattól, hajlamtól is függ a hízás mértéke, de 8-12 kilónál többet felszedni ,,nem szükséges,,.

2023. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!