Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem nehéz titkolni az első...

Nem nehéz titkolni az első trimeszterben a terhességet?

Figyelt kérdés

Én még nagyon az elején vagyok, de már most több embernek hazudnom kellett mióta úgy néz ki jön a baba. Csak a férjem és az anyukám tudja, nem is akarjuk másnak elmondani, nagyon félek hogy minden rendben legyen, már egyszer volt is egy kis probléma pecsételéssel kapcsolatban az elején.

Két ismerős is meglátott a terhesgondozáson, egyikük rá is kérdezett, ráadásul egy családtagnak is hazudnom kellett, mikor pont a nőgyógyászaton várakoztam, és akkor hívott telefonon.

Ráadásul a pecsételés miatt kímélnem kell magam, így egy barátnőmmel több programot is mindenféle indokokkal le kellett mondanom.


Nektek mennyire volt nehéz az első 12 hétben titokban tartani a terhességet? Kinek mondtátok el?


máj. 16. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Én többeknek amiatt mondtam el, mert nagyon rosszul voltam, és nem akartam hazudni (a munkahelyemen). Amúgy nem akartam volna kifejezetten titokban tartani, csak úgy voltam vele, hogy majd látják úgyis. Akiknek kifejezetten el akartam mesélni, azoknak elmeséltem rögtön. A vetélés nem ezen múlik (sajnos/szerencsére).
máj. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem babona miatt nem szeretném elmondani, tudom hogy nem ezen múlik, hanem úgy érzem ha nem sikerülne ez a terhesség, nem szeretném mindenkinek elmondani és erről beszélni. Nekem könnyebb lenne továbblépni, ha csak én (és ugye férjem, anyukám) tudtam róla.
máj. 16. 14:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz volt, nem is ment.

Nagyon rosszul voltam egész nap. Munkahelyemen alig tudtam nyitvatartani a szemem minden nap egy kínszenvedés volt. Mellé olyan szinten fel voltam puffadva, hogy nem tudtam begombolni a nadrágom ha leültem... 7. Héten gyakorlatilag mindenkinél leesett, hogy terhes vagyok 😅 így értelmetlen lett a továbbiakban titkolnom... (igazság szerint csak az első UHt akartam megvárni, 7 hetesen mentem megállapításra utána amúgy is elmondtam volna)

máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 2 terhességem a 2.genetikai után mondtuk csak el, mikor már tudtuk a nemüket.

Az elsőnél 1 alkalom volt, ami "árulkodó" volt. Barát házaspárral mentünk strandolni és én minden medencébe belementem, kivéve a termálba. Ott leesett nekik, hogy mi a szitu, de nem adták tovább.


Ezt leszámítva nem volt olyan est, ami úgymond árulkodó lett volna.

máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyiket sem volt nehéz
máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét terhességem elején volt olyan, akinek már korán elmondtuk, de a többségnek nem. Pl. 2 hónapja lefoglalt hétvégénk volt egy baráti párossal, túrázásra, esti iszogatásra készültünk. Mivel nem szoktam kimaradni az iszogatásból, én nem voltam hajlandó össze-vissza hazudni. Utána cikibb lett volna elmondani, hogy mi a helyzet.

Vagy mondjuk a barátnőmékkel is jó előre le volt egyeztetve, hogy utazunk hozzájuk, de annyira rosszul voltam, hogy nem mertem elindulni. Neki sem akartam hazudni.

A munkahelyemen vannak veszélyes tevékenységek, ezeket első pillanattól nem csináltam, a főnökömnek szóltam "fű alatt", hogy nem munkát kerülök, csak ez van és a helyettesemnek.

Szóval szerintem a merev tagadás nem feltétlenül jó út minden esetben, de az első trimeszterben nem kürtöltük tele a világot a hírrel. Ha valaki telibe rákérdezett, elmondtam, szóval nem éreztem így megterhelőnek. Ha minden ilyen szituban hazudozni kezdek, az nehezebb lett volna nekem.

máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Eszembe sem jutott titkolni. Pozitív tesztnél bejelentettük a férjemmel.

Nem is tudtam volna,mert nagyon puffadtam és álomkóros voltam. Valamint nem ittam alkoholt (amúgy se iszok,de aznap volt az esküvőm,amikor 1.5 év várakozás után pozitív lett a tesztem. Tehát nem koccintottam senkivel. Férjem gyorsan elszaladt alkoholmentes pezsgőt venni 😀)

máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok múlik a helyzeten és az adott terhességtől. A munkahelyen a közeli munkatársakat leszámítva 6 hónapig nem tudták (jó okom volt rá). Utólag mondta az egyik kolléga, hogy szerencse, hogy nem voltam hányós, mert nehéz lett volna kidumálnom, hogy minden reggel másnapos vagyok :). Az első trimeszterben pár közeli rokont leszámítva senki másnak nem mondtuk el (okkal, nem babonából). Előfordult, hogy nyáron híg almafröccsöt iszogattam, mintha igazi lenne vagy hasonlók. Sokszor az alkoholfogyasztás/nem fogyasztás alapján szűrik le egyesek, hogy most terhes-e vagy sem. Rólam is indult már el úgy pletyka a munkahelyen, hogy egy adott helyzetben nem ittam, mert csak sör volt, amit nem szeretek.

Viszont aki nagyon hányós vagy veszélyeztetett az sokkal nehezebben titkolja. Egyik munkatársamnak hematóma miatt feküdnie kellett két hétig. Aztán vannak azok a helyzetek, amiket tényleg nehéz kidumálni vagy véletlenül kiderül. Én pl. mondtam az üzemorvosnak, aki nyitott ajtónál elkezdett hangosan gratulálni. Máig nem tudom, hogy a portásunk nem hallotta vagy csak megtartotta magának az infót.

máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon terhességfüggő. Ha nincs panasz könnyebb.
máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Covid lezárások alatt jött mindkét babám, a munkahelyemen távmunkában dolgoztam, szóval így egyáltalán nem volt nehéz titkolnom :D Na jó, az első terhességem még pont lezárások előtt kezdődött, akkor beavattam egy munkahelyi barátnőt a pozitív teszt napján kb, mert ő tudta, hogy próbálkozunk, ők is ugyanebben a helyzetben voltak, együtt szomorkodtunk és biztattuk egymást a kávészünetekben, amikor nem sikerült egy-egy hónap, szóval egyértelmű volt, hogy vele megosztottam a jó hírt már rögtön a legelején :) Na meg a közvetlen felettesemmel, még az első UH előtt, mert tervezgette a céges utazásokat, ilyen-olyan partnerekkel a kapcsolatépítést, és én egyből jeleztem, hogy engem inkább ne küldjön semmilyen külföldi útra, felesleges összehaverkodnom bármilyen partnerrel, ha pár hónap múlva úgyis szülni megyek. Amúgy én is álomkóros voltam és hányós, semmi étvágyam nem volt, folyton rosszul voltam, de valahogy sikerült olyan jól lepleznem a dolgot, hogy amikor végül a 2. trimeszter kezdetével bejelentettem, majdnem mindenki meglepődött. Szóval ügyes voltam, de azért emberfeletti erőt igényelt tőlem a dolog :D
máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!