Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem alatt folyamatos...

Terhességem alatt folyamatos rettegésben éltem/élek 35hkm. Mindig görcsösen tartok tőle, hogy nehogy bármiféle betegsége legyen a babának! Anyukák ti akiknek aggodalmai voltak, hogy estetek át mindezen? Mégis egészséges babátok született?

Figyelt kérdés

Elvileg nincs okom félni, mert minden rendben. Minden vizsgálat eredménye azt mutatja hogy oké minden. De nem tudom mi van velem?! Terhességgel jár ez? Vagy csak simán megbolondultam. Félek hogy ez az egész nem fog javulni, és ha meg lesz még idegesebb leszek. Pszichológust fel kerestem. (Mert már annyira ideges vagyok, néha)

Mit ne mondjak, nem a legjobb! Lehet váltani fogok, mert nem segít. De én annyira próbálkozom mindennel. Olvasás, filmnézés, dekor készítés a babaszobába, séta, zenehallgatás minden. De nem sikerül le győznöm önmagam. Esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek jó tippje? Mindent hajlandó vagyok ki próbálni, csak ne zavarodjak meg.



2023. aug. 31. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Tanulj meg helyesen írni, az eltereli a figyelmed az indokolatlan aggódásról.
2023. aug. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másik pszichológust, ha ezek a házimódszerek nem elegendők. Mi nem stimmel a mostani pszichológusoddal? Nyilván eleve szorongó vagy. Nincs a családban valaki, aki direkt hergel? Esetleg a családtörténetben betegen született gyerek? Most divat ez a transzgenerációs izé.
2023. aug. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Rendes genetikai vizsgálatot csináltattam magánban. Az nyugtatott meg.
2023. aug. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
3! A szülési sérüléstől az sem menti meg.
2023. aug. 31. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez ilyen.Szokj hozzá,mert nem 9 hónapig fogsz aggódni,hanem még élsz!
2023. aug. 31. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Azért a normális szülői aggodalom nem szinonimája a görcsös, alvást, életvitelt akadályozó rettegésnek!
2023. aug. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Szégyelljétek magatokat!

A kérdező ideges, aggódik! Nektek, hogyan esnének az ilyen válaszok?


“Kedves” első, az írásod alapján szegénységi bizonyítványt érdemelsz!

Minek írogat be akár ki, aki segíteni nem tud?! Nektek jól esne, ha valaki ilyenekkel “vígasztalna” titeket? Egyszerűen segítséget kért! Nem bunkón, tisztelettudóan! Tisztelet a kivételnek, aki próbált segíteni.

2023. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Megkeresném a gyökerét. Konkrétan mitől félek? Megpróbálnám kizárni vagy megelőzni. Pl.,ha genetikaitól (akkor csináltam volna tesztet és megnyugtatnám magam az eredményével). Ha szülési sérüléstől, akkor konkrétan mitől? Mit tehetek azért, hogy ne következzen be? Aztán statisztikát keresnék, mennyi esélye van, hogy mégis bekövetkezik. Összevetném egy random sorsjegy nyeremény táblájával. Mekkora nyereménynek van ekkora esélye? És nyertem már akkorát? Na, akkor ez is úgy fog bekövetkezni.😁(Természetesen mennék közben pszichológushoz, de a gondolataimat igyekeznék a realitás felé terelni.)
2023. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Cubina ***** válasza:
67%

Én arra gondolnék a helyedben, hogy az ember élete során nagyon sokszor megbetegszik, olyan betegségekben, amik többnyire gyógyíthatók.

Olyan betegségekben is akár, amik nem gyógyíthatók, de kezelhetők, így együtt lehet élni velük az életminőség romlása nélkül.

Sajnos olyan betegségek is vannak, amik halálosak, és az is megtörténhet, hogy egyik pillanatról a másikra hal meg valaki, mindenféle kórelőzmény nélkül. Szívleállás, agyvérzés, baleset, és a többi olyan esemény, amelyek az irányításunkon kívül esnek.

Valamilyen betegsége biztos hogy lesz a babádnak az élete során, mint ahogy a többi baba/gyermek/felnőtt is átesik ezeken.

Mivel állandóan ezen aggódsz, a terhességedet sem tudtad kiélvezni, és a későbbi időszakokat sem fogod tudni emiatt.

Ha bármilyen halálos betegség sújtaná a gyermekedet, az ellen úgysem tudnál semmit tenni, tehát fölösleges előre aggódni olyan miatt, ami még meg sem történt és remélhetőleg később sem fog.

Ráérsz akkor aggódni, ha esetleg megtörténne a baj, de egy betegség esetén sincs vége mindennek.


Azt se felejtsd el, hogy az agynak teremtő ereje van, tudományos kutatások bizonyították. Például ha te biztos vagy abban, hogy agyvérzést kapsz, és mindig ettől rettegsz, a végén meg is történik. Szerintem nem kéne bevonzani a rossz dolgokat, inkább tervezgess, hogy mit fogtok majd együtt csinálni, milyen jó érzés lesz a karodban tartani, gondoskodni róla, törődni vele, tanítgatni, nevelni, imádni, hogy milyen szép holmikat fogsz neki venni/varrni, mik lesznek majd az első szavai, és még sorolhatnám azokat a pozitív dolgokat, amiken agyalhatsz.

A picinek sem tesz jót az, hogy te folyamatosan stresszelsz, ami akár koraszüléshez és komplikációkhoz is vezethet.

Gondolj főleg erre.

2023. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!