Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit hosszú lesz.Pár nap és...

Kicsit hosszú lesz.Pár nap és betöltöm a 18.hetet. Lombikos, veszélyeztetett kismama vagyok és az emésztésem nem sokat javult az első trimeszter óta. Többi lent?

Figyelt kérdés
Tegnap háromszor ettem olyan salátát, amiben sok kukorica,nyers lilahagyma, majonéz volt és éjjel alig aludtam olyan bélgörcsem voltak. Éreztem, hogy a méhem is keményebb volt, ami abszolút nem jellemző, egyébként is szedek napi 3*1 Magnerotot. Végül a védőnő régebbi ajanlàsàra vettem be egy szem Buscopant, ami enyhített a görcsös hasfàjàson, majd reggelre wc-zni is rendesen tudtam és jobban lettem sokkal. A félelmem az most , mert nagyon parâs vagyok egy vetélés és 3 év lombikozâs után, hogy ezektől a bélgörcsöktől vajon elkezdhet leválni a méhlepény? 26.-àn megyünk a 20.heti genetikai ultrahangra és addig nem vagyok azért nyugodt,mert bár eddig minden rendben volt a babával, bár mellső falon tapadt a lepény, de nem mondta egyik orvos sem, se védőnő, hogy a kímélő életmódon és a házas élet elhagyàsàn kívül lenne bármi teendő. Szóval szerintetek van félni valóm? Augusztus 22.-én terhestanàcsadàson minden rendben volt mindennel. Bocsi, hogy hosszú lett de ilyen ramatyul nem voltam még.

#emésztés #bélgörcs #Lepénylevàlàs #17hét4nap #magzatmozgàs még nincs
2023. szept. 6. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy válik le ettől a lepény…
2023. szept. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak hát ez az első (ha a vetélést nem számítjuk) várandósságom és annyi dolog van, amiről senki nem beszél és nem zaklathatom a védőnőt sem mindennel, ezért gondoltam, hogy itt kérdezek.
2023. szept. 6. 13:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Hogyan függene össze a bélgörcs a mehlepénnyel?!
2023. szept. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagyon parás, 18 hetes kismama vagyok, megértelek teljesen!

Nekem is állandó emésztési problémáim vannak, de ettől szerintem nem válhat le a méhlepény.

Nekem a 14. héten el is érte a méhszájat, házasélet, emelés, guggolás van megtiltva, de mást nem említettek.


A majonézzel viszont óvatosan, mivel az nyers tojás, terhesen jobb elkerülni! A salátát is csak jól megmosva, de a legjobb, ha minden zöldség hőkezelve van.


Jó egészséget Nektek!

2023. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
3-as! Úgy, hogy teljesen kemény volt a méhem a görcsök alatt.
2023. szept. 6. 14:22
 6/16 A kérdező kommentje:
4-es ! Bolti majonézes, házi tészta saláta volt , nyilván zöldségek (kivéve ugye a kukorica és a lilahagyma) nélkül.Eddig nem volt tőle bajom, tegnap viszont háromszor nagyon bezabàltam belőle sajna.
2023. szept. 6. 14:27
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a bolti majonézes, előre csomagolt saláták a veszélyes kategóriába tartoznak, olvass utána!

Én éppen a liszteriózis szűrés eredményét várom, két hete, neves cukrászdában fogyasztott romlott sütemény miatt.

A bolti majonézben is nyers tojás van, azt mindenképp hagyd ki.


4-es

2023. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hülye vagyok, most látom, hogy nem sima saláta volt. A majonéz akkor is necces, óvatosan vele! Szerintem minden rendben lesz, ne izgulj! :)


4-es

2023. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi négyes. Én csináltam a salátát, főtt tészta kell bele, kukorica, lilahagyma,én tofut is teszek bele ,de lehet sonkát, kinek mi. Akkor most hanyagolom a majonézt pedig első trimeszterben minden kajàra is tettem.
2023. szept. 6. 14:47
 10/16 anonim ***** válasza:

Vannak listák magyarul/angolul, hogy miket kell kerülni, én is a romlott süti után kezdtem el igazán figyelni. 😕

Veszélyeztetett vagyok én is, vetéléseim is voltak, az átlagnál sokkal jobban parázok, de inkább jobban odafigyelek mindenre.


4-es

2023. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!