Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósság alatti depresszió?

Várandósság alatti depresszió?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 22+4napos várandós vagyok. Tervezett baba. A férjemmel jó a kapcsolatunk, nyilván nálunk is vannak viták, de ezeket leszámítva minden rendben van.

5 éve élünk együtt(az ország másik feléből költöztem ebbe a városba, tehát az ottani "barátaim", inkább már mondanám ismerősöknek, illetve a családom messze van. Itt nekem inkább csak ismerőseim vannak, akik a férjemnek a barátai. Egy volt kollégnanőmmel jó barátság félét ápolunk, leginkább én keresem a társaságát, ő kb. lekakkantja a fejem🥲

7-8.hét óta vagyok táppénzen, sajnos nem zökkenőmentes a terhességem(vérzés, brutál görcs, folyások), így főleg az első trimeszterben, de a másodikban is a nőgyógyászom és a védőnőm azt tanácsolja, hogy inkább pihenjek, tényleg csak ami miatt muszáj, azért menjek el otthonról.

Na viszont a problémám az, hogy nagyon egyedül érzem magam, mindennap előjönnek a rossz gondolataim, elsősorban a babábal kapcsolatban, hogy minden rendben van-e vele, de szerencsére igen. A másik dolog, ami miatt sokat kattogok, hogy úgymond nincsenek barátaim, olyan, akire számíthatnék. Munkámból kifolyólag(kereskedelem) közvetlen vagyok, de leginkább munka közben, persze ahogy kitettem a lábam a munkahelyről addig is kedves,mosolygós voltam, de a magánéletben nem vagyok túlságosan nyitott ember. A férjem barátaival azért nem is nagyon találkoztunk, mert mindig olyan emberekkel lógtak, akik nekünk nem fértek bele. Számunkra gázos emberek. Emiatt ugye eltávolodtak tőlünk, mondjuk velem amúgy sem foglalkoztak túlzottan, hacsak nem a kihasználás rész következett, mert amúgy az a fajta ember vagyok, hogy "majd egyszer a jó szívem visz el".

Van egy kutyusunk, eljárok vele sétálni, imádom nézni, ahogy örül a lent töltött időnek, de mégis mellé sírhatnékom van. Mégjobban elönt a magány olyankor, a férjem sokat dolgozik, így ő nem mindig tud velünk tartani. Egyre jobban érzem, hogy kezd szűkülni a világ, és nem fogok tudni ebből kilábalni. Ha valamelyik rokonomnak mondom ezt, akkor persze azzal jönnek, ami ésszerű lenne, hogy mondjam a védőnőnek, hátha tud segíteni, vagy menjek el szakemberhez, ha nagyon úgyérzem. Persze ezt nehéz elfogadni, így mindig leterelem őket, hogy nem ennyire durva... de hát úgye kit áltatok..de, ennyire durva, hogy amúgy szakember segítsége kellene, de elsősorban magam szeretném megoldani a problémát. Esetleg aki ilyen cipőben járt, hogyan lábalt ki ebből a fajta depresszióból? Szeretnék örülni a babánknak, de egyelőre sajnos nem tudok, mert elnyom a depresszióm.


Köszönöm, ha elolvastad!



2023. aug. 31. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, szinte ugyanez a helyzet. 5 hónapos a kicsi de még mindig, egyedül" Vagyok. Messze mindenkitől. Barátnőmmel szoktam beszélgetni messengeren, de azért az nem az igazi. Hol laksz? :)
2023. aug. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Beszélgetnék én is, csak lepattintanak, vagy meg sem nézik😅

Szegeden élek, de most inkább a világ végének tekintem ezt a várost🤣🥲

2023. aug. 31. 16:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem mert ha közelebb lennél akkor beszélhetnénk. De nem vagy közel. En is csak ezzel az egy barátnőmmel tudok neten beszélgetni. A kolléganőm elég szűkszavú. Mondta hogy írjak neki ha úgy van de mégsem érzem úgy hogy szívesen beszélget vagy nem is tudom. Na meg személyesen azért más.

Mindenesetre megértelek mégha érdemben nem is tudok segíteni

2023. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már az segítség, hogy most van kivel beszélni pár szót


Valahogy én is ezt szoktam érezni, hogy nem beszélgetnek velem szívesen az emberek

Meg azok sem, akik elvileg "barátok" 🤣

2023. aug. 31. 17:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem itt is jó, bővül az online ismeretség (:

Hát igen, hiába mondják hogy persze hívj fel, beszéljünk, ha mégis az ellenkezője érződik.

A másik hogy legtöbbször nem is ők írnak hanem én. Mondjuk már erről is kezdek leszokni.

2023. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze:)


Na ne is mondd. Ezekkel az emberekkel 100%, hogy nem is lehet majd beszélni

Próbálkoztam én is azzal, hogy ráírok emberekre, akik régen nagy barinők voltak még középiskolában, vagy annál régebbről akár, de sorra ráztak le, mintha valami fertőző betegség lennék, szóval már én is leszoktam erről.

Így maradt a férjem, akivel tudok beszélni, meg a szüleim, de ők meg az unokájukon kívűl másról nem hajlandóak beszélni, de mit mondjak? Max feljegyzem, hogy pontosan mikor mozdult az adott napon a baba, ha valami baj van, nem is merem mondani, mert 1 hétig csesztetnek, jóhogy nem jönnek Szegedig és babusgatnak, így őket hanyagolom már valamennyire. Egyre jobban érzem azt, hogy ha velük beszélgetek, ők csak egy testet látnak, akiben a leendő unokájuk van, és a lányuk már nem is érdekes🥲😅

2023. aug. 31. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:

És amikor ráírsz sincs téma. Hihetetlen egyébként mert mi is rengeteget beszéltünk régen, meg hülyéskedtünk, most meg van egy Mizu/Mizu, mindenki leírja és "megy" a dolgára. Ha pluszt írok akkor is nyögvenyelősen megy, mint valami rosszul sikerült randi.


Én is tudok a párommal, de az mégsem olyan. Amúgy nagyon jól elbeszélgetünk (ha neki is van kedve:')) , de mégsem olyan.

Mondjuk nálunk ez nem így volt. Nekem csak a mamám sajnos márcsak élt, de ő felőlem is ugyanúgy érdeklődött, illetve az anyóspajtás, de ő is úgyszint.

Pedig ez nem így van, talán idővel észhez térnek.

2023. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na igen, sajnos eltávolodnak az emberek. Már azon gondolkozok h tuti velem van a baj.

Férjem családjával mi nem tartjuk a kapcsolatot, mert olyanok, amilyenek, jobb nélkülük. Az én családom meg messze van🥲

De most történt nálunk sajnos egy tragédia a családban, rájöttem, hogy van, ami nagyobb baj, minthogy nincsenek barátaim. Majd lesz valahogy :)

2023. szept. 4. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Terhesek vagytok kérdező és a válaszolok? Kérdező rip részvétem. Itt is levelezhetsz, hasonló kismamákkal. Lakó hely baba mama klub, terhes torna
2023. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!