Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire árt az Anafranil...

Mennyire árt az Anafranil (pánikbetegségre szedtem) a babának? És mivel helyettesíthető?

Figyelt kérdés
2007.12.8. óta napi 1 Anafranilt szedek. Terveztük a babát párommal, de csak miután "leálltam" a gyógyszerről. Dec. 7-én azonban teherbe estem (kicsit sem bánjuk). Dec. 18-án tudtam meg, hogy terhes vagyok, azonnal abbahagytam a gyógyszert. Lehetséges, hogy ártott a babának, hogy nem teljesen ürült ki a szervezetemből a gyógyszer? Azóta egyébként kezdek visszaesni a szorongós hangulatba. Van valamilyen természetes, nyugtató hatású szer, ami segíthet?
2009. jan. 1. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen problémával küzködtem és csak nagyon lassan,fokozatosan tettem le a gyógyszeremet-én paroxatot szedtem-mert babát terveztünk.Kérdezd meg a pszichiáteredet,hogy az Anafranil árt-e a babának?Az én gyógyszeremre az volt ráírva,hogy orvosi javaslatra terhesség idején is szedhető,mert nem árt a bébinek,sőt többet árt,ha hirtelen letesszük,mintha szedjük tovább.Egyébként én citromfű teát iszom,ha érzem,hogy szorongós hangulatban vagyok,nekem használ és terhesség alatt is fogyasztható,napi egy csészével.
2009. jan. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A neurológusom szerint nagyon jól tettem, hogy abbahagytam azonnal az Anafranilt. Persze lehetnek majd (remélhetőleg kisebb) gondok a hirtelen leállással. Elvileg jan. 6-án megyek hozzá, egyelőre, az ünnepek miatt csak telefonon tudtam vele beszélni. A citromfű teát hogyan érdemes használni?
2009. jan. 1. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 27 hetes kismami vagyok és elég nehéz a terhességem mert sajna szorongós vagyok és szedtem és is bogyeszt antidepit,de soha többet nemakarok szedni iyet annyit ártanak neked pfff... én most természet gyógyászhoz járok aki homeós szerekkel segít és egyre jobban vagyok,ha megszülök többet tud csinálni de addig nem...Teljesen leálni a gyógyszerrel és is június elején álltam le és július végére már kismama voltam!
2009. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

azt nem tudom, h ez a gyógyszer mennyire árt a babának, vagy nem. Én is pánikbeteg voltam, de én kineziológushoz jártam, és neki köszönhetem, h teljesen tünetmentes vagyok, meggyógyultam. Most a 29.héten járunk, semmi bajom, de minden hónapban egyszer elmegyek. Ez mindkettőnknek jó. Nekem is, és a babának is. Teljesen természetes alapanyagú dolgokkal gyógytított. Ha van rá lehetőséged a pszichiáter mellett keress fel egy kineziológust is. Hidd el megéri!

Boldog babavárást, és BUÉK!

2009. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!