Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kora terhesség problémák?

Kora terhesség problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma van a nemvárt napja, a 8-dik dpo óta pozitív a tesztem, de még nagyon az elején vagyok a dolgoknak, kereken 4+0 hetes vagyok ma, ennél fogva orvosnál sem voltam még.


A segítségeteket szeretném kérni, hátha van itt olyan kismama, aki túl esett azokon a panaszos dolgokon mint most én. Hátha tudtok segíteni.


Egyébként is allergiás voltam és allergiás asztmás is van. Mióta pozitív lett a teszt, nem szedek allergiagyógyszert, mert mindenhol azt olvasom hogy nem lehet. Amit lehet terhesen szedni, azt is a 12-dik betöltött hét előtt még nem lehet.

A nappalaim és az éjszakák szörnyűek, de leginkább az éjjszaka. Az orrom orrspray sem dugítja ki, de a fulladás egyszerűen nem hogy aludni, feküdni sem hagy. Az estéket végig ülöm az ágyon. 1-2 órát sikerül így aludni, de utána arra kelek, hogy sehol nem kapok már levegőt, sem a számon sem az orromon. Orrsprayt használok, az olyan amit ilyenkor lehet, de az nem dugítja ki, állítom, hogy néha még rosszabb tőle. A fulladásra ha nagyon kell Ventolint használok. Azt szerencsére lehet használni. Anélkül nem is bírnám a napot végig csinálni, de az éjjszakát sem. Óvónéni vagyok egy 28 fős csoportban ès így minden nap egyre jobban kimerülök, mivel egyszerűen nem tudok pihenni, feltöltődni, de a figyelmem is lassúbb. Nagyon kivagyok.


Mit tegyek? Volt valaki ebben a helyzetben mint én?


A munkahelyen még nem szóltam, de ha lesz szívhang egyből jelzem, mert ha bejönnek a beteges időszakok, akkor valószínűleg elmegyek távpénzre.


A terhessèg maga egyébként annyira nem visel meg, reggelente van hányingerem, de egyszer sem hánytam még. Napi 1-2 pár perces hasfeszülésen, enyhe görcsös kívül nincs semmi tünetem. Ha nem teszteltem volna pozitívat, meg nem figyelném magam, lehet észre sem venném hogy terhes vagyok.


Mit tegyek? :(


2023. aug. 30. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az allergológiát vagy a nőgyógyászodat, mondd el ugyan ezt és kérdezd meg, hogy van-e olyan készítmény amit lehet szedni.
2023. aug. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet cetirizint szedni, feleslegesen szopatod magad.
2023. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elvileg azt sem lehet a 12-dik hétig. Utána már igen.
2023. aug. 30. 09:59
 4/6 anonim ***** válasza:
De, lehet.
2023. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

De miért interneten tájékozódsz?

Attól, mert valamit leírnak a tájékoztatón, még nem feltétlenül úgy is van, az orvosnak van konkrét tapasztalata is ilyen téren, nem beszélve a genetikusokat.


Úgy tudom, hisztamin termelés (allergia), sokkal többet árt, mint az antihisztamin.


Szóval lehet pont ezzel csinálsz rosszat...

Én biztos elmennék orvoshoz.

2023. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem is beszélj hozzàértő orvossal, hàtha tud valamit ajánlani. Egyébként az orrdugulásra sokan használnak rendes orrsprayt terhesség alatt. Én nem egy ilyet ismerek, és mindenkinek egészséges a gyereke. Nekem 2.trimeszterben kellett mert nagyon megbetegedtem, használtam nasivin kids, illetve rhinospray orrsprayt.🤷🏻‍♀️ másképp megfulladtam volna. Nyilván az 1-1,5 hét volt és napi max 3-4x. De szerintem ha estére fújod be, hogy tudj aludni, akkor azért abba senki sem fog belehalni. Beszélj allergológussal, házi orvossal, nőgyógyásszal.

A fáradtság szerintem sajnos csak durvább lesz, nekem most a 15-16.hétig durván eltartott, pláne ha nem tudsz pihenni. Nyilván muszáj lenne. Sajnos a hányingerre meg hányásra még nem vethetsz keresztet.. majd 7-8.héttől durvul be a dolog, persze nem mindenkinél, de sajnos előfordulhat. Kitartást, engem is megviselt mind2 terhességem. Túl kell élni.. :)

2023. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!